Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A photoshop vagy inkább a...

A photoshop vagy inkább a gimp számít jobb képszerkesztőnek?

Figyelt kérdés
2008. nov. 7. 21:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
73%

és a paint.net ki is maradt? csak így? :D


a photoshop kiemelkedően jó, a gimp pedig fapados vetélytárs. jó-jó, de én nem tudtam vele annyira könnyen dolgozni, mint psel. erre lehet azt mondani, hogy mert túl bonyolult, vagy ügyetlen vagyok. de ez azért szar indok, mert ilyen erővel a ps is lehetne egy átláthatatlan program. az felhasználói felület legalább olyan fontos mint maga a program.

2008. dec. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem a photoshop egy nagyságrenddel többet tud funkcionalitásban. Kezelhetőségben és profik számára használhatóságban a PS előnye behozhatatlannak tűnik. A Gimppel az a baj, ami az összes nyílt forráskódú szoftverrel. Nincs mögötte jelentős piaci érdek, ezért össze-vissza fejlesztik, olyan irányokba, amire a felhasználóknak nem igazán van szüksége, viszont nem fejlesztenek olyasmit, ami igazán kellene.
2009. ápr. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
16%
gimp sztem nag szar nehezebb megértni és csak majdnem ugyan azt tudja mint a ps a ps kicsivel többet tud
2009. jún. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
54%
attól, mert nem értetek hozzá, a GIMP még nem szar. sőt. tény, hogy időbe telik míg megtanulod jól használni, de azután már nem hiszem h szükséged lesz PS-re. A GIMP is tud annyit mint a PS. Épp csak bonyolultabb. De ez relatív, kinek mi jön be jobban.
2009. júl. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
100%
nekem egy jó ideig nem engedte fel a gépem a photoshoppot,így gimpet használtam,aztán most hogy mind2 fentvan,szerintem mind2 jó... egyátalán nem szar a gimp,attól mert nem tudják sokan kezelni attól még nagyon is jó... de tény,a photoshop jobb.
2010. ápr. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
100%
Attól függ, mire kell. Én Gimpet használok, mivel nincs se cégem, se semmi ilyesmi. PhotoShopot azért nem, mert (másokkal ellentétben) nem kívánok illegális úton szoftvert megszerezni, de több százezer forintot se kidobni. Akinek csak hobbiszinten kell képszerkesztő, rajzolóprogram, szerintem a Gimp tökéletes. Másrész, egy előző válaszoló mondott egy zongoristás példát...Így van, én YouTube-n szebbnél szebb rajzokat láttam MS Paintben, mitnhogy valaki dicsekszik PhotoShopjával, miközben szörnyen rajzol.
2010. máj. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Kihagytad a lényeget: mire akarod használni. Képméretezésre, vagy egy darabjának kivágására bármi megfelel. Komolyabb dolgokra photoshop, de volt itt egy válaszoló aki a zongorás példát előhozta... Teljesen igaza van, és ezt ez bizonyítja legjobban (bár nem fotó, hanem rajzolás) http://www.youtube.com/watch?v=uk2sPl_Z7ZU
2010. jún. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
65%
én gyűlölöm a gimpet, photoshop-ot tanultam meg anno magamtól kezelni, még nem vok profi de ki tudom találni mit hogy kell... a gimpet suliban tanították és már másodjára bukom meg, vizsgán, mert amit én meg tok csinálni a ps-en az nem megy gimpben...
2010. okt. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A PS jobb!

DE nagyon kevés olyan dolog van, amire a PS képes, és a GIMP nem! Azért szeretik a gimpet, mert ingyenes, és a legújabb gimp gépigénye jóval a legújabb PS alatt van mindig. Emellett több rendszert támogat (pl. linuxokat)

2014. okt. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Több operációs rendszert támogat? Hmmm... valójában nem, mert nem ugyanaz a telepítő, az màs kérdés, hogy van belőle windows-os és linuxos telepítő is... Ennyi erővel a PS is "több operációs rendszert tàmogat", mint pl iOS, Windows. Persze ugyan úgy külön telepítővel.

A GIMP-et a PS alternativàjànak tartják, és nincs ezzel gond, próbál, de soha sem tud olyan lenni, vagy ha netán meglépi azt a szintet, akkor az Adobe szépen felvàsàrolja. Mint ahogyan ez előfordult màr màs szoftverekkel is. Mellesleg azt, hogy a PS alternativàjaként emlegetik, az köztudott, és hiába van Linux támogatása is, szinte minden Linux fórumon felüti a fejét a Linuxra PS?-kérdés. Vajon miért? Gyanítom azért, mert mégsem olyan tutti a GIMP. Már csak zàradékként jegyzem meg hogy PS CS2 (talàn CS3 is) megy wine alatt egy jobb gépen, tehát Linux alatt sem annyira veszett ügy a PS hasznàlata.

2014. okt. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!