Mitől ugrott 11 ezerre a Bitcoin?
10 ember illetve számla mozgatja az egész tőzsdét. Most akik, betették a 100 milliót, majd egy nap eladják, és szépen az egész summát beteszik short pozicióba. Aztán mikor a földön van, egy év múlva újra megjátszák ezt.
Sokan nem is értik, hogy. Én veszem 2-rt a másik már 3-rt én kiszállok 3-mal, a másik már csak 2-vel tud kiszállni. Vagy vár, amíg valaki beszáll.
"Alap tétel, hogy sokan buknak (casual emberek) és velük szemben kevesen nyernek, de sokat (profik)."
Nem, az az alaptetel, hogy az sose bukott eddig aki hosszutavra vett aki legalabb 2-5 evig tartotta, ez a tozsdere is igaz, ez az alaptetel tenyeken alapul a tied meg hasrautesre irtad, fogalmad sincs ki vasarol es ki ad el eppen.
"Példa a casual befektetőre"
Te nem casual befektetore irtal peldat, hanem valami kitaltalt vagy elmeroggyant egyenre, az ilyen elob bukja a penzet tozsden 20x-os tokeattetelen. De nem is letezik ilyen, hogy 1800-as arfolyamra 300-at stop losst allit be valaki.
Amugy meg ket szabaly van: hosszu tavra veszunk es olyan mennyiseget ami nem kell hosszu tavra, ilyen egyszeru, tozsdere is igaz, bitcoinra is. A daytraderek eleve buknak 90%-ban ha kezdo ha profi.
"sokáig 3000-4000 körül volt a BTC dollárban mért árfolyama"
Azt felejtetted ki, hogy napi 1800 vadiuj bitcoin jott letre amit piacra is dobtak a minerek, tehat oldalazo arfolyam eseten is NAPI 9 millio dollarnyi kerul a piacra (5000-es arfolyam mellett). Jovore mar csak napi 900 uj bitcoin lesz a piacon.
"10 ember illetve számla mozgatja az egész tőzsdét."
Nem. Ezt te talaltad ki,
Nem, az alapján írtam, amit írtam, mert tudom, hogyan gondolkozik a többség. Ezért buktak 2017 végén, 2018 elején sokan.
De ha te olyan okos vagy és nem csak egy kis "okoska", akkor bizonyára már milliárdos vagy a Bitcoinból.
Tudod, még az infikátorokat követve sem lehetnek a traderek biztosak abban, hogy a az eladási szignál jelzésekor pozitív egyenleggel szállnak ki.
Amit te írsz, az utólagos okoskodás. Persze, utólag tudjuk, hogy mikor mennyi volt az árfolyam és mikor kellett volna venni és mikor eladni.
Plusz azt ís írtam, hogy én nem a BTC hosszú távú befektetőiről írtam (akik egyébként sokkal kevesebben vannak) és szépen levezettem, hogy mit miből következtettem ki. Ezzel szemben a te írásaid csak gyenge, alátámasztás nélküli kekeckedések.
Amúgy, szerinted még mindig ki lehet menteni pendrive-ra a bitcoinokat? :)
infikátorokat = indikátorokat
Kérdező: Az csak egy dolog, hogy egyesek 100x elmondják, hogy csak annyival szálljanak be, amennyi elvesztése nem fáj. Ezzel csak az a gond, hogy nem fogják betartani.
Másik probléma: az emberek csak utólag tudhatják, hogy mi fog történt (mint látjuk utólag okoskodnak sokan a korábbi adatokon és utólag tűnik úgy, hogy ó, hát egyszerű, csak olcsón kell venni és drágán eladni).
A többségük nem profi tőzsdéző gép, hanem először a nyereség éhség, utána az érzéseik és a félelmeik irányítják őket.
Hogy miért száll ki veszteséggel? Egy lehetséges, de valós ok például, hogy valaki fél, hogy már úgysem éri el az árfolyam a beszállási pontot, ezért inkább eladja, hogy ne veszítsen még többet (amit írtam ugye, pszichológia - félelem). Mert a múlt nem garancia a jövőre (lehet, hogy valami addig úgy volt, utána mi van, ha máshogy?).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!