Jobb a SuSe Linux, mint a Windows XP?
.
Nem nagyon vagyok otthon a témában, mivel megszállottan Mac OS X felhasználó vagyok (és teljesen elégedett). Csak olvastam ezt a kérdést, és édesanyámnak akarok venni egy gépet, meg internetezni szeretne, meg ilyenek. Csak mint egy egyszerű felhasználó... és nem nagyon akarok most venni neki egy iMac-et, elég lesz neki egy PC.
Melyik oprendszer felelne meg legjobban erre a célra?
Melyik a jobb, és miért?
Ha Windows akkor XP Pro SP3, amit felraknék.
Ha Linux, akkor melyik verziót rakjam fel? 10.2 jó? Úgy hallottam, hogy az az eddigi legstabilabb...
A Windows-t régről ismerem, feltelepítéskor annyi konfigurációt igényelt (akkor), hogy én össze sem tudtam hangolni mindennel egyedül... A Linux is ilyen?
A terv az, hogy veszek egy általánosan jó PC-t (kb. 80.000,-Ft-ért, abba már belefér egy két jó cucc) és én felrakom rá azt az oprendszert, amelyikről Ti most engem meggyőztök, hogy jobb!
Köszönöm a segítséget!
.
Én is rengeteget szórakoztam a kérdéseddel, és állandóan kockák hülyeségét hallgattam a suse-ról meg a többi kockáknak való linuxról.
Ha tényleg hasonlót keresel mint az OSX, akkor UHU linus, vagy Ubuntu kell neked. az ubuntu kinyalj a fenekedet, és egyszerű kezelni. más linuxokat fel sem fogsz tudni telepíteni, mert 10x nehezebbek mint a Windows. Hidd el nekem. Persze az OSX is megfordult a kezeim között, higyj nekem, ubuntu a nyerő!
hany eves az edesanyad? ha 50+, akkor csak windowst rakj neki, amennyiben nem akarsz napi vegtelenitett telefonhivasokat folytatni.
("kisfiam, nincs internet!" = nincs explorer)
ha nem ez a felallas, hanem kepes tobb-kevesebb onallo gondolkodasra, akkor szerintem is ubi ha csak netni akar
Ad1: A Suse nem kockáknak való. Közel sem vagyok nagy szakértő Linuxon, de mikor kezdtem, Suse-al kezdtem. És nem volt egy nagyon bonyolult, mit ne mondjak. Manapság meg méginkább felhasználóbarát. (Bár ez szinte az összes főbb Linuxra érvényes manapság.)
Ad2: A többi Linux verzió sem bonyolult. A Fedora-nak az elődje is (Red Hat) is simán volt olyan egyszerű, mint a Win, nemhogy a Fedora. A Debian szinte ugyanaz, mint az Ubuntu. Különösen egy átlag júzernek. A Gentoo sem egy őrült bonyolult, mint ahogy a Mandriva sem. A Black Pantherhez szintén volt szerencsém, és nyugodtan mondhatom, hogy hasonló volt a Winhez. Talán még egyszerűbb is volt. Az Uhu sem rossz, mégha néha terjengnek is róla pletykák.
Szóval azt mondom, hogy szinte akármelyik Linux disztrót használhatod nyugodt szívvel.
Régen elmúltak már azok az idők, amikor a Linux csak a kockáknak volt! Ugyanolyan könnyen tanulható, mint a Win, vagy a Mac.
Kérdezted, hogy hogy csinálhatod olyanra az Ubuntut, mint ami a képen van.
Ez alatt mit értesz? Mert én csak egy sima Firefox ablakot látok (annak a kinézete változtatható igény szerint a Firefox oldaláról való letöltésekkel), meg egy alsó/felső tálcát (panelt), némileg más skinnel. Ez utóbbit egyszerűen tudod alakítani:
Panelen jobb klikk - tulajdonságok. Meg tudod neki mondani a méretét, szélességét, elhelyezkedését, színét (akár háttérképpel), stb. Ugyanúgy a panelen jobb klikkel tudsz eltávolítani a panelről, illetve az Alkalmazások közül is ugyanúgy tudsz bármit hozzátenni a panelhez.
A képernyő kinézete meg szintén: jobb klikk a képernyőn - munkaasztal beállítása. Itt kiválaszthatsz bármit: háttér, téma, betűkészletek, felület, stb.
(A simán magában a Gnome-ot mondom csak, mert én nem szeretem a csicsásabb dolgokat. Nekem az egyszerűség jön be.)
A CompizFusion-t nem írom, mert nem használom; ha meg használnám, akkor sem lenne elég a hely hozzá. Majd ha valakinek kedve lesz, ír róla egy regényt. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!