Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Bányászat jövedelmező vagy...

Bányászat jövedelmező vagy csak hardver gyilkolás?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek. Szeretném leszögezni, virtuális pénzkezelés terén sajna nem nagyon vagyok otthon. Szóval az érdekelne, ha tegyük fel, van egy komolyabb gépem, amin szeretnék némi hasznot húzni, bányászat által megéri? Vagy mi is kellene ahhoz, hogy az ott megszerzett virtuális pénzt hasznosíthassam? Jelenleg egyetlen konkrét felhasználás jut az eszembe, amire szívesen fordítanék virtuális pénzt, az pedig a League of Legends ben némi RP. Mármint ez jönne jól... Most az a szitu, hogy kártyával kell fizetni, Visa, MasterCard, stb. Ha tegyük fel kipróbálnám a bányászatot, ha csak pár napra is, és lenne belőle annyi pénz, hogy egy kis mennyiségű RP t vegyek belőle, lehetséges lenne véghezvinni? Vagy szükséges hogy fizikailag is bírtokoljak egy bankkártyát, illetve személyesen is kezelnem kell azt a pénzt? Ha megoldható lenne 100% ban virtuálisan, hogyan lenne lehetséges? De persze visszatérve az elejére... Nem átverés ez az egész? Mármint akár a lottó... Pár ember jól jár, a többi nem. Az alapjait értem az egész bányászatnak, de honnan tudhatom pl hogy nem vernek át, stb? Esetleg kell e-felé adózni, vagy bármi kiadást is bonyolítani? Azért kérdem, mert ha pl veszteséges lenne nekifogni teszt céljából, akkor szerintem el sem kezdeném. Tudom, jön a kérdés, ha drága gépet veszel, mért nem költesz RP re. Nos azért mert nehezen vettem meg a gépet, és az összes többi keresetem jelenleg a családom segítésére megy, így próbálok 0 kiadással örömet szerezni magamnak, és más jelenleg nem jutott eszembe. Ne értsetek félre, nem vagyok csóresz, jól keresek, de most házfelújítás a cél, stb, ami fontosabb mint egy játék. A LOL viszont jó kikapcsolódás, és örülnék némi zsákbamacskázásnak (Elérhető ládák, kulcsok letudva :/ ). Ha valaki türelmesen elolvasta a kérdésem, és lenne kedve picit részletesen leírni az egész lényegét, és hogy a fent említett módszerek lehetségesek-e, annak nagyon hálás lennék.
2017. júl. 26. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:

A lottó sem átverés, tisztán levezethetőek a matematikai esélyed. Egyszerűen csak kicsi az esélyed nyerni, de a játék nincs manipulálva, rossz az érved.


Azok a gépek amik gyorsan csinálnak nyereséget bányászatból, millió körüli összegbe kerülnek vagy még többe a csillagos égig. Minél kisebb kiadásból ehhez képest minél gyengébb géppel bányászol, úgy fog a harmadik tényező kiugróan megnőni: az idő amíg nyereséget termel.


Ma az van előnyben aki direkt bányász-hardverekkel dolgozik. Ha neked van egy átlagos otthoni felhasználásra szánt, esetleg "gamer" géped akkor két dolog lehet belőle: ölöd a kártyát + a minimális teljesítménye miatt meg sem látod a végét mire abból neked pénzed lesz, és az el is ment áramszámlára.

2017. júl. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát gamernek eléggé gamer, GTX 1080 + i7 6700K kombó, amiből gondolom lejönne némi teljesítmény ahhoz, hogy megérezhessem a hasznát. Ami aggaszt, hogy nem-e csak lehúzás az egész. A lottó rossz érv volt, viszont az érdekelne, hogy azt a virtuális pénzt, amit elvileg ugye meg lehet keresni, azt miképp hasznosíthatom.
2017. júl. 26. 20:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Vannak oldalak (sőt: pesten egy automata is), ahol át tudod váltani valós pénzre a bitcoinjaidat. Ezzel a megnövekedett villanyszámládnak kb. a harmadát be is tudod fizetni. Ha nincs szerencséd, akkor csak a negyedét-ötödét.
2017. júl. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%
Csak akkor éri meg, ha lopod az áramot. De ezt a költséget egyik matekból felmentett kriptobányász sem hajlandó belekalkulálni. Inkább hazudnak önmaguknak is, hogy megéri.
2017. júl. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Látom nagyon sokat a villanyszámla miatt aggódnak csupán. Mivel eddig sokat játszottam, és hát egy ilyen gép alatt a terhelés megnöveli a villanyszámlát, mégsem éreztem olyan soknak, gondolom nem lenne vészes ha pl 10-12 órát menne naponta. Ha pl egy 15k kijönne nagyjából egy hónap alatt (villanyszámla kivonva), akkor úgy gondolom talán lenne értelme. Na de akkor egy másik kérdés, fentebbről. Valóban lehetséges lenne virtuális számlára küldeni ezt a pénzt? Mármint van olyan számla, amiről konkrétan vásárolhatok szinte bárhol (pl LOL ban RP t)?
2017. júl. 27. 19:26
 6/6 A kérdező kommentje:
Mellesleg a villanyszámláról jelenleg annyit, hogy nem otthon vagyok :P Külföldön melózok, és az apartman, ahol épp lakok, fix mennyiségű havidíjat kér a szállásért, magyarul a villanyszámlán hogy mennyit dobok, nekem nem okoz fejfájást :)
2017. júl. 27. 19:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!