Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a legjobb fordító program?

Melyik a legjobb fordító program?

Figyelt kérdés
jún. 14. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Miről mire kell és mit kell fordítani?
jún. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Angol-magyar;


Magyar-angol.

jún. 14. 17:46
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem továbbra is a DeepL, de még a ChatGPT és kiváló szokott lenni erre a feladatra.
jún. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%
Deepl
jún. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%
A Google Translate még mindig a legjobb.
jún. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kíváncsiság kedvéért lefordíttattam a Google Fordítóval, a DeepL-el, és a ChatGPT-vel a BBC jelenlegi vezércikkének az első pár bekezdését angolról magyarra.


Eredeti szöveg:


South Africa's parliament has re-elected Cyril Ramaphosa as the country's president following a landmark coalition deal between the governing African National Congress (ANC) and opposition parties.


The new government of national unity combines Mr Ramaphosa's ANC, the centre-right Democratic Alliance (DA) and smaller parties.

In his victory speech, Mr Ramaphosa hailed the new coalition, and said voters expected the leaders to "to act and to work together for the good of everyone in our country".

The agreement was hashed out on a day of high political drama, which saw the National Assembly sitting late into the evening for votes to confirm who would hold power in the new administration.

Earlier, a deal was struck following weeks of speculation about whom the ANC would partner with after losing its parliamentary majority for the first time in 30 years in last month's elections.

It got 40% of the vote, while the DA came second with 22%.

ANC secretary-general Fikile Mbalula called the coalition deal a "remarkable step".

It meant Mr Ramaphosa - who replaced Jacob Zuma as both president and ANC leader following a bitter power struggle in 2018 - was able to retain power.


DeepL:


A dél-afrikai parlament újraválasztotta Cyril Ramaphosát az ország elnökévé, miután a kormányzó Afrikai Nemzeti Kongresszus (ANC) és az ellenzéki pártok mérföldkőnek számító koalíciós megállapodást kötöttek.


Az új nemzeti egységkormányban Ramaphosa ANC-je, a jobbközép Demokratikus Szövetség (DA) és kisebb pártok vesznek részt.

Győzelmi beszédében Ramaphosa úr üdvözölte az új koalíciót, és azt mondta, hogy a választók azt várják a vezetőktől, hogy "cselekedjenek és dolgozzanak együtt az országunkban mindenki javára".

A megállapodásra egy nagy politikai drámával teli napon került sor, amikor a nemzetgyűlés késő estig ülésezett, hogy szavazással erősítse meg, kié lesz a hatalom az új kormányban.

Korábban a hetek óta tartó találgatások után született megállapodás arról, hogy az ANC kivel fog partnerségre lépni, miután a múlt hónapban tartott választásokon 30 év után először veszítette el parlamenti többségét.

Az ANC a szavazatok 40%-át szerezte meg, míg az DA 22%-kal a második helyen végzett.

Fikile Mbalula, az ANC főtitkára "figyelemre méltó lépésnek" nevezte a koalíciós megállapodást.

Ez azt jelentette, hogy Ramaphosa úr - aki 2018-ban egy elkeseredett hatalmi harcot követően Jacob Zuma elnöki és ANC-vezetői posztját is betöltötte - megtarthatta a hatalmat.


Google Fordító:


A dél-afrikai parlament a kormányzó Afrikai Nemzeti Kongresszus (ANC) és az ellenzéki pártok koalíciós megállapodását követően újraválasztotta Cyril Ramaphosát az ország elnökévé.


A nemzeti egység új kormánya Ramaphosa úr ANC-jét, a jobbközép Demokratikus Szövetséget (DA) és a kisebb pártokat egyesíti.

Győzelmi beszédében Ramaphosa úr üdvözölte az új koalíciót, és azt mondta, a választók azt várják a vezetőktől, hogy "cselekvjenek és működjenek együtt mindenki javára hazánkban".

A megállapodást egy nagy politikai drámai napon kötötték meg, amikor az Országgyűlés késő estig ülésezett, hogy megerősítsék, ki lesz a hatalom az új kormányban.

Korábban megállapodást kötöttek a hetek óta tartó találgatások nyomán, hogy az ANC kivel fog együttműködni, miután 30 év után először elveszítette parlamenti többségét a múlt havi választásokon.

A szavazatok 40%-át szerezte meg, míg a DA második lett 22%-kal.

Fikile Mbalula, az ANC főtitkára "figyelemre méltó lépésnek" nevezte a koalíciós megállapodást.

Ez azt jelentette, hogy Ramaphosa úr – aki 2018-ban egy elkeseredett hatalmi harcot követően Jacob Zumát váltotta az elnöki poszton és az ANC vezetőjeként – meg tudta őrizni a hatalmat.


ChatGPT:


Dél-Afrika parlamentje újraválasztotta Cyril Ramaphosát az ország elnökévé a kormányzó Afrikai Nemzeti Kongresszus (ANC) és az ellenzéki pártok közötti történelmi koalíciós megállapodás nyomán.


Az új nemzeti egységkormány egyesíti Ramaphosa úr ANC-jét, a jobbközép Demokratikus Szövetséget (DA) és kisebb pártokat.

Győzelmi beszédében Ramaphosa úr méltatta az új koalíciót, és azt mondta, hogy a választók elvárják a vezetőktől, hogy „cselekedjenek és együtt dolgozzanak mindenki javára az országunkban”.

A megállapodást egy magas politikai drámával teli napon dolgozták ki, amely során a Nemzetgyűlés késő estig ülésezett, hogy szavazzanak arról, ki tartja majd a hatalmat az új kormányzatban.

Korábban, hetekig tartó találgatások után, hogy az ANC kivel lép szövetségre, miután 30 év után először elvesztette parlamenti többségét a múlt hónapban tartott választásokon, megszületett a megállapodás.

Az ANC a szavazatok 40%-át szerezte meg, míg a DA a második helyen végzett 22%-kal.

Az ANC főtitkára, Fikile Mbalula „rendkívüli lépésnek” nevezte a koalíciós megállapodást.

Ez lehetővé tette, hogy Ramaphosa úr – aki 2018-ban, egy keserű hatalmi harcot követően váltotta Jacob Zumát mind az elnöki, mind az ANC vezetői posztján – megtartsa a hatalmat.

jún. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!