Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mitől dőlhetne be a bitcoin?...

Mitől dőlhetne be a bitcoin? Mindenki beszél ennek a lehetőségéről, de nem tudom mire gondolnak.

Figyelt kérdés

Én csak azt tudom elképzelni, hogy attól dőlhet be, ha a világ nagy részének kormányai betiltják, nem?

Semmilyen más ésszerű indokot nem látok a bedőlésre. A kormányok tiltása pedig egyre inkább valószínűtlen, nem?

Ha betiltanák az a világgazdaságot jelnleg mennyire befolyásolná? ha jól tudom annyi pénz van benne, mint aranyban lassan, nem?

Nem okozna gazdasági válságot?

Egyébként meg ha még egy klímapolitikában sem tudnak megyegyezni a kormányok, vagy az adóparadicsomok elleni fellépésben, akkor a bitcoin miért lenne kivétel?



2017. dec. 5. 21:49
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

[link]



hogy témánál maradjunk, ez mit okozhat?

2017. dec. 8. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Most elsősorban a nagy haszon reménye mozgatja a Bitcoint (vagyis a befektetők és ezért beszélnek már árfolyamlufiról) és ezért nem lesz az árfolyamára nagy hatással az ha csak egy platform beszünteti a Bitcoinnal való fizetési lehetőséget. Ebből az esetből is látszik hogy a Bitcoin egyik nagy hibája az hogy egyik napról a másikra is képes a nagy árfolyam változásokra és ez egyre inkább nehezíti a használatát fizetőeszközként.


Ha ki akarod próbálni magad akkor amit javaslok az egyedül a Bitstamp. Európai és ezért ha probléma adódik akkor szerintem sokkal könnyebb érvényesíteni a jogaidat szemben az unión kívüli tőzsdékkel és ha Eurót utalsz hozzájuk akkor gyorsabban és olcsóbban megérkezik (SEPA). Van nekik BTC XRP ETC ETH és most már BCH is. Náluk is könnyű regisztrálni és azt el is felejtettem hogy a legkönnyebb velük volt (igazolványról és a lakcímedet igazoló bármilyen hivatalos iratról küldhetsz nekik fotót vagy beszkennelt képet és az alapján jóváhagyják). A második legkönnyebb a Kraken ahol már közüzemi számla kellett (az esetemben nem tudták teljesen értelmezni ezért leveleztem velük). Például a Bitfinex és a Poloniex már kéri azt is hogy fotózd le magadat az egyik kezedben az útleveledet a másikban egy cetlit tartva az aláírásoddal és a dátummal és ezeken kívül még küldj vissza egy aláírt szerződésfélét is és még lassú is a regisztráció kérelem elbírálás (2 hét biztosan de nekem több ideig tartott). Nekem is elég lenne a Bitstamp és a többire csak azért regisztráltam mert többféle altcoint támogatnak.

Mindegyiken hasznos bekapcsolni a kétlépcsős azonosítást.

Tether volt több tőzsdén is de a korábban említett bizalmi probléma miatt úgy látszik hogy többen visszavonták. Helyette az Ethereumot vagy a Ripple-t is lehet használni pénzmozgatásra a tőzsdék között mert ezek árfolyamát nem rángatják annyira a dél-koreaiak és a kínaiak. Befektetésnek is jobbak most már az altcoinok.

2017. dec. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

nekem az a fő gondom, hogy jelenleg a bejelentett lakcimemen le van zárva az épület s nincs egy közüzemi számlám se jó ideje, mely tőzsdék nem kérik? személyim lakcímkártyám, bankszámlám, van aláírni is tudok stb stb

a másik, ugy hallottam a sepa utalás nagyon drága ellenben én ingyen utalhatok.

az nem megoldás, ha veszek bitcoint pl. a localbitcoinson ingyen utalással, s a bitcoint küldöm el a tőzsdére?

2017. dec. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
bár az meg 3000 Ft. olyant nem lehet hogy litecoint veszek magánembertől s azt tranzaktálom a tőzsdébe? annak ugy tudom centekbe kerül a tranzaktálása.
2017. dec. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Az is megoldható hogy valakitől megveszed a Bitcoinokat. Egy másik kérdésnél valaki éppen kérdezte hogy lehetne eladni Bitcoint a legegyszerűbben. Ha van neki eladó akkor megegyeztek

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__9..

2017. dec. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Ja és a Bitcoint már nyilván egyszerűen át tudom majd váltani a tőzsdén bármi másba (olvastam hogy Litecoint szeretnél venni). A Bitcoint is utaltathatod olcsón ha ráérsz. Én is az ajánlott minimális összeget szoktam felajánlani BTC utalásra és emiatt belekerül órákba de nem sietek sehová.
2017. dec. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Ha localbitcoinson veszem akkor nem tudom olcsón utalni. Ha magánembertől veszem akkor persze már igen
2017. dec. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Amúgy nem feltétlenül litecoint szeretnék venni, hanem csak olvastam hogy annak alacsony az utalási költsége. Így érdemesebb litecoint küldeni a tőzsdére mint bitcoint.

ugyanakkor végig kell számolni mert a bitcoin küldési költsége lehet hasonlo a tözsdén belüli váltással...



Amit még megkérdeznék, mennyi szokott lenni a tőzsdén a minimum letét? mert a localbitcoins esetében sokallom azt a 0.1 bitcoin minimum letétet ami jelenleg kb. 400 000 Ft

2017. dec. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!