Az asztali Linux operációs rendszer miért képtelen jelentős piaci részesedést elérni évtizedek óta? Ennyivel jobb a Microsoft Windows 11 és a macOS 14 nála?
73: Ez kimaradt: "- Ez jórészt a microsoft gerillamarketing tevékenységének köszönhető. - Iskolákban is ezt tanítják. (Vajon miért? Lásd első pont)" - Ez nettó hülyeség, ha nem lenne jó a rendszer, hiába fizetnének az iskoláknak, nem tanítanák. Tehát államilag elismert, hogy jó a Windows.
Kár ezen rugózni, nem véletlenül nem tanítják a Linuxot, hiszen a munkahelyeken is nagy valószínűséggel Windows lesz, a Linux kb. kutyának sem kell.
"Ezért értelmetlenek az ilyen "viták". A linux utálók csak trollkodnak itt, a linux imádók meg hagyják magukat ingerelni.
A kommentek alapján egyébként világis, hogy ki ért hozzá jobban, szóval inkább azoknak van igazuk. Valójában két dolgot nem értek. Miért nem lehet elfogadni, hogy valakinek jó a linux otthonra? És miért nem lehet elfogadni, hogy valaki annyira utálja a linuxot, hogy figyelmen kívül hagyja az érveket?"
Na meséljél még, világosan leírtam számomra miért jobb a windows és hogy az átlag embernek miért jobb, nem én szólogattam be a másiknak hanem pont hogy érvek mentén gondoltam erről beszélgetni. Számomra érthetetlen hol látod te hogy bárki is utálná a linuxot. Senki nem állítja azt hogy akinek az tetszik vagy azt tartja jobbnak az hülye lenne...inkább fordítva itt azok pocskondiázzák a másikat akik leírták miért jobb nekik a windows.
Ez nem egy "hozzá értés, nem hozzáértés" alapú vita, hanem egyéni preferenciák. Azokhoz meg nem feltétel hogy bárki is jobban értsen hozzá.
Nincsenek "linux utálók".
"Miért nem lehet elfogadni, hogy valakinek jó a linux otthonra? És miért nem lehet elfogadni, hogy valaki annyira utálja a linuxot, hogy figyelmen kívül hagyja az érveket?"
Ki nem fogadta el hogy valakinek jó a linux otthonra?? Már tényleg unalmas ez az áldozati póz amit egyesek itt felvesznek. Senki nem mondott ilyet. Bizonyára nagyon sok embernek jó a linux otthonra. Senki nem utálja a linuxot max jobban szereti a windows-t használni és ezt elmondja hogy az ő szemszögéből miért van így, ez miért egyenlő azzal hogy "utálja a linuxot"?
82, 83
A másfél pipásra gondoltam, nem rád, ő nyilvánvalóan trollkodik
Ez amiről beszéltek, hogy a Windowsnak egységes a megjelenése, ezt úgy hívják hogy branding. Azon vizuális jellemzők összesége, ami alapján egy adott termék már ránézésre beazonosítható. Az asztali környezetek közül a Gnome foglalkozik ezzel, pont ez az egyik oka annak, hogy ott pl. nincs panel, hanem van egy top bar és van egy dash, amiket plusz programok és kiegészítők nélkül szinte egyáltalán nem tudsz testre szabni, és részben pont ezért nem lehet a témát, a megjelenést testre szabni.
De én azzal nem értek egyet, hogy a disztrók fregmentációja olyan nagy baj lenne. Valaki írta korábban az autós példát, hogy autókból is kismillió féle van, és az sem zavar senkit sem.
Ha most egyik napról a másikra a Linuxnak lenne 90+%-os piaci penetrációja az asztali gépeken, az átlagfelhasználót abszolút nem érdekelné, hogy kismillió disztró van. A többséget most sem érdekli, hogy van Windows 10, 11, meg itt-ott még 7, 8 és 8.1... azt a rendszert használja, amelyiken futnak a programjai, és kezeli a hardvereit, más nem számít.
Ez olyan dolog, mint hogy hiába létezik több böngésző is, ha valaki megszokta mondjuk a Chrome-ot, pont nem érdekli, hogy ott van még a Firefox, az Edge és a többiek.
A Linux disztrók sokfélesége csak azok fejében probléma, akik most ismerkednek a Linux-szal, de ők jellemzően eleve tech érdeklődésűek. Viszont ha Windowsos programok gond nélkül futnának Linuxon, akkor a Windowsosok úgyis azt a disztrót használnák, amit előtelepítve kaptak a géppel, vagy amit valaki feltelepített neki, és nem foglalkoznának azzal, hogy azon kívül hány disztró van még.
88: "Viszont ha Windowsos programok gond nélkül futnának Linuxon" - Ez így van. Hány éves is van Linux? És még mindig nem tudja natívan futtatni a Windows-os programokat. A különféle Vine és társai bohóckodásokat ne nézzük.
Szóval amíg ez nem megoldott, addig a Linux csak egy szűk réteg játékszere marad, komolyabb feladatokra, játékra és munkára alkalmatlan.
#89
"Szóval amíg ez nem megoldott, addig a Linux csak egy szűk réteg játékszere marad, komolyabb feladatokra, játékra és munkára alkalmatlan."
Amikor ilyesmit leírsz, mindig tedd hozzá, hogy SZERINTED. És azt is, hogy az ASZTALI fronton alkalmatlan a Linux.
Nagyon sok mindenre alkalmas most is a Linux, legalábbis én nem egy "komoly" munkát csináltam és csinálok rajta.
Számomra sok szempontból alkalmasabb a Linux, mint a Windows, nem véletlenül használok Linuxot. Nem azért, mert szívatni akarom magam.
Egyébként Linuxon sosem fognak natívan futni a Windows-os programok, egyrészt ehhez túl nagy a különbség a két rendszer közt, másrészt a szoftverfejlesztők sem igazán törik magukat.
Mondjuk Windows-on sem futnak natívan a Linuxos programok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!