Egyre jobban vonz a Linux, mint oprendszer. Van olyan dolog,
ami miatt megéri mégis Windowst használni? Tetszik a
Linux személyre szabhatósága, biztonságossága, az, hogy
nagyobb kontrollod van a saját PC-d felett.
1/30 A kérdező kommentje:
Nem engedném el a Windowst teljesen. Virt-managerbe szeretnék beállítani egy Wimdows virtuális gépet, GPU passthroughval. Egy felsőkategóriás notebookon szeretném használni, szóval elégnek kell lennie a teljesítménynek. Azt hallottam, hogy egész jól működik a KVMes virtualizáció akár gaminghez is (erős géppel).
2/30 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy egyszerűbb lenne dual bootos setupot megcsinálni, de nekem gyakorlatilag hobbim mindenféle hülyeséget kipróbálni PCkkel.
Azért tarts egy Windowst is a gépen míg át nem szoksz, na meg a Wine és a Proton sem garancia mindenre.
Ami sokszor buktató egy kezdő számára, az a driverezés ha alapból ez nem megoldott. Jellemzően a nyomtatókkal szokott gond lenni, de a játékvezérlőkkel is lehet szívni. A másik, hogy a Linuxban ismerned kell a rendszered és a terminál használatát, mivel a legtöbb dolgot azon keresztül fogod tudni megcsinálni.
Egyébként ha még nem választottál magadnak disztrót, akkor Debian alapúak közül a Mintet, Arch alapúak közül pedig az Artixot vagy a Manjarot ajánlom. Nekem az Artix vált be a leginkább, mivel a systemd mentességet leszámítva pont olyan mint az Arch, amihez meg annyi leírás van a neten, hogy akkor sem érnél a végére, ha egy életen át csak azokat olvasnád.
2021. szept. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
A virtualizációt felejtsd el ilyen céloknál, felesleges önszopatás, és ha nem jön be, akkor rohadtul macerás utólag a Windows felvarázsolása a Linux mellé.
2021. szept. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
5/30 A kérdező kommentje:
Manjarot, Pop OSt, Ubuntut használtam már. A terminállal még ismerkedem, de szerencsére sok a segítő anyag a neten. A virtualizációt nagyon szeretném kipróbálni, időm van szarakodni vele. Meg természetesen ahhoz is, hogy mégis megcsináljak egy dual bootot, ha nem válik be. Köszönöm a válaszokat!
Mi a kérdés ? A dual boot 1 perc alatt megvan, (ha a win után rakod fel magától megcsinalja az Ubuntu ) azt kesz. Nem egy különleges oprendszer, sima böngészésnel mindegy mi az oprendszered, irodai munkára általában jobb a win mert minden nyomtatót támogat, és az office azért mégiscsak office, hiába van alternatíva, szóval a win must have.
A Linux jó szervernek, tökre jó konfigolni foglalkozni vele.
Mindennek megvan a maga helye.
2021. szept. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
7/30 A kérdező kommentje:
Pontosan azért szeretnék a virtualizációval foglalkozni, mert baromi izgalmas. A Windows pedig egy izolált környezetben lenne, nem tudná szétkapni a gépem a frissítésekkel, nagyobb biztonságban érezném az adataimat. Laptopot most akarok majd venni, 8 magos 16 szálas CPUval, 32 GB rammal, egy Radeon 6800Mel szerelt notebook csak megbirkózik egy jó kis virtzalizált Winnel. Én meg nagyon élvezni fogom a szívást, ami a beállításával jár. De elvileg akár 90 százalékos teljesítmény is elérhető egy jól beállított virtuális géppel. És én választhatom ki, milyen perifériákhoz, hardwerekhez férhet hozzá a Windows.
Te fiu, a virtualizációt mint csodát hogyan képzeled el ?:)
2021. szept. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
Kérdező, én sok dolog miatt szeretem és csak a Windows-t használom, abból is 7-et, bár ez most lényegtelen. A Linux se rossz, de had mondjak egyetlen programot, ami miatt megéri, a Windows, a Primocache, ott is az, hogy a Ram-ot gyorsítótárazásra fordíthatod, írás és olvasásra, ugyanakkor az írási gyorsítótár, nem feltétlenül gyorsítja fel az írást, mert attól még a hdd-nek kell megírnia ugyanazzal a sebességgel, csak látszólagosan. Viszont, az olvasási gyorsítótár, a ram-ból, sokmindenben jó, és ha úgy nézzük, ha elég ram-od van, a hdd élettartamát is képes növelni, mivel a ram-ból olvassa be a dolgokat, nem a hdd-ből.
2021. szept. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
9: elég zavaros amit írsz.
2021. szept. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: