Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Bányászat kezdőként?

Bányászat kezdőként?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nos azon gondolkodom, megpróbálkoznék a bányászattal, ha legalább pár nap alatt pár dolcsira valót szerezhetnék vele, nekem megérte. Villanyszámlát ne említsétek, mondjuk úgy, ingyen van az áram. Szóval az a szitu, nem tudom mibe, azaz miféle bányászatba is kezdjek, és azt hogyan is optimális csinálni, hogy legyen némi kereset rajta. Szóval PC vel szeretném, amire rá tudom áldozni a CPU t és GPU t egyaránt. Ez egyszerre lehetséges? Másik részről pedig a konfig tűrhetően combos, bár nem AMD kártyás. Pontosabban egy i7 6700k és egy GTX 1080 lapul benne. A kereset felhasználása online alapú lenne, pl Steam, és így tovább. Ezért is említettem hogy pár dolcsi is elég lenne jövedelemképp. Nos, nemrég próbáltam SlushPool nál a bányászatot, vicc, de 3ó alatt kb 0.0000007 BTC t farmoltam ki, ami pedig mégirritálóbb volt, hogy ezt GPU val csináltam, és bár folyamatosan érkezett a meló, ami 1.4 G/s en dolgoztatta a kártyát, a honlapon szemmel tartva változó volt a bedolgozóm viselkedése. Magyarul egyszer zölden jelezte, működött, máskor pirosan, mintha inaktív lenne, holott a gépen a kliens maxon pörgött és ette a kártyát. Szóval nem tudom mi lehetett a gond, de nem nagyon működött. Kb kiszámoltam ha 1 hónapig 0-24 ben menne a gép, akkor is csak pár forintom lenne, amivel nem érek semmit. Szóval gondolom valamit rosszul csináltam, vagy más bányászatot kellett volna próbáljak. CG Minerrel dolgoztattam a kártyát, a tárcám egy asztali Bitcoin alkalmazás volt, ez volt beregelve a SlushPool os fiókomba, szóval minden összhangban volt, csak valahogy nem mindig akart működni, illetve túlzottan keveset kerestem (gondolom). Minden ötletet elfogadnék, illetve ha valaki érti a problémám, szívesen meghallgatnám, mit csinálok rosszul. Minden apró segítségnek is örülnék, előre is köszönöm.
2017. aug. 28. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:

"pár nap alatt pár dolcsira valót"

Pár HÓNAP alatt esetleg.

2017. aug. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A pár alatt 5-10 re gondoltam kb 1-2 hét alatt, volt olyan ember, aki állítása szerint egy AMD kártyával 700 M/s körüli értékkel napi 4-5 dodót tud összekaparni (állítólag). Gondolom ez nagyon pocsék mennyiség még így is, mármint a gép visszafarmolása ilyen alapon nem is lehetséges, kb soha. De ha a nagyobb csapatok, vagy farmerek képesek komoly összegeket összekaparni ebből, szerintem egy csapathoz vergődve még csurranhat-cseppenhet valami. Nekem meg úgymond a morzsa is elég, virtuálisan elverném pár apróságra, az öröm megvan, nekik pedig a meló, mindenki jól járt. Csak fogalmam sincs hogyan kellene belevágni.
2017. aug. 28. 19:55
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha csak pár dolcsi kell jobban jársz ha el mész pár napot dolgozni, ha meg anyuci apuci vett neked egy ilyen gépet akkor nem hiszem hogy steam-es játékra ne lenne pénze
2017. aug. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1. ne probálkozz BTC-vel ,mert nem éri meg (céleszköz kell hozzá ,ami elég drága és ha leállsz ,a cucc másra nem lesz jó --nehéz eladni)

2. egy kalkulátorral nézd meg ,hogy mire képes a videókártyád google profitability-calculator

3. keress fórumokat ( magyar sok nincs),hirportálokat(bitcoinbazis.hu/)

4. youtube sokat segithet


egy középszintű kártya 0,5-1 USD-t hozhat


kitartás ---én is így kezdtem :-))

2017. aug. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

...utána néztem



1 DAY 1 WEEK 1 MONTH

Income 0.00055511 BTC

652.85 HUF

0.00404879 BTC

4,761.63 HUF

0.01909254 BTC

22,454.01 HUF

El. costs -0.00013764 BTC

-161.88 HUF

-0.00097515 BTC

-1,146.84 HUF

-0.00418656 BTC

-4,923.66 HUF

Profit 0.00041747 BTC

490.97 HUF

0.00307364 BTC

3,614.79 HUF

0.01490598 BTC

17,530.35 HUF


elméleti prognózis 38 Ft-s áramárral számolva

2017. aug. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Inkább menj el dolgozni, én suli mellett úgymond "nyári" munkával napi 10 ezreket megkeresem. A nyaram nagy részét rááldoztam, de több mint 400e ft-nál járok.


Szerintem felesleges a bányászattal sz*rakodni (igy ebben a formában), várni bármire is..

Ha meg steam játékra kell, akkor még pár nap meló is megteszi.

2017. aug. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
már nincs értelme bele kezdeni ebbe a bányászatba. Már 2010 -ben kellet volna .. 2013 -ban még fény korát érte. Manapság pénz kidobás !
2017. aug. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#6 és #7 válaszadónak köszönöm ..benneteket plakátokon kellene terjeszteni :-))).....és minnél több hasonló véleményt ....mivel minnél kevesebb bányász ,annál alacsonyabb difficulty ..köszike ..csak így tovább
2017. aug. 31. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A gép 800 kiló volt, és másfél év spórolása tette lehetővé, hogy megvegyem. Sem anyuci, sem apuci nem segített. Azért volt ilyen hosszadalmas mert ezidő alatt én segítettem anyucinak és apucinak. Máskülönben 5 havi fizuból meglett volna. Nem arról van szó, hogy nincs keresetem, csak elég sz@r érzés, hogy ennyit költöttem rá, de igazából csupán élvezet előtte ülni, profit egyenlő a nullával. Ezért szerettem volna próbára tenni. Ha nagyon kellene, pár tízezrem jelenleg lapul, csupán lassan gyűlik. Ház körül kell némi felújítás, ezért abban állapodtam meg az ősökkel, hogy fizum 10%-a az enyém, ami kb 20-25k, a többi őket segíti. Szóval a jelenlegi pénzem elverhetném virtuálisan, de annak már előre megvan a helye (új asztal+szék, és 1-2 dolog a gépbe, amivel javítanom kell rajta). A bányászat annyit hozott volna kb a konyhára (elvileg), hogy miután pár dodó összegyűlt volna, egy kemény munkanap után eltoltam volna játékokra a neten, stb. Nem az, hogy életbevágó, magyarul szükségem nincs rá, nem megélhetőségnek tervezem, tudom oda AMD vel vagy bányászgépekkel többet értem volna. Olvasgattam a neten, de úgy elég konkrétumot nem találtam, lehet rosszul keresem. Ezért gondoltam hogy kérdést teszek fel, mert itt talán tapasztalt emberekbe ütközöm :) Mellesleg köszönöm mindenkinek a válaszokat (akkor is, ha nem túl barátságos), ment a pacsi. Ui. amire konkrétan kellett volna, az 1-2 olcsóbb Steam es játék, illetve amit nagyon szeretek, League of Legends ben különféle ládákat nyitni :DD
2017. aug. 31. 19:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!