Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mitől dőlhetne be a bitcoin?...

Mitől dőlhetne be a bitcoin? Mindenki beszél ennek a lehetőségéről, de nem tudom mire gondolnak.

Figyelt kérdés

Én csak azt tudom elképzelni, hogy attól dőlhet be, ha a világ nagy részének kormányai betiltják, nem?

Semmilyen más ésszerű indokot nem látok a bedőlésre. A kormányok tiltása pedig egyre inkább valószínűtlen, nem?

Ha betiltanák az a világgazdaságot jelnleg mennyire befolyásolná? ha jól tudom annyi pénz van benne, mint aranyban lassan, nem?

Nem okozna gazdasági válságot?

Egyébként meg ha még egy klímapolitikában sem tudnak megyegyezni a kormányok, vagy az adóparadicsomok elleni fellépésben, akkor a bitcoin miért lenne kivétel?



2017. dec. 5. 21:49
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
A tether egy jó kezdeményezés eredménye lenne. A dollárt helyettesítő altcoin szinte 1:1 tether:dollár árfolyamon. sokan arra használják hogy például két tőzsde között gyorsan pénzt mozgathassanak (én soha nem használtam még).
2017. dec. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
A drágaságnak van viszonyítási pontja. Az amit írtam hogy már most sokan azt írják hogy már nekik nem éri meg Bitcoinnal kereskedni vagy bele fektetni hanem helyette másfelé fordulnak. Mindennél aminek értéke van létezik egy lélektani határ amitől számítva az emberek már drágának tartják. A Bitcoinnál is megvan ugyanez. Személyenként eltérhet a drágaság fogalma de nem is az egyének hanem a többbség szerinti lélektani határon van a hangsúly. Ez alól a Bitcoin sem kivétel. Ellenkező esetben olyan mintha azt modnanánk hogy a Bitcoin a végtelenségig drágulhatna akkor se lenne drága ami már eleve nonszensz.
2017. dec. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
A "kormány" nem tudja betiltani a Bitcoint. Nézz utána, hogyan működik ....
2017. dec. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Na tessék, bedőlt a bitcoin, lezuhant az értéke 14400 dollárra...



A tether (nem leszek szakszerű, amit leírok az nem pontos inkább a megértését szolgálja)

egy virtuális dollár.

technikailag olyan mint a bitcoin.

1 tether értéke 1 dollár fixen.

ha bitcoint tetherre váltasz akkor (elvileg) annyi dollárt fektetnek be a teherbe amennyi bitcoint adtál nekik.

A lényeges különbségek a következők: mivel nem bankkal váltottad át forintra sokkal kisebb a költség.

a másik lényeges különbség, a (jelenlegi!!!) törvények szerint a tether ugyanúgy nem pénz ahogy a bitcoin se, így nem adó és engedélyköteles.

Ha forintba átváltod a bitcoint eséskor majd vissza, akkor az árfolyamnyereség után adóznod kell. Ha tetherbe váltod és vissza akkor nem. Csak akkor amikor végül forintra váltod.

Amúgy ez az összes többi kriptovalutáknál így van adómentes a vétel eladás egymás közt, csak ugye ott van árfolyamkockázat.

Tethernél - elvileg - nincs.

Azért irom, hogy elvileg,mert felrüppentek hirek, hogy a tether elkezdett fedezetlen tethert létrehozzni. ha ez igaz akkor azonban lehet kockