Mi lenne, ha a GUI-val rendelkező Linuxos programokat OCD-s emberek programoznák?
#18:
Pedig világosan leírtam...
Felhasználóbarát-torekvésre hivatkozva túlpakolnak egy renszert, közben a felhaszáló számára jópár szükséges cucc ugyanúgy nem lesz benne.
Az 1800 csomagos állításod minimum érdekes, bocs, ha most nem próbálom ki. Anno nagyon nem így volt. Ez meglátszott csomagszámban, és üresjárati ramhasználatban is. Ugye nem akarod megmagyarázni nekem, hogy egy alaptelepített Ubuntu lecsupaszított, és leényegretörő renszer?
#21
Igen, Ubuntu 22.10 normál telepítés olyan 1800 csomag körül van.
És most fejtsd ki, miért nem lényegretörő az Ubuntu.
Továbbra is csak ismételni tudom magam, hogy benne van minden ami alapból kellhet, ami meg nincs azt felrakod apt-vel vagy snap-ből.
Mégis mi nincs benne?
Ott a videólejátszó, zenelejátszó, libreoffice, különféle rendszereszközök, képnézegető, Firefox, stb. + egyéb kisebb progi. Ez miért agyontelepített?
Te meg azt ne akard nekem megmagyarázni, hogy az Arch, amiben neked kell összelegózni a dolgokat felhasználóbarátabb. Az Arch egy bleeding edge distro, aminek ha olyan kedve van szépen összeomlik vagy nem bootol be frissítés után mert még a legjelentéktelenebb csomagra is kiadják a legújabb teszteletlen kiadást, telkesen feleslegesen. Elhiszem, hogy van aki ezt szereti, de ne ajánljuk már kezdőknek, mert egy kezdő ettől sírva rohanna vissza Windowsra.
#22:
Most soroljam fel tételesen, hogy miket pakolgatnak bele, amit a büdös életben nem fogsz használni?
Tegyél fel egy mini.iso -is Ubuntut és építsd fel, ahogy neked kell, és döbbenj meg.
Arch: Nem, nem magyaráztam meg, hogy felhasználóbarát. Az viszont ne legyen már gond, hogy egy Ubuntu mini.iso -ból vagy egy Debian netinstall -ból, vagy egy Fedora netinstall -ból felépíti, ami kell neki. Akinek ez sérelem, az sírjon tovább, de a Linux disztrókat kelljen már ehhez fazonírozni.
#22:
Mejn fel az Ubuntu.hu -ra, és nézd meg: Megkapták, amit akartak, és ugyanúgy sírva mennek vissza a Windowsra, mert nincs sajátgép C:
#25
Sajnos mindig vannak ilyen Arch hippik, akik attól hiszik magukat menőnek, hogy összeraktak egy Aechot és 5mp-el gyorsabban tölt be a rendszer vagy 2 GB-al kevesebb helyet foglal a rendszer.
Ezeknek nem lehet megmagyarázni semmit, mert szerintük ők a nagymenők, az Ubuntu, Linux Mint, stb. meg szar, illetve akik ezeket használják azok meg noobok.
Ezek a rendszerek pedig nem bloatware-ek, hanem fel vannak szerelve a kezdő számára.
25: archból a manjarora van tapasztalatom, teli van szopással, a legjobb a manjaro forumon kérdezek valamit, választ senki se tudja, azt ha egy workaroundot beírok egyből írnak nekem és láthatatlanná teszik a threadot mert csak az a helyes használat ha csomagkezelőből felteszem, ami persze nem megy, 3 órát compile-ol majd elszáll egy errorral, szerencsére van 3 verzió mindhárom pár óra compile után fog összeborulni más más hibával, ubuntu alatt meg 5 másodperc alatt feltolom, azt használom. És nem egy szoftvernél, de most pont a freecad csinálta ezt velem, remote gépen futtatom mert ezen a manzárton csak workaround megy de néha ott is összeborul amikor már 2 órája nyomkodom..
Szóval ezek az arch, manjaro hulladékok nem igazán jó cuccok, az ubuntu a legstabilabb.
(Mindezt manjaron írom mert lusta vagyok ujrapakolni egy rendszert, pedig kellene)
#25:
Nem csak a merevlemez-kapacitásról van szó. Ha ennyiről lenne szó, legyintenék. Ha megúszol -és megúszol- olyan cuccokat, amik autómatán induló folyamatokat ékelnek a rendszeredbe, igen, hatással lesz a gyorsaságra. A rendszerfrissítések, kiadásról kiadásra frissítések is gyorsabban lemennek. Kevésbé Ubuntu(de ott is), de pl Mandriva/Mageia, OpenSUSE alatt van számottevő különbség.
Ami nem kell, ne tegye bele, azt tegye fel a júzer. Ne fájjon már apt-get et használni. Ez nem felhasználóbarátság.
28: nem vagyok profi linuxos, csak használgatom sok ideje, főleg azért mert nem találok meg menüben dolgokat a látásom miatt így a command line van preferálva, de bevallom nem értek veled egyet.
Itt most is egy gépen írok ami intel 4. generációs U -s proci, tehát lassú mint a dög, de tényleg nem tűnik fel hogy a plusz csomag lassítaná.
Sőt, azért csak csak látom hogy mikor mi indul el, azért mert felteszek egy media playert nem lesz lassabb. Ha százat akkor se, mert igazából nem indulgatnak el csak úgy kényük kedvük szerint.
Aztán persze lehet hogy igazad van, csak tényleg el se tudom képzelni ezeket az automatán futó folyamatokat.. (Kivéve egyet, aminek nem tudom a nevét és indexelni akarta a home dirt a gyorsabb keresés miatt, ott lazán betöltötte az ssd-t hetente, de azon kívül semmit nem tudnék megnevezni.)
De tényleg, boot megvan, az pár másodperc, és utána semmi cpu load nincs, mindegy hogy manjaro vagy ubuntu, pedig aztán a gépemen ami nincs felinstallálva az nincs is. :)
A Manjaro - Ubuntu összehasonlítás nem jó. E szempontból egyik kutya másik eb.
Inkább Majnaro - Arch, vagy Ubuntu normál telepítés - Ubuntu mini.iso. Ha ráérek hétvégén egy Qemu -s virtuál renszeren lehet, hogy csinálok egy összehasonlítást.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!