Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » UPC illetve Telekom torrentezé...

UPC illetve Telekom torrentezési lehetőségek?

Figyelt kérdés

Az utóbbi kb 8-10 évben évben DIGI ügyfél voltam, de most olyan helyre fogok költözni, ahol legnagyobb bánatomra nem elérhető a DIGI net.


Anno azért váltottam UPC-ről (Telekomom sosem volt), mert durván korlátozták a torrentezést és csak este 11 után lehetett rendes sebességgel töltögetni. Ez olyan 2009 környékén lehetett.


Mi a helyzet azóta a UPC nettel? Lehet torrentezni ami csövön kifér? Van bármi egyéb korlátozásuk? Ha lecsatlakozok majd vissza, kapok új IP-t mint a DIGI-nél?

Telekommal kapcsolatban is érdekelnének ezek a dolgok, annyival megtoldva, hogy hónapokon belül lesz azon a címen ahova költöznék Optikai szálas net is. Mondjuk nekem az is jó, ha 1 évig most valami más van és csak aztán optikai, tehát nem kell SOS optikai, de közép és hosszú távon azért váltanék szerintem.


Köszönöm segítséget!



2019. jan. 25. 11:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Pipáld be, hogy az kimenő forgalom titkosítva legyen a torrent kliensedben és akkor tuti nem lesz gond a UPC-vel (pár éve nekem is volt UPC-m, de elég régóta sikerült Digire váltani):

[link]

2019. jan. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Dongaben ***** válasza:
TKom-os vagyok jónéhány éve. Semmiféle korlátozást nem tapasztaltam.
2019. jan. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Derwer ***** válasza:
UPC se korlátoz.
2019. jan. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors segítéséget!


És mennyire gyakrna fordul elő, hogy nem tudjátok kihasználni a sávszélet hanem csak garantált sebesség környékén?


Illetve a feltöltéssel mi a helyzet, az mennyire megoldható manpság UPC/Telekom nettel? Azt jól sejtem, hogy DIGI ebből szempontból sokkal erősebb?

2019. jan. 25. 13:21
 5/12 anonim ***** válasza:

ez függ attól is, hogy hányan használják milyen sebességgel stb...

pl ahol én lakom itt telekom optika van sok házba be van húzva de az esetek 98%-ában 950-el tölt le és 850-900 körül tölt fel


pl kertvárosban jobb esély van a maximális sebesség közeli értékre mint pl egy panelban ahol sok fiatal lakik és egyszerre akar mindenki torrentezni stb...

2019. jan. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

850-900 Mbit ? Azzal elégedett lennék :)

Amúgy nagyon igaz amit írsz, a panelban ahol most lakok mindenkinek digi van, wifin keresztül használom és péntek v szombat este látom hogy csak az én közelemben van vagy 50 másik ember aki használja és tényleg jelentősen lasabb a net mint bármikor máskor - még a böngészés is problémás.

2019. jan. 25. 16:42
 7/12 anonim ***** válasza:

Egyetemista vagyok, így mindkettőhöz van szerencsém, otthon UPC, pesten Telekom.

A UPC tökéletes, 10 év alatt semmi gond nem volt vele, nemhogy lassabb, hanem gyorsabb szokott lenni a max sebességnél (pár százalékot hozzátesznek biztonság kedvéért, aztán nem vész el mégsem =>a 120 megás net 130at is hoz néha), és elégedett vagyok.

Na most a telekom...:

szóra sem érdemes, hulladék. Havonta 3 napot nincs internet, megjavítani nem tudják. Az 50 megás internet 20nál gyorsabb talán sosem volt, csak ritkán. Összevissza megszakad a kapcsolat, és még drágább is úgy érzem.

2019. jan. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Uh, na ettől tartok én is a Telekom hagyományos interneteivel kapcsolatosan.

Kitalálom: a Pesti neted viszonylag belvárosi(bb) részen van , ahol régiek a vezetékek és nem éri meg kicserélni őket, mert nem egy lakótelep ahol kis helyen töménytelen sok ember él, hanem szellősebb pogári lakások?


Így, hogy megnyugtattak a válaszitokkal, arra hajlok, hogy leszerződök az UPC-vel egy évre, aztán ha lesz optikai net a Telekomnak, akkor az 1 év lejárta után kipróbálom majd az milyen. Mivel az teljesen új rendszer (?) így ott már van esély rá, hogy ténylegesen hasítson.

2019. jan. 25. 17:11
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem Bp. belvárosa felé van UPC-s kábeles 240 Mb-es netem. Az elméleti max. így kb. 31 MB/s, a sok seedes torrenteket 29 MB/s körül húzza :)
2019. jan. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
500-as UPC netem van, és eddig sohasem vettem észre, hogy korlátozna, pedig van havi 2-300GB adatforgalmam. Még csak figyelmeztetés sem jött.
2019. jan. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!