Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi az a bitcoin? Ezt hogy...

Mi az a bitcoin? Ezt hogy lehet bányászni?

Figyelt kérdés
Értem ezt úgy miért kell ilyen erőgépeket venni hozzá, egy közép-felső kategóriás laptoppal ezt nem lehetne végrehajtani? És én mint kezdő és eben a témában semmit nem tudó hogy tudnék ennek nekiállni? Egyáltalán ez legális? Szeretném ezt kipróbálni, de túl sokat nem szeretnék rá költeni.

2017. dec. 16. 18:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

Senki nem fogja leírni az egész működést. Ha nem költesz rá pár milliót akkor otthon nem sok esélyed van nyereséget termelni. Ehhez nagyon kell a google tudás szóval segítek az első keresésben:


[link]

2017. dec. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2017. dec. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Legalis. Laptoppal azert nem tudod, mert sokat kell szamolni. Hogy venne fel a versenyt egy erre a celra epitett farmmal, ahol brutalis videokartyak vannak egymas mellett szazasaval?
2017. dec. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat!! De kipróbálni elég lenne egy laptop is?? Vagy ez még arra sem lenne jó?
2017. dec. 16. 19:05
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem hat, 150 ev alatt termelnel ki egy bitcoint.
2017. dec. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Laptop nem való komoly dolgokra, egyébként is leolvadna fél nap után.
2017. dec. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

üdv

laptop nem jó ,se videokártya..célhardverek kellenek (drágák és másra nem jók csak bányászatra)

ugy állhatsz neki ,ha:


veszel bitcoint---kell hozzá pénz, egy bitcoin pénztárca(ingyenes)..és egy platform ,amin keresztül bonyolitható(coinbase..stb)


vagy


bányászol (kell egy vga..ha dedikált vga van a laptopodban,azzal is kipbobálható)..olyan platformon ,amely bitcoinban fizet(nicehash--pillanatnyilag áll,zpool--nvidiára,miningpoolhub..stb)


progik ingyenesek(dev fee van)..ide is kell egy bitcoin pénztárca

2017. dec. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha Bitcoint nem is de egyéb kriptopénzeket bányászhatsz még (pl Zcash vagy Ethereum vagy a többit amiről azt írja a többi bányász hogy éppen érdemes). Ezekhez is több számítási teljesítmény kell egy laptopénál. Nem árt egy rendes asztali gép pár bányászatra ideális teljesítményű és fogyasztású GPU-val (videokártyával). Azután a kibányászott kriptopénzeket tartogathatod mint sok bányász és eladhatod ha később amikor már többet érnek.

Nagyon az alapok: [link]

Mint mindent ezt is meg kell tanulni - hogyan kell csinálni.

2017. dec. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

kipróbálni altcoinnal javaslom, azzal megéri.

de ha nincs legalább fél milliód egy erre alkalmas hardverre akkor felesleges kipróbálni, mert úgyse tudsz majd vele nyereségesen foglalkozni.

ha adózol utána akkor legális ha nem akkor adócsalás, ami illegális.

2017. dec. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha nem is lesz nagy nyereség - ha családi házban laksz akkor télen fűthetsz vele és visszajön a villanyszámla költsége. A nyereségből megtérül a gép. Láttam korábban egy tesztet hogy egy 2000 wattot fogyasztó bányász számítógéppel mínusz valahány (nem tudom már pontosan mennyi volt) fokban fűtöttek egy 25m2 nappalit.

Azért lehet reális mert kipróbáltam egy kísérlettel - van egy 1800 wattos elektromos fűtőkém (direkt nem számítógéppel végeztem a tesztet) olyan esetekre ha beadná a kulcsot a rendes fűtés és a fűtőke rendesen fűtött az elvártak szerint pedig nem is ment folyamatosan (a bányászgép folyamatosan megy). Szerintem van benne ráció.

2017. dec. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!