Mire váltanál a jövőben Windowsos pc-s konfigurációdról, ha elkerülhetetlen lenne?
#20 Mármint láttál már olyan laptopot évekkel ezelőtt, amin Ubuntu volt. Szerintem így helyes.
A laptopokon jellemzően egyáltalán nincsen Ubuntu alapból. Soha nem is volt. Soha nem is lesz. A legjellemzőbb laptop operációs rendszer a Windows még mindig és szerintem ez így is marad még jóideig.
@19: A tények tényleg tények. Például Suzuki valami 80% van az országban, BMW meg talán 10. Szóval a Suzuki sokkal jobb autó.
Másképpen fogalmazva az érved az "argumentum ad populum" érvelési hiba.
#19:
Túl azon, hogy a kérdés szempontjából irreleváns a piaci részesedés, más szempontokból is sántít az "érvelésed".
Azért legyünk pontosak: a Windows általad említett 75-80%-os részesedése igazából a legfrissebb adatok szerint 73,31, és legutoljára 2018-ban, 6 éve érte el a 80 százalékot. De a 75-öt is utoljára 2 éve lépte át. Szóval az a "75-80%" legyen inkább "70-75%".
A Linux "3-4%"-a pedig 4,5%. (Nyilván csak az asztali felhasználást vesszük alapul, a beágyazott rendszereket, szervereket, szuperszámítógépeket, illetve a Linux kernelre épülő egyéb rendszereket most nem vesszük ide.)
Azt is érdemes azért megnézni, hogy míg a Linux egy folyamatosa növekedő tendenciát mutat (10 év alatt megháromszorozódott, 5 év alatt 2 és félszeresére emelkedett a részesedése), a Windows emellett folyamatosan veszít a felhasználóiból. (5 év alatt 4,5, 10 év alatt 15 százalékot.)
Szóval mialatt a Linux megháromszorozta a felhasználói bázisát, addig a Windows a hatodát elveszítette. És lássunk tisztán: történt ez akkor, amikor a Microsoft dollármilliárdokat éget el azért, hogy minden fronton reklámozza és erőltesse a termékeit.
A másik, amit szeretnek sokan figyelmen kívül hagyni, hogy az a 4,5 százalék az kb. 20-30 millió felhasználót jelent. A makacs tények pedig azt mutatják, hogy még ennek a töredékével is életképes tud lenni egy oprendszer, a FreeBSD is köszöni szépen, jól megvan a maga 0,1% körüli részesedésével, de még a Haiku is él és virul, pedig tényleg csak párezer felhasználója van. Alapvetően nem ettől lesz egy rendszer jól használható vagy sem. 20-30 millió felhasználót meg semminek nézni hadd ne mondjam, elég butuska hozzáállás.
Akkor azt is láthatod hogy a #26 második és harmadik bekezdése nem fedi a valóságot, legfeljebb a képzeletében. Még (mindig) nem jött el a desktop linux éve.
Persze hozzá lehet számolni az afrikai országokat, Nikaraguát, Bolíviát, Kongót, Kubát,de én soha nem fogok ott dolgozni így számomra érdektelen mi van ott..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!