Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tényleg ekkora biznisz ez a...

Tényleg ekkora biznisz ez a coin bányászat?

Figyelt kérdés

Laikusként teszem fel a 100 ezredik bányászós kérdést.A csapból is ez folyik, ph n is gyakorin is olyanokat írnak hogy hozza a profitot a gép.300 ezres vga k árát fél év alatt kitermelik ( legalább is ilyeneket olvastam) , több százezerért, milliókért vesznek gépet ami később megtérül.

Kérdezem én laikusként ez ekkora biznisz?Ilyen sokat lehet ezzel keresni( annak aki ért hozzá) ?


2018. jan. 28. 20:49
 1/5 Derwer ***** válasza:

Már nem igen.

Már kibányászták az összes BitCoin 80%-t. Innen már nehéz nagyon újabbat találni/bányászni.

Az árfolyam rendkívül változó. Egy év alatt kb 20szorosára nőtt.

Az elmúlt hónapban a felére esett. Napon belül is vannak 10%-os mozgások.


Tózsdézni lehet vele esetleg, de hazárdjáték, bármikor feleződhet, tizedelődhet az árfolyam.

2018. jan. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

NEM és IGEN.


NEM, mert Bitcoint már nem nyereséges videokártyával bányászni, legfeljebb Antminerrel, ami többmilliós beruházás.


IGEN, mert kártyától vüggően vannak altcoinok, amiker érdemes bányászni akár 1 kártyával is.


Természetesen komoly profithoz komoly beruházás is kell.

Ami biztos, hogy a bányászás folyni fog még sok-sok évig. ami változik az az, hogy éppen mit nyereséges bányászni.


NEkem jelenleg 3 darab rog 1080ti van. 1-el kezdtem 2017 tavaszán. a másik kettőt a befolyt nyereségből vettem. Ezzel a kártyával jelenleg 8-10$/nap/kártya amit csinálhatsz. 3500-4000Ft áramot eszik káártyánként havonta, tehát nyereséges. Kisebb kártyával is érdemes, de azzal számolj, hogy a 4 Gb és kissebb videokártyák 2018-ban kihullanak a nehézség és lapozófájlok növekedésével. Sajnos az árak is elszálltak, míg első kártyám 240-éert vettem boltban, most a 3.at 2 hete 285-ért vettem használtan. Amivel számolhatsz: 1060 (6gb) 2-3$/nap, 1070-el 5-6$ naponta. 1080-at ne vegyél, mert a memóriája miatt egy 1070 is többet termel (bányászat szempontjából... játékban természetesen veri a 1070-et)


A magas kártyaárak miatt érdemes elkezdeni akár 1 kártyával is.. megveszed a drága kártyát, pát hónap bányászás után már nem is volt olyan drága.


Egy utolsó pont a ROI (Return of Invest). Ez azt mutatja meg, hogy mennyi idő, amíg megtérül a befektetés, tehát mennyi, mire visszahozza a VGA árát. Ez jelenleg az elszállt kártyaárak mellett is olyan 6-8 hónap, de ha nagyon túlzásba esek, akkor max 1 év alatt visszahozza a kártya árát.. és akkor már nem 0-ban vagy, mert a kártyád megmarad ugyanúgy.


Rengeteg (angol) fórum és youtube videó van.. nézegess, tanulgass, és ha eleget utánnanáztál kezdj bele.

2018. jan. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm!

Az első hozzászólónak is!

Használt kártyánál mennyire igaz,hogy 3 4 hónap után megdöglik?Ezzel riogatnak a haverok.

Te mit bányászol ami ennyit hoz( mint amit írtál) ?

2018. jan. 29. 19:51
 4/5 anonim ***** válasza:

a bányászat nem öli jobban a kértyét mintha játszanál vele. Sőt, a bányászkártyák teljesítménye vissza van fogva, nekem is a TDP 80%-on van, hogy kevesebb áramot fogyasszon. Ehy 1 éves bányászkártya jobb állapotban lehet mint egy 1 éves kártya amin játszottak.

JÓ kártyát kell venni, ami jól hűt.. 1060-1070-nél egy jobb 2 ventis megteszi, 1080 TI-nél már szükséges a 3 venti. Amik megbízhatók: Asus, MSI, Zotac, Gigabyte, EVGA. Ezekkel nem lesz gond. de ha használtan is veszel, jó ha van rá garancia.


Az hogy mit bányászok, az naponta változhat. múlt hétig egy úgynevezett LUXcoint bányásztam, mert az hozott napi 8-9 $-t. ez most visszaesett napi 56-$ra így ha ma nem változik, holnapra mást keresek. Ez a másik része, hogy nem csak beindított a vasat, és termeli a pénzt.. ha aszt szeretnéd hogy egy 1080 TI ne csak napi 5 $-t hozzon (ezt Nicehash vagy egy ZCASH bányász fixen hozza, és stabil a z árfolyama) akkor minig nézni kell hogy mit érdemes. Nevidia kártyával közel 3040 altcoin van amit lehet bányászni.. és ez napról napra változik, hogy éppen mit érdemes.

2018. jan. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem egy volt munkatarsam mar 5 eve azt mondta hogy ebbe hatalmas lehetoseg van,o az osszes felretett penzet belefektette ebbe,vett komoly szamitogepeket meg mindent ami ehez kell,nekem is felajanlotta hogy tarsuljak be! O ertett hozza en nem,es igy hagytam a francba...de o viszont jol jart,de ma mar nem eri meg ez a banyaszkodas..
2018. jún. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!