Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen Linux Distro-t ajánlotok?

Milyen Linux Distro-t ajánlotok?

Figyelt kérdés
Milyen Linux Distro-t ajánlotok nekem, aki régóta Windows felhasználó? Amúgy magával a Windows-al nem lenne gondom, de nem tetszik, hogy a rendszer rád akarja eröltetni a microsoft hülyeségeit, és folyamatosan adatokat gyüjt. Igazából annyi az elvàrás, hogy legyen stabil, megbízható, legyen neki egy modern, letisztult UI-ja, és legyen biztonságos.

jún. 1. 10:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
17%

Továbbra sem az oprendszer a lényeg, hanem az azon használt szoftverek.

Bárki állíthat mást, meg mindjárt jön a geek réteg megmagyarázni, hogy a Windows egy rakat szar, a Linux jó.

De nincs köztük olyan különbség ha megnyitód a Chrome-t és kész.

Meg ne légy paranoiás, hacsak nem élsz egy barlangban mindent tudnak rólad. Kár ezen aggódnod, hogy a Microsoft lekövet.

Ajánlom figyelmedbe a Snowden filmet.

jún. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%

Linux Mint Cinnamon

Windows-ról az tűnik a leg emészthetőbnek.

Én speciel inkább a hardver "gyengesége" miatt kezdtem használni régebbi gépeimen. Nem rossz, de egy két "miatyánkot" el fogsz mondani amég rá nem érzel, mert nem Windows. 🤣

Ha ismerkedni szeretnél csinálj egy live lemezt(pendrive), vagy telepítsd a Win mellé.

jún. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Én az ubuntut és debiant szeretem.
jún. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Linux Mint-nek +1, Cinammon felülettel


Az Ubuntu is kezdő barát, de a felülete nagyon szokatlan lesz (inkább a macos-re hasonlít talán), esetleg a kubuntu verzió, ami inkább windowsra hasonlít alapból, de itt meg a sok beállítási lehetőségben lehet elveszni

jún. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Linux Mint- Cinammon + még 1.
jún. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 KDani14 ***** válasza:
Linux mint cinnamon jó választás de ha valami windows szerübet szeretnék akkor kde neon vagy kubuntu vagy esetleg nézd meg a solus kde vagy budgie ha a kde nem tetszik
jún. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Linux Mint+1, de valóban függ a dolog az eddig használt programjaidtól. Kérdezz rá, mit lehet Linux alatt helyettük használni...
jún. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Tom Benko ***** válasza:
28%
Mindenki a winhez leginkább hasonlító disztrókat ajánlja. Én nem teszem, mivel szerintem ez azt eredményezi, hogy a felmerülő problémákat is wines stílusban akard megoldani. Szerintem olyat válassz, ami a lehető legtávolabb áll a windows szemléletétől. Slackware, Debian, Arch mondjuk. Felületnek meg XFCE vagy Gnome, vagy valami hasonló.
jún. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
26%

#8.

Erre továbbra is azt tudom mondani, mint 10 éve úgy bármikor.

Van aki szimplán csak használni akarja a rendszert, annak minek Arch?

Chrome-ra, meg Word-re kicsit "overkill", aki meg akarja érteni, hogy egy rendszer alapjaiban hogyan épül fel(hogyan fordulnak le a csomagok, mi hogyan működik a motorháztető alatt stb.), annak nagyon tanulságos egy Arch feltelepítése.

De amúgy meg inkább Manjaro, mert az legalább next-next-finish, meg naprakész és megbízható rendszer(már amennyire egy Rolling Release az lehet).


Debian ezer éves elavult csomagokkal inkább kerülendő, ha már valaki ott is a Testing-t használja akkor jobban jár egy Ubuntu-val, mert ott kicsit több a szoftveres extra is.(vagy inkább Kubuntu, mert egy KDE Plasma 100x igényesebb felület, mint a GNOME)

jún. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 gentoojedi ***** válasza:
100%

#9

Azért Debian csomagjai már nem számítanak olyan elavultnak a többi fődisztró mellett, mint 15 éve. Rolling disztrókhoz meg nem szabad hasonlítani, de még Fedorával sem illik.

Ubuntu LTS meg az arra épülő Minthez képest semmivel sem régebbiek a csomagjai. STS-es Ubuntut meg nem igazán ajánlom senkinek. Az bugos, mint a rosseb.


De szeretek visszakérdezni, úgyhogy megteszem ennek tükrében:


"Van aki szimplán csak használni akarja a rendszert, annak minek Arch?"


Aki szimplán csak használni akarja a rendszert, annak miért nem jó Debian, vagy a debianhoz hasonlóan nem olyan friss csomagokkal rendelkező Disztribúció?

jún. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!