Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A photoshop vagy inkább a...

A photoshop vagy inkább a gimp számít jobb képszerkesztőnek?

Figyelt kérdés
2008. nov. 7. 21:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%
Ez főként tőled függ (vagyis a számítástechnikai tudásodtól és tanulási képességedtől/hajlandóságodtól). A GIMP ugyanis legalább ugyanannyit tud, mint a PS, csak ingyen, és windowson nevelkedett emberek számára nagyon bonyolult a használata (igazából a linuxon felnőtteknek sem túl egyszerű). Viszont PS-hoz van hivatalos támogatás a pénzért cserébe, és persze kicsit barátságosabb kezelőfelület. Szerintem először próbáld ki a GIMP-et, azután ha nem jön be, akkor még mindig ott a PS.
2008. nov. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
58%
A photoshopp jobb képszerkesztő.Messze felülmúl minden vetélytársat.Talán egy jobb van nála,vagy hasonló jó,a mac-esek Aperturja.
2008. nov. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%
Egy zongoraművész egy szakadt pianinóval is csodákra képes. A tehetségtelent leültethetik egy stenway mellé, akkor is pocsék lesz. Minden az emberen múlik. Gimp vagy psp? Én mindkettőt használom, még akár egyszerre is.
2008. nov. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%

Nekem mind a kettő megvan.

Büszkén állíthatom hogy egyikhez semértek.

De nagyon szeretnék.A Gimphez lövésem sincs.Aphotoshopot megtaláltam itt: [link]

és itt: [link]

Monjuk az utóbbinál van gimp is.

Szóval én ezeket nézegetem.Nagyon érdekes dolgok ezek de még videó alapján sem tudok hozzáfogni.

Bonyolult.

Vannak egyszerűbb képkezelők pl:Photo Philtre.Ebben is meg vannak az alap funkciók.

2008. nov. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%
A gimp már majdnem ugyanazt tudja,mint a photoshop.Egyre inkább kezd lecsiszolódni a különbség.Ahhoz,hogy ki tudd használni a különbségeket vérprofinak kell lenned.
2008. nov. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
69%

Egyértelmüen a photoshop a jobb és az tud többet.

:-)

2008. nov. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
55%

Bocsánat, én először a Negyediknek válaszolok : Olyan humorod van, hogy öröm volt olvasni. Vigyázz rá, és az egészségedre is !!

A Kérdezőnek : én PS-t használok, csak hobbiszinten, már kezdek belejönni.

2008. nov. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%

Tényleges, kiadványtervezéssel kapcsolatos munka esetén a GIMP elvérezne.


De ha valaki tudja, hogy hol van a GIMP-ben a Layer Effects (Blending Options?), annak hálás lennék ha elárulná, mert én nem találtam. És ugye anélkül hát izé... :)


A Mac-es Aperture csak fotomanipulációra való, nem egy kategória a PS-sel. De arra tényleg nagyon profi.

2008. nov. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%
Egyáltalán nem vérezne el.Használják a gimpet is erre a célra.Valóban kicsit többet tud még a photoshop,de már igazán nem sokkal.Mivel a gimp nyílt forráskódú program,sokkal többen fejlesztik.Idő kérdése csak,hogy felülemelkedjen a ps-on.Ugyanúgy,ahogy a firefox tette az ie-vel.Meg ahogy az openoffice teszi majd az msoffice-al.Az ingyenes,nyílt forráskódú szoftvereké a jövő,ez nem lehet vitás...Szerintem...
2008. nov. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
70%

Én is abszolút The Gimp párti vagyok, pont azért, mert nyílt forráskódú, ezért nem csak az eredeti fejlesztők fáradoznak a fejlődésén, hanem szélesebb csoport, és Linux fejlesztés, tehát nálam ez is plussz pont :)

[link]

2008. dec. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!