Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mire váltanál a jövőben...

Mire váltanál a jövőben Windowsos pc-s konfigurációdról, ha elkerülhetetlen lenne?

Figyelt kérdés
tegnap 09:53
A kérdező szavazást indított:
Android + telefon, a telefon PC módban használva monitorral stb.
Android + tablet
Android + telefon , de nagyobb kijelzővel
Apple eszközei közül valamelyik
Valamilyen Linux + PC
egyéb, leírom
15 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
C64
tegnap 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
#1-es hogy mik vannak, egyesek nem elég jó a HT computer:)
tegnap 10:33
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz elkerülhetetlen, a Windows XP is működik, használom egy régi gépen. A 10 se válik működésképtelenné egy év múlva.
tegnap 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
47%

A jövőben?

Én már akkor váltottam, amikor a Windows 10 megjelent.

Sokáig XP-t használtam, aztán amikor már kezdett macerássá válni (egyre kevesebb új dolog futott rajta, ma már normális böngészőt is nehéz találni hozzá), akkor váltottam Win7-re, de a gépem hamarosan megadta magát, az új gépen meg gondoltam, adok egy esélyt a Linuxnak. Előtte már próbálkoztam vele, olyan 2008 környékén (Ubuntu 8.10), tetszett, szimpatikus rendszer volt, de mindennapi használatra még kicsit problémásnak éreztem. 2015 körül volt az az ominózus eset, amikor a gépem megpusztult, akkoriban jelent meg a Win10 (ami egyáltalán nem nyerte el a tetszésemet), és úgy gondoltam, hogy nem teszem vissza a Win7-et, meg nem kísérletezgetek az újabb Windowsokkal, hanem inkább kipróbálom, hogy muzsikál most a Linux. Őszinte leszek: eléggé szkeptikus voltam. Azért biztos, ami biztos, dual bootban még ott csücsült a gépen a Win7, ha mégsem válna be a Linux, de aztán azon kaptam magam, hogy hetek óta nem éreztem sem szükséget, sem indíttatást arra, hogy Windowst bootoljak.

Na, így váltottam Linuxra, és egyáltalán nem bántam meg. Jelenleg egy Linux Mint Victoria a rendszerem, és nagyon örülök, hogy nem kell a Microsoft hülyeségeivel szívnom.

tegnap 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Mi az hogy elkerülhetetlen ????
tegnap 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Most is csak azért használok winfost, mert szoktam játszani. Egyébként minden másra jobb a Linux - játékra is csak azért nem, mert a legtöbb játékot csak winfosra adják ki. Ha rákényszerítenek, hogy a 10-nél is rosszabb win11-et használjam, onnantól csak Linuxot fogok használni, bármennyit is kell gépészkednem, hogy játszani tudjak.
tegnap 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
68%
Minden ami új, változás azt az emberek nem szeretik elutasítják, de aztán megszokják és nem tudnak élni nélküle. Minden új windowsnál végigmentünk már ezen a hisztizésen, toporzékoláson. Nem ez az első eset..
tegnap 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 BeefEater ***** válasza:
71%
Végül "valamilyen Linux" lett. Kb 20 éve. Egyelőre nincs okom alternatívát keresni.
tegnap 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
#7 Megszokni meg lehet, de attól még a 7 volt az utolsó használható vindóz.
tegnap 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Két fő oka volt a kérdésemnek, egyrészt volt ma egy cikk, ahol sokan azt írták, hogy inkább linuxra váltanak már, ehhez képest valaki azt írta, hogy elég kicsi a felhasználói tábora. Egy oldalt megnéztem, ott 4,48%-ot írnak, bár tény, hogy egy évvel ezelőtt 2,92% volt.

Szóval kíváncsi vagyok hogy alakulnak a dolgok, mert közben meg ott az Android és sok telót lehet korlátozottan,azaz nem teljes körű pc módjára használni, kérdés ez mennyit von el a másik szegmensekből idővel..


Én is próbáltam a Linuxt, de #6-os miatt maradtam a windowsnál, illetve van spéci hw a gépbe, ami csak kompatibilisként működne, az meg ehh.

tegnap 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!