Az asztali Linux operációs rendszer miért képtelen jelentős piaci részesedést elérni évtizedek óta? Ennyivel jobb a Microsoft Windows 11 és a macOS 14 nála?
Itt most az a fő probléma hogy a két véglet találkozik egymással...
Ez nem normális. Nyilván valóan vannak olyan felhasználói helyzetek amikor pl egy régi hardveren jobb a linux vagy épp szervereken, hálózati eszközökön stb, szerintem nem egy szar rendszer azon sajátosságai ellenére sem amiket én kifogásoltam benne. Én írtam hogy nekem a Linux 1000+1 variációja zavar ezért használok inkább windowst. Majd jön a kollega és úgy forgatja ki a szavaim ahogy azt nem szégyelli. Nincs is energiám az összesen végig menni főleg hogy azóta mennyi komment érkezett.. Csak néhányra reagálnék ami megmaradt út közben.
Valami olyasmit írtál hogy "hülyeség a windows-hoz hasonló egységes rendszer a linux esetében, mert akkor hogyan futna a routeren..
Senki nem mondta hogy a routeren vagy bármin ami azt igényli, ne a linux egyik megfelelő verziója fusson. Egyébként a windowsnak is vannak olyan speciális verziói amik nem otthoni felhasználási eszközökön futnak, mégis elmondható hogy van egy fő verzió ami egységes. Tehát egységes rendszer alatt természetesen az asztali x86 rendszereket értem. Én elismerem hogy neked jó így ahogy van. De amennyiben szélesebb körben szeretne elterjedni akkor kellene egy zártabb egységes kezelő felülettel rendelkező verzió, ami hasonlóan egyszerű mint a windows. És a másik kommentelőnek is igaza van szerintem abban hogy zavaró hogy pl a fizikai meghajtókat is sima könyvtárként mutatta a fájlkezelő. Én vállalom ha emiatt gyépés vagyok amiért ez idegesített benne. A boltos példában is kvázi saját magam hülyéztem le, ezek után elég izzadság szagú és szelet vesztett vitorlával hajtva próbálsz nekem az értelmi képességeim okán beszólogatni. Ez gyerekes. Nem állítottam továbbá azt sem hogy tech zseni vagyok, simán csak érdekel a téma, nyilván nem érhetek fel olyan magasságokba ahol te vagy. Biztos vagyok benne hogy te vagy az okosabb. Amiket meg a windowsról írtál kritikaként nagy részével még egyet is értek. Mondjuk az hülyeség hogy nem ismerei meg az egered vagy akármid, szintén biztosan van ilyen de ez elszigetelt eset, valahogy nem ez a jellemző hogy windowsal kompatibilitási problémákba ütközne az ember. Régi hardver esetében természetesen igaz. Az is igaz és abban is egyet értünk hogy nem jó irány a Microsoft részéről ha nem is annyira régi hanem gyakorlatilag pár éves hardverek alól kihúzza a szőnyeget mondva csinált okokkal. (windows 11)
Ez a wifi eldobálós dolog is egy alapvetően egy hülyeség. Továbbra sem jellemző ez pedig rengeteg windows gépet használtam már vezetél nélküli eszközzel csatlakozva a hálózathoz. Elhiszem hogy van/volt/lesz ilyen, de továbbra sem jellemző. Amikor pedig én találkoztam ilyennel az pl hardveres hiba volt.
#71
"Hát persze, a világ számítógép-használóiak 97%-a is csak unalomból használ Windowst"
Nem. Azt ismerik.
- Ez jórészt a microsoft gerillamarketing tevékenységének köszönhető.
- Iskolákban is ezt tanítják. (Vajon miért? Lásd első pont)
- Meg a felhasználók túlnyomó része, mint ahogy az emberek túlnyomó része fél az ismeretlentől.
- Ezen felül ott vannak az olyan számítógépzsenik, mint Te, aki azt hiszi ért a Windowshoz (meg a mindenhez is), mert fel tudja telepíteni meg meg tudja változtatni a hátterét.
Azon a meghajtóbetűjeles érveléseden felnevettem. Az tényleg jó, hogy az abc betüivel jeleníti meg az eszközöket. Rádugsz dokkolóval egyszerre két merevlemezt meg még egy pendrive is be van dugva, aztán hirtelen nem tudod melyik melyik.
Mellesleg windows lemezkezelőben be lehet állítani, hogy adott particiót, vagy eszközt könyvtárba csatoljon. Látod a májkroszoftnál sem idegen dolog ez. Többit Michelson leírta ezzel kapcsolatban.
Szerintem halgass nagyokat, vagy alázatosan kérdezz, Te másfélpipás hülyegyerek. Ennyit tudsz. Ennyit is érsz. Másfél pipa hahaha.
73: Látszik, hogy fogalmad sincs a dolgokról, tudod, ha hallgattál volna...
Windows esetén el is lehet nevezni ám a meghajtókat, és máris tudod, melyik melyik. Persze nem csodálom, ha Linux alatt ez ismeretlen, ezért megbocsájtok.
"olyan számítógépzsenik, mint Te, aki azt hiszi ért a Windowshoz (meg a mindenhez is), mert fel tudja telepíteni meg meg tudja változtatni a hátterét." - Ez sima személyeskedés, erre nem is reagálok.
"Mellesleg windows lemezkezelőben be lehet állítani, hogy adott particiót, vagy eszközt könyvtárba csatoljon" - Szerencsére nem ez az alap, látszik, van eszük, nem mint a Linuxos fejlesztőknek. Bár egy kicsit erős szó a fejlesztés egy ekkora hulladék rendszer esetén, de legyen.
