Van olyan képszerkesztő ami ha png vagy gif képet szerkesztek akkor NEM veszítík el az átlátszóságukat? De mégis lehetne szerkeszteni normálisan őket.
Photoshop
Gimp
Paint.net
IrfanView (bár ott nem olyan egyértelmű)
„Nem így van.”
Félretéve, hogy az ember lehetőleg csak akkor használjon Paintet, ha valami késes futóbolond követeli tőle, erősen fakuló windowsos emlékeim szerint igenis képes rá.
Arra gyanakszom, hogy most az egyszer bizonyára megfeledkeztél az átlátszó háttér beállításáról. Mindenesetre holnap keresek egy Windowsos gépet, és ellenőrzöm hogy nem űzött-e velem gonosz tréfát a memóriám.
Ha egyelőre még nem akarsz még komolyabb programot, javaslom ezt:
Kicsi, egyszerű, magyarul is tud. Ja, meg normális.
Ami a Paintet illeti, fogcsikorgatva, de el kell ismernem az igazságodat. Úgy tűnik, az évek során ennek a minimálisan elvárható alapfunkciónak a lefaragásával áramvonalasították a programot – én egyébként úgy sejtem, hogy a valódi cél a felhasználóknak a Paint3D felé terelése lehetett, az ugyanis állítólag tudja (ezt már telepítési jog híján nem próbálhattam ki az iskolai gépen). Ha tehát önkínzó hajlamod valaha még a Paint közelébe unszol, kénytelen leszel vagy a Paint3D-t , vagy a régi XP-változatot telepíteni.
„Meglepő, hogy free”
Meg kell mondjam, nem az. Már úgy értem: Freenek free, csak ez nem meglepő... Igen sok jó ingyenes képszerkesztő van, a Phoxo ezeknek talán a legszerényebbike, mondhatni, a használható programok világába vezető út portása. De azért van benne rendes pontról-pontra való kijelölés, varázspálca, rétegek, egyszóval olyasmik, amik már a valódi szerkesztés zamatával is megismertetnek. Ha majd egy kicsit belerázódol, már nem lesz riasztó a fentebb emlegetett Gimp, amely gyakorlatilag ugyanazt a logikát követi, csak sokkal többet tud, vagy a Krita, amely már egy kissé más gondolkodást igényel, de a Gimp után megbirkózol vele...
Egyébként nemcsak képszerkesztésre, hanem általában bármely egyéb feladatra találsz jó ingyenszoftvereket. Kétségtelenül kell hozzá némi lelki beállítódás, hogy a program képességeire figyelj, ne pedig arra, hogy mások hogyan dicsérik a népszerűbb lopott profiprogramjaikat. Amikor még Windowst használtam, akkor is minden engem érdeklő tevékenységre leltem használható ingyenes – sőt, általában nyílt forráskódú – programokat, szóval az ilyenek léte egyáltalán nem különlegesség, inkább a dolgok hétköznapi rendjének mondható.
NEkem a gimp valójában túlságosan bonyolúlt. Amelyik program iylen szinten szerteágazó(MErt sokat tud, és ez jó dolog), annál érdemes kettéválasztani akár a menüben is ezeket a kezdő és haladó dolgokat.
Példáúl a program kezdőknek jelenik meg, és a haladó beállítással plussz dolgok jelenhetnének meg a profiknak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!