Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mire váltanál a jövőben...

Mire váltanál a jövőben Windowsos pc-s konfigurációdról, ha elkerülhetetlen lenne?

Figyelt kérdés
tegnap 09:53
1 2
 11/20 BeefEater ***** válasza:
100%
Ezeket a felhasználó számokat ne nagyon hidd el. Sok (főleg régebbi) Linux felhasználó sokkal jobban odafigyel az adataira és emiatt ezekben a mérésekben nem is szerepel. A böngészőm meg azt hazudja magáról, hogy Windowst használok.
tegnap 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
70%
Engem is csak a játék tart vissza a Linuxra váltástól. Az ominózus játékot kiadták Windows mellett MacOS-re, iOS-re és Androidra is, 100% ugyanaz a játék (csak az irányítás más érintőképernyőn és egér+billentyűzettel, értelemszerűen). Linuxra viszont nem adták ki, pedig az Android gyakorlatilag Linux kernel, szóval nem lenne szerintem nagy dolog portolni.
tegnap 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 P.O.C. ***** válasza:
65%

Semmire. Nem tudnám kiváltani. Az Android telefonra, tabletre való. Az Apple felárát ugyan meg tudnám fizetni ha akarnám, de úgysem használnám ki képességeit. Csak netezek meg játszok a gépen, meg iroda szoftvereket futtatok, arra meg minek?

Ha nem játszanék, akkor valamilyen Linux is megtenné. Igen, tudom hogy ott is vannak játékok, de semmi kedven centizgetni hogy mi fut és mi nem fut, mikor a Windowson minden fut natívba.

tegnap 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

#7: Ez azért nem minden esetben igaz. A Microsoft dolgainál általában igen, de elgondolkodtató, hogy pl. miért nem láttam egyetlen Linux-felhasználót sem toporzékolva hisztizni, amikor megjelent pl. egy új Mint-verzió? Pedig ismerek jópár Linux-felhasználót, és nem csak szakmabelieket.

Azért, mert az előbbi állításod ilyen formán nem teljesen igaz. Azt a változást, ami számára pozitív, azt nem utasítja el az ember. Azért fog háborogni, ami vagy hátrányos, vagy egyszerűen csak zavaró változás.

A legkritikusabb pont a felhasználó szemszögéből mindig a felület. Azzal szembesül, amikor a gépet használja, az adja az első vizuális élményt. És bár ez eléggé szubjektív, de azért meg kell hagyni, nem véletlen, hogy annyira negatív visszhangja lett a Win10-nek. Nem tudom, hogy a designerük épp többéves fizetés nélküli szabadságát töltötte-e, vagy simán csak leépítés volt a cégnél, és a takarítót nevezték-e ki grafikusnak, de elég kevés olyan emberrel találkoztam, aki elismerően mondta volna, hogy bizony ez remek munka volt. Linuxnál ilyen nincs. Ott megvan a választás lehetősége, hogy ha valami esztétikai újítás nem tetszik, akkor használhatsz helyette más felületet, illetve legtöbbször minimális erőfeszítéssel visszaállítható a régi kinézet. Nem úgy, mint Windowsnál, amikor pl. a Win8 Start menüjét csak külső szoftverrel lehetett visszavarázsolni. Aztán persze, akármennyire is ocsmány valami, idővel az ember megszokja, csak ott a kérdés: miért kell ezt így csinálni, amikor lehetne máshogy is?

A másik "változás", amin sokan fennakadnak, az a mesterségesen felpumpált erőforrásigény, a Microsoft fiók erőltetése, meg a telemetriának nevezett kvázi kémkedés magasabb szintre emelése. Nyilván nem mindenki háborog mindegyikért, de azért majdnem mindenkinél van olyasmi, ami többé-kevésbé zavarja. Linuxon ez nem jellemző. Eleve nincs telemetria, az oprendszer nem lát el sem spyware, sem adware feladatköröket. Nyilván a fejlődés hozománya az erőforrásigény növekedése, de Linuxon ezt sikerült ésszerű mértéken belül tartani, és nincsenek tök feleslegesen, mesterségesen növelve az erőforrásszükséglet.

A jó változás az, ami miatt nem hisztiznek az emberek. Ahol már kígyót-békát köpködnek rá, ott azért el kellene gondolkozni rajta, hogy valóban jó az az irány?

tegnap 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Igen, megszoktam a Windows 10 erőforráspazarlását és telemetriáját, de nem örülök neki. Bár ha lejár a támogatás, talán a telemetria is megszűnik. Az XP hibabejelentése se működik már.
tegnap 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Én P.O.C-al értek egyet, hogy miért is maradtam windowsnál és úgy érzem, ha Linuxra váltanék, az kicsit olyan, mintha hw és sw allergiám lenne, nem tudnám, hogy mit szabad felraknom, használnom, vagy ha veszek egy 2x olyan drága hw-t és kiderül linux alatt csak annyit tud mint előző, mert kompatibilis módban megy csak. Ha meg előre nézzek utána, hát elmegy vele az idő.


Ugyanakkor igaz az is, amit #14-es írt és nekem se tetszik, hogy átpakolgatnak mindent mindenhova (mint sok boltban, meg tv szolgátatók csatorna átrendezése stb..) Mikor meg lehetne úgy is csinálni egy szoftvernél, hogy így nézne ki és itt tudja visszakapcsolni, vagy bekapcsolni..

De gondolom pont azért csinálják, mert a gépház mögé sokan nem néznek bele, nem is érdekli őket és mutatni kell, hogy valami új dolog történt, csak mikor rohan az ember, arra van a legkevésbé szüksége, hogy ne találja a szokott helyen a dolgait.

tegnap 13:01
 17/20 anonim ***** válasza:

"valaki azt írta, hogy elég kicsi a felhasználói tábora"

Óvatos becslések szerint kb. félmilliárd PC van üzemben a világon. 4%-kal számolva ez kb. 20 millió Linux-felhasználót jelent világszerte. Több, mint két Magyarországot megtöltene ez a felhasználói szám, szóval én azért nem szólnám le ezt a 4-5 százalékot, főleg, hogy egy folyamatosan növekvő mértékről beszélünk. (Egyébként sem az alapján fogok valamit választani, hogy hány másik ember használja, hanem az alapján, hogy nekem mennyire felel meg.)


"Én is próbáltam a Linuxt, de #6-os miatt maradtam a windowsnál"

"közben meg ott az Android és sok telót lehet korlátozottan,azaz nem teljes körű pc módjára használni"

Tehát a Linuxtól azért maradsz távol, mert szoktál Windowson játszani. Ez érthető. De ha az Androidról van szó, akkor már nem visszatartó erő, hogy te Windowson akarsz játszani? Elárulom: Linuxon nagyságrendekkel több Windows-játék (és szoftver) fog futni, mint Androidon.

Ráadásul... nagyon finoman fogalmaztál azzal, hogy egy telefont "nem teljes körű PC" módjára lehet használni.


"illetve van spéci hw a gépbe, ami csak kompatibilisként működne"

Ez mondjuk nyomós érv, bár azért lehet, érdemes egy kört futni, hogy tényleg nem támogatja-e a Linux azt a hardvert.

tegnap 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

#17-es

Igen, én is most láttam, hogy nőtt, szóval remélhetőleg elér egy nagyobb szintet, ugyanis több ember több igény és több fejlesztő stb. Szóval ki tudja mit hoz.


Nem nem azt mondtam, hogy az androidra váltanék, de lehet van akinek elég lesz desktop móddal a teló, aki csak hogy időnként 1-2 órát kitöltsön valamit online és ne a kis kijelzőt kelljen bámulnia. Szóval ők lehet inkább nem vesznek pluszba egy pc-t.


A Linuxra visszatérve:

Tudom van a proton stb. gondoltam is rá, de most őszintén minek próbáljam ki, ha most minden működik? Mostanában többet ér az időm.


Tényleg nem támogatja a hw-t, sőt ha a win11-et tök újra kéne raknom, akkor lehet már azzal se menne, csak az upgrade miatt döcög még.


Szóval várok, ha lesz valami alaplap gondom, akkor újraértékelem a helyzetet.

tegnap 13:28
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

A tények azért tények:

Windows(ok): 75-80%

Linux(ok): 3-4%

tegnap 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"ha elkerülhetetlen lenne?"


már sok-sok éve Ubuntu van a laptopokon ...

tegnap 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!