Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tápegységeknél hogyan vannak...

Tápegységeknél hogyan vannak a wattok?

Figyelt kérdés
Úgy értem, pl. egy 500W-osra több mindent (videokari, DVD író, HDD...) lehet csatlakoztatni, mint egy 400W-osra?
2011. jan. 16. 22:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hardverekhez kellett volna. Félrekattintottam. :)
2011. jan. 16. 22:04
 2/6 anonim ***** válasza:
hát ez elég valószínű, hogy ha nagyobb a teljesítménye, akkor több dolgot tud ellátni... :)
2011. jan. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, így van ahogy írod. Persze ez mellett a minőség is számít.
2011. jan. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Igen, így van ahogy írod. Persze ez mellett a minőség is számít."


Ez az amit nem értek van olyan tápegység amire azt mondják nem is szabad használni, ennek ellenére én öt éve használok egy Codegent 7 éve egy Asrockot.

2011. jan. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A "nem szabad használni" táp azt jelenti, hogy a táp elhalálozása jó esetben a főalkatrészek halálozásával is jár. Ezért nem javasolják a használatát. Nem arról van szó, hogy azzal a táppal nem működnek a számítógépek. Addig nincs is baj, amíg működni kell. De amikor "eljön az utolsó óra", akkor az összes létező kivezetésén kiengedi a nagyfeszültséget, hazavágva a HDD-t, az alaplapot, a videokártyát, a memóriát, és még egy pár dolgot...

A minőségi tápoknál ez az utóbbi művelet marad el, ők szép csendben kivégzik magukat, majd életben hagyják a többi eszközt.

2011. jan. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 P.O.C. ***** válasza:

Persze mindig vannak szerencsés emberek, de a statisztikák sajnos mást mutatnak. Én nem szoktam kísérteni a sorsot, akár magamnak akár másoknak veszek hardvert és mindenből, de legfőképp tápegységből inkább minőségit veszek.


Tápegységnél nagyon sok minden függ az áram szolgáltatótól. És Magyarországon köztudottan főleg vidéken elég gané minőségű az áramellátás. A gagyi 3-5 eFt -os tápokból sajna kispórolnak minden fontos védelmi áramkört. És az alkatrészeket is huszadrangú gyártótól veszik. Csak a mennyiség és profit számít nekik, a minőségre meg csak legyintenek. Viszont ezek tápok elektronikája a zárlatot, a melegedést és a túl áramot gyakran nem megfelelő módon kezelik. És sok értékes számítógép alkatrészt magukkal vihetnek a szeméttelepre. Ezért nem árt többet fizetni egy tápért, minthogy később ennek többszörösét kelljen fizetni a szervizesnek.

2011. jan. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!