Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kezdő Linuxos számára (Linux...

Kezdő Linuxos számára (Linux Mint rendszeren) milyen programokat érdemes telepíteni, használni, aki eddig csak Windows-t használt és nem informatikus-programozó tudású szakember?

Figyelt kérdés
Elsősorban böngészésre, ismerősökkel, családtagokkal chat-elésre, filmezésre, zenehallgatásra, zeneszerkesztésre és ha valahogy megoldható steam-es játékokra lenne használatos.

aug. 7. 19:06
 1/9 gentoojedi ***** válasza:
70%
aug. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Böngészésre: az összes ismertebb böngésző elérhető Linuxon is. Én mondjuk több okból is (az egyébként alapértelmezett) Firefoxot preferálom, de semmi akadálya, hogy pl. Chrome-ot, Operát, Chromiumot, Vivaldit, Seamonkeyt, Brave-et, vagy akár Edge-et feltelepíts. Annyi, hogy ezek nem lesznek bent repóban (talán a Chromium igen), érdemes a hivatalos oldalulról letölteni a telepítőt.

Filmnézés, zenehallgatás: ha online, akkor az úgyis böngészőből megy, amúgy meg én személy szerint a VLC-t preferálom, de általában a disztró alapértelmezett médialejátszója is megfelelő szokott lenni. De egyébként van ebből is tucatnyi, és egyénfüggő, hogy kinek mi a kedvence.

Chatelésre nyilván attól függ, hogy a többiek milyen platformot használnak. Ha mondjuk Fb Messengert, akkor az böngészőből fog menni, nem kell hozzá külön alkalmazás. De a legtöbb ismertebb kommunikációs szoftvernek van Linuxos verziója.

Zeneszerkesztés: itt mondjuk azért jó lenne tudni, hogy konkrétan mit szeretnél, és milyen szinten állsz.

Steam: telepíthető Linuxra is, és ha bekapcsolod a kompatibilitást minden játékhoz, akkor a Proton nevű kompatibilitási réteg (nem illik emulátornak nevezni, de durva megközelítésben kb. egy Windows-emulátor) az összes Windows-játékot megpróbálja lefuttatni, ami Steamen megvan. Az eredmény elég vegyes, van, amelyik el sem indul, és van, amelyik probléma nélkül fut. Némi szerencse is kell hozzá, hogy pont azok a játékok fussanak jól, amikkel te szívesen játszanál.

aug. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 gentoojedi ***** válasza:
88%

#2

"Filmnézés, zenehallgatás: ha online, akkor az úgyis böngészőből megy"


Annyi kiegészítés, hogy spotify kliens pl van linuxra.


[link]

aug. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 gentoojedi ***** válasza:
88%

#3


Kifelejtettem a chatelésnél, ha skypeot is haszálsz az is van linuxra, természetesen külön repót fel kell venni vagy flatpak és társai.

aug. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

FreeOffice


[link]

aug. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

firefox

thuderbird

libreoffice

gimp (képszerkesztő)

audacity (hangszerkesztő)

vlc

krusader (két ablakos fájlkezelő)

aug. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Én is azokat mondanám amit eddig írtak bár hozzátenném ha át akarsz váltani linuxra akkor erősen ajánlott megbarátkozni a terminálal.
aug. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

LibreOffice - irodai csomag

VLC - médialejátszó

Strawberry Player - Fullos zenelejátszó.

Tenacity, Audacity - zene és hangszerkesztés

LMMS - zenekészítés

Pidgin - chat alkalamzás, összeköthető Discorddal, Facebook Messengerrel és WhatsApp-al plugin segítségével

szept. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Böngészésre meg bármelyik általad kedvelt böngésző jó.

Én a Firefoxot preferálom.

A Stemet pedig ugyanúgy telepítheted az oldaláról mint Windows alatt. Egy .deb fájlt leöltesz, elindítod és települ.

Steamben érdemes bekapcsolni a Protont Windowsos játékok futtatására, ahogy korábban írták. Van amelyik működni fog van amelyik nem igazán vagy nem jó teljesítménnyel.


Előző voltam.

szept. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!