A pipa jelent valamit? Mert nekem semmit. Te erre v€red vagy mi? :D
"Azon a meghajtóbetűjeles érveléseden felnevettem."
Ne nevessél fel semmin, mert ezzel csak magadat minősíted. És bemutatod hogy mennyire vagy érzelmileg befolyásolva. Ne legyél fundamentalista. Te itt ezzel a farkadat méregeted. Tedd el.
"Az tényleg jó, hogy az abc betüivel jeleníti meg az eszközöket. Rádugsz dokkolóval egyszerre két merevlemezt meg még egy pendrive is be van dugva, aztán hirtelen nem tudod melyik melyik.""
Miért ne tudná? Aki ehhez szokott hozzá, annak ez egy teljesen magától értetődő logikus tájékozódási pont. Nekem is az. Alap a C meghajtó ami minden esetben a rendszert jelenti. Aztán van egy másik (számomra minden esetben külön fizikai meghatóként létező) partició amit én mindig D-nek nevezek el. Minden más amit bedugok külön betűvel jelenik meg, noha nem csak ez alapján lehet felismerni mert alapból egy rövid nevük is van.
" Nem. Azt ismerik.
- Ez jórészt a microsoft gerillamarketing tevékenységének köszönhető."
Ez abszolút igaz. Jól reklámozták, úgy adták el hogy ez megoldás mindenre, valamint pontosan ugyan az a kezelő felület fogadja bármelyik usert akár az irodában akár otthon, ugyan azokkal a megszokott megoldásokkal. Tudod, van egy olyan mondás hogy "ami nem romlott el, azt nem kell megjavítani"
Így mindenki könnyen megtanulta a használatát. Az emberek többsége nem akarja annyira végletekig belakni a rendszert, mint egy linux felhasználó. Én pl baromira örülök hogy a munka helyemen és otthon is ugyan ott találok mindent. A legtöbb windows felhasználó például a mai napig nem tudja hogy most amit a windows-on "asztal"-ként használ az valójában a C meghajtón van. Forgathatod a szemed ezen, meg vághatsz pofákat, de az embereket ez rajtad meg rajtam kívül alapvetően nem érdekli. Csak használni akarják. A linux ilyen szempontból valamilyen szintű alapvető számítástechnikai ismeretet igényel. Még az álltalad szidott "kattintgatós" telepítő sem véletlenül ilyen amilyen és nem olyan mint a csomagkezelő linuxon. Nekem aki egy alap felhasználón túl is értek azért hozzá valamelyest ez még nem jelent problémát hogy végig kattintsam a chrome telepítőt egy esetleges clean install után. Apropó a windowst sem kell újra telepíteni kivéve ha segghülyék használják akik minden hülyeségre rákattintanak de nekik a linux sem lenne jó, azok azt is képesek lennének elbaxni. Én eddig kis túlzással csak akkor telepítettem magamnak újra windowst amikor új gépet vettem. Ezért nem terjedt el széles körben átlag felhasználók között a linux, noha abban igazad van hogy ebben nagyrészt a reklám hiányának is köze van. De ha nincsen egy ilyen egységes rendszerük akkor nem csoda ha nem lehet széles körben népszerűvé tenni, csak informatikusok meg egy kisebb szubkultúra használja. Még egy kbszott reklám plakátot sem lehetne róla gyártani mint a windowsról ahol látod a mit tudom én start menüt, meg a "gyári" háttérképet, vagy a szintén teljesen egyforma bejelentkezési képet. Mindenki tudja hogy az xp az a nagy zöld mező, a hetes pedig az 4 színű izé, a 11 meg az a összetekert kék virág meg hogy középen van minden... És ezzel nem találták fel a meleg vizet nyilván. Csak sok mindenkinek akarták eladni és ez egyfajta biztonságot jelent a felhasználóknak. És ami fontos hogy ennek ellenére a windowst is meg lehet változtatni, mert nem igaz hogy nem. Ha valaki nagyon be akarja lakni akkor arra is vannak eszközök és lehetőségek hogy teljesen átszabja a felhasználó a kezelő felületet.
"Mellesleg windows lemezkezelőben be lehet állítani, hogy adott particiót, vagy eszközt könyvtárba csatoljon. Látod a májkroszoftnál sem idegen dolog ez. Többit Michelson leírta ezzel kapcsolatban."
Elhiszem, meg bizonyára rengeteg dolog van még amit ugyan úgy lehet windows-on is mint amit linuxon. Ezt a funkciót pl én soha nem használnám, mert nem látom értelmét hogy nekem mire lenne jó. De szerencsére alapértelmezés szerint a windows nem kever ezzel.
"Szerintem halgass nagyokat, vagy alázatosan kérdezz, Te másfélpipás hülyegyerek. Ennyit tudsz. Ennyit is érsz. Másfél pipa hahaha."
Ha alázatot vársz el akkor mutass te is azt. Nem tudom mit vársz amíg te is asszonykodsz és beszólogatsz.
Ezért értelmetlenek az ilyen "viták". A linux utálók csak trollkodnak itt, a linux imádók meg hagyják magukat ingerelni.
A kommentek alapján egyébként világis, hogy ki ért hozzá jobban, szóval inkább azoknak van igazuk. Valójában két dolgot nem értek. Miért nem lehet elfogadni, hogy valakinek jó a linux otthonra? És miért nem lehet elfogadni, hogy valaki annyira utálja a linuxot, hogy figyelmen kívül hagyja az érveket?
77
Igen, a windows nem 97%, mert van mac is, fejből mondjuk nem tudom mennyi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!