Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért lett minden ilyen nagy...

Miért lett minden ilyen nagy méretű a Windows 7-en?

Figyelt kérdés
Most tettem fel a Windows 7-et. De minden nagyon nagy rajta, a betűk, ha videót nézek, tú pixeles... Próbáltam változtatni, képernyőfelbontásnál, de sehol se sikerült. A neten is megjelenik a görgetősáv, mert nem fér el a képernyőn, ami eddig simán elfért... Fontos lenne, köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 22. 14:34
1 2
 1/16 legendavagyok01 ***** válasza:
A driverek fel lettek telepítve? Speciel most kifejezetten a videókártyáéra gondolok.
2011. júl. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem hiszem... Az mit változtat?
2011. júl. 22. 14:39
 3/16 anonim ***** válasza:

Elég sokat :/

Ha nem tudod, mi az a driver, minek állsz neki telepíteni? Azt hitted, csak úgy megy, hogy berakod a lemezt, aztán hurrá? Igaz, a legtöbb integrálva van benne, de kivételek mindit vannak, amit azt magad is láthatod.

Kezdd szerintem a videokártyával, ha annak fent lesz, be tudod állítani a felbontást.

Nézd meg az eszközkezelőt (mi ennek a megfelelője win7-en, xp-ből indulok ki, vagy ugyanez?), ahol hibát ír, ott drivert akar a win.

2011. júl. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 legendavagyok01 ***** válasza:

Talán annyit, hogy a driverrel normálisan működne, és nem úgy, ahogy a mellékelt ábra mutatja...

Ha integrált a kártya, akkor az alaplap lemezén vannak a driverek, ha külön kártya, akkor annak a lemezén.

Ezek hiányában az alaplap gyártójának, vagy a kártya gyártójának oldaláról töltheted le.

Már amennyiben van windows 7-es támogatása.

2011. júl. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem én tettem fel a Windows 7-et, hanem a számtech üzletben. És mivel nem értek az ilyenekhez, nem tudom mi az a videokártya, mi az a driver, integrált kártya... Akkor így esélyem sincs megoldani? :(
2011. júl. 22. 14:46
 6/16 anonim ***** válasza:
na b+, és mennyit gomboltak le rólad a "szakemberek"?
2011. júl. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

De, meg tudod oldani, nem bonyolult.


Az eszközkezelőben nézd meg a videokártyád PONTOS típusát (vagy töltsd le az Everest ingyenes verzióját [google] és az is megmondja neked.)


Majd menj fel a gyártó honlapjára. (Ati, Nvidia, vagy ha integrált, akkor valószinű Intel, ezek a leggyakoribbak).


Majd keresd meg a Driver opciót, és pontosan állítsd be, hogy milyen rendszered van, milyen videokártyád, illetve a nyelvet. Ha nincs magyar, és International sem, akkor English legyen.


Végül letöltöd, majd a kapott Exe fájlra kétszer kattintva elindítod a telepítést. Valószinűleg tökéletesek lesznek az alap beállítások, fogadd el a szerződést, és nyomkodd a Tovább (esetleg Next) gombot, míg el nem kezdi telepíteni. Ha ez megvan, akkor felajánlja, hogy indítsd újra a gépet. Tedd meg, és utána már sokkal jobb lesz minden :)

2011. júl. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
hát az operációs rendszert vettem meg, 28600ért. feltették ingyen... mást nem csináltak...
2011. júl. 22. 14:52
 9/16 anonim ***** válasza:
start menü-vezérlőpult-eszközkezelő-videokártyák-videokártya t kiválasztod jobb klikk/tulajdonságok-illesztőprogram fül - frissítés gomb-automatikusfrissítés
2011. júl. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Azt írta ki, hogy van hozzá megfelelő illesztőprogram... Nah mind1, nekem ez nem megy :D
2011. júl. 22. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!