Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen Linux Distro-t ajánlotok?

Milyen Linux Distro-t ajánlotok?

Figyelt kérdés
Milyen Linux Distro-t ajánlotok nekem, aki régóta Windows felhasználó? Amúgy magával a Windows-al nem lenne gondom, de nem tetszik, hogy a rendszer rád akarja eröltetni a microsoft hülyeségeit, és folyamatosan adatokat gyüjt. Igazából annyi az elvàrás, hogy legyen stabil, megbízható, legyen neki egy modern, letisztult UI-ja, és legyen biztonságos.

jún. 1. 10:30
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
49%

Debian azért nem jó, mert fapados és sok minden hiányzik, ami egy átlagos desktop oprendszer része lenne.

Sok mindent utána kell telepíteni.

Arra a célra jobb az Ubuntu LTSC.

jún. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 Tom Benko ***** válasza:
50%
@9: Pont a nextnextfinish az egyik, amit nagyon kerülni kell.
jún. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
50%

Az ubuntu/mint elég instabil tud lenni


Debian és tanulni, olvasni videókat nézni és keresni

jún. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 Thunderfairy ***** válasza:
100%

13-as.


A Mint egyáltalán nem instabil.


Tom Benko.


Ne ajánlgassál már Arch-ot meg Gentoo-t egy átérni akaró kezdőre létszives. A kérdező most akarja otthagyni a windows-t. Eleinte még a Mint is elég jól probára teszi az embert. Ha van már legalább 3-4 hónap tapasztalata a Mint-el akkor megprobálhat ránézni a Manjaro-ra. De az Arch és Gentoo után sirva menekül vissza a windows-hóz, egyel több Linux fikázó, garantáltan. A Linux Mint Cinnamon lesz a kérdezőnek a megfelelő. Telepiti, megszokja, használja.

jún. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Továbbra sem értem, mit nyer azzal a kérdező, ha magának kell csomagokat fordítania...

Használni akarja csak valószínűleg.

Erre meg felesleges Debian, Gentoo, Arch és társai...

Debian nem is azért, mert olyan nehéz használni, csak az egy fapados OS és nem éppen desktop rendszernek készült.

jún. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 gentoojedi ***** válasza:

#11


"Debian azért nem jó, mert fapados és sok minden hiányzik, ami egy átlagos desktop oprendszer része lenne. Sok mindent utána kell telepíteni."


A második mondat igazolja, hogy az első mondatod hülyeség, vagy nem tudsz rendesen fogalmazni.


Úgy helyes az első mondat, hogy telepítés után fapados. Mert sok mindent telepítés után kell feltelepíteni.


És valóban ez probléma? Hogy még 15 db csomagot fel kell tenni. Vagy legyen 40 db csomag, ha azt nézzük, hogy Mint alapból annyit még feltesz, aminek a felét többnyire nem is használja az ember.


Ez aztán a komoly érv!


Semmivel sem szegényebb debian szoftverválasztéka ubuntu és minthez képest.


Meg akkor most végül is magad sem tudod mi bajod debiannal, mert a 9-es hozzászólásod tök másról szólt. Ott még az volt a bajod, hogy régiek a csomagok, de azt már nem tudtad megindokolni miért baj az, ami persze nem igaz, ha LTS Ubuntuhoz vagy Minthez mérjük.


A 15-ös hozzászólásod megint arról tanúskodik, hogy nagyon nem vagy debiannal képben. "magának kell csomagokat fordítania" + "Erre meg felesleges Debian, Gentoo, Arch és társai"


A felsorolásbl csak gentoora igaz a csomagfordítás, de igazából már jópár hónapja Gentoora sem muszáj.


"Debian nem is azért, mert olyan nehéz használni, csak az egy fapados OS és nem éppen desktop rendszernek készült."


Nem. Igaz már nincs kiírva a hivatalos oldalának címlapján, de sokáig Univerzális operációs rendszernek nevezték.

Tehát szerver operációs rendszernek is jó és Desktop OS-kén is kiváló.


A debian a már valamennyire hozzáértőknek készült. Tökéletes desktop rendszert lehet vele csinálni az alaptelepítés után egy bő negyedóra alatt.


Már a telepítőjére az a profizmus vall, hogy ki tudod választani, szinte kezdő vagy, haladó, vagy a Világegyetem Debian mestere.


Automatizált beállításokat akarsz vagy manuálisat és még sorolhatnám.


Képzeld a telepítőjével még azt is kiválaszthatod, hogy a Mint által preferált Cinnamon desktoppal telepítsd.


Onnan meg már a telepítés befejeztével akár grafikusan kattintással kiválaszthatod azt 15...30 csomagot, amit fel szeretnél rá tenni.


Ha egy jóideje mintezel úgyis tisztában vagy vele melyik programokat használod, tehát tudod a nevüket. Egyébként meg google a barátod. Tele van a net az ilyen top 10 best ${programfunkció} ubuntura témával.


Egyáltalán nem is biztos, hogy a Mint által alapbl feltelepített programok kielégítik az igényeidet. Lehet van jobb alternatíva, amit nem telepít fel, Te meg nem tudsz róla, mert nem jársz utána, hanem beéred a Mint által feltelepítettel és elkönyveled, hogy ez van linuxra, nincs jobb. Pedig sokszor van.

jún. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 gentoojedi ***** válasza:
100%

#16


"Tom Benko.


Ne ajánlgassál már Arch-ot meg Gentoo-t egy átérni akaró kezdőre létszives."


Teljesen igazad van Thunderfairy. Én sem tudom leszoktatni róla. Már feladtam.

TomBenko Archfetisiszta.


Lehet meg kellene vernünk ;D

jún. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Tom Benko ***** válasza:
@gentoojedi: Nem, pedagógus.
jún. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Ajánlom a Linux Mint-et vagy az MX Linux-ot. Mindkettő stabil, egyszerű használni kezdő számára is. Rengeteg csomag (program) elérhető rájuk.
jún. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
31%

"Az ubuntu/mint elég instabil tud lenni"


Ne vonjuk egy kalap alá, ég és föld a kettő! Én mindkettőt próbáltam. Az Ubuntu instabil a Mint viszont nem!!!

jún. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!