Mitől ugrott meg a bitcoin?
"#21 Jó (kamu)hír vette rá az embereket a vásárlásra, ami emelte az árfolyamot. Egyrészt, matematika, másrészt, emberi tényező, mivel bevették a sztorit és ugrottak páran rá. Épp ez az amit mondtam, önmagában nem elég egy esemény, az emberek reakciója is szükséges."
biztos hogy jó úgy beszélni egy cikkről, hogy azt nem olvasod el? ép hogy nem az embereket vette rá a vásárlásra a kamu hír. a többi írásod is sántít. mert a 20%-os emelkedésbe bele van számolva a nagyméretű vásárlás előtti állapot is, amit a kamu hír gerjesztett, majd a nagyméretű vásárlás utáni állapot is amit meg maga az emelkedés gerjesztett. Mondjuk magát a nagy vásárlást is, s a nagy emelkedésben benne van a vásárlással hasonló időben történt többi vásárlás is, valamint az is amit pont ez a megugrás a grafikonban ábrázolt felugrással együtt gerjesztett. Már ha érted egyáltalán mit írok. Szóval az a gond, hogy oké, hogy leírod mindezeket, de amiről írsz az nem csak nem téma, hanem alapvetően hibás elképzelésekre épül. Az is plusz kérdés, miért fáj neked ennyire, ha leírom valamiről az olyan véleményemet ami nem egyezik a tiéddel? Én csak leírtam mi a véleményem te vagy az aki emiatt kötekszik és kétes stílust vesz fel.
Hát, szép hosszan elbeszélgettek a semmiről...
1-2 hetes hír, hogy Kína betiltja a bitcoin bányászatát a közejövőben. Márpedig 80 %-ot ott állítottak elő. Nem olvastam elemzéseket, de nekem elég nyilvánvalónak tűnik, hogy ez az ok.
"akkor kevesebb bitcoint állítanak elő globálisan"
Ha egy banyasz van akkor is 10 percenkent 12,5 uj bitcoin jon letre.
Az arfolyam meg no mert 1 ev mulva jon a felezes amikortol kezdve 10 percenkent csak 6,25 uj bitcoin fog letrejonni, ezt be kell addig arazni. Ezzel a bitcoin inflacioja a dollar inflacioja ala csokken orokre.
Az árfolyam csak attól függ, hogy mennyien vásároltak az adott kriptovalutából.
Az árfolyamot az adott kriptovalutába fektetett teljes összegből kalkulálják ki.
A technológiai háttérnek nincs közvetlen köze az árfolyamhoz (mint azt már tapasztaltuk eddig). Esetleg csak közvetetten nőhet a befektetési kedv egy-egy technológiai jellegű hír hatására, de ez sincs mindig így, lásd példaként, hogy tavaly a lightning network elindulása nem okozott elemi erejűen magas árfolyam kitörést, mint azt előtte sokan várták.
A bányászatra viszont közvetlen hatással van például a nehézség duplázódása, amiben hiba csak az optimista jövőképet látni, ugyanis a nehézség növekedéseknek lehet egy olyan valószínű kimenetele, hogy nem fogja majd megérni bányászni az adott kriptovalutát és akkor ezzel annak lényegében reszeltek hosszú távon. Ez szerintem egy alapvető hiba, probléma. Hogy hosszú távon is hatékony legyen a kriptovaluták működése, ahhoz el kellene már felejteni ezt a nehézség növelést és ki kellene venni a rendszerből, ahogy a mennyiségi korlátozást is.
"a lightning network elindulása nem okozott elemi erejűen magas árfolyam kitörést"
De, 2017 augusztusban aktivalodot a segwit ami ezt lehetove tette utan nott az arfolyam.
"nem fogja majd megérni bányászni az adott kriptovalutát és akkor ezzel annak lényegében reszeltek hosszú távon"
Ilyen nem letezik, nem erted hogy mukodik a rendszer. Ha nem eri meg banyaszni a banyaszok egy reszenek, akkor ok kiszalnak amivel csokken a nehezseg automatikusan es ujra egyre jobban megeri. Nincs olyan, hogy nem eri meg banyaszni.
"el kellene már felejteni ezt a nehézség növelést és ki kellene venni a rendszerből, ahogy a mennyiségi korlátozást is"
Haha, nincs nehezseg noveles, akkor no a nehezseg ha tobben banyasznak, nem magatol. Mennyisegi korlat meg koszoni jol van, gyujsd a homokot vagy a dollart ha korlatlan dologba akarsz fektetni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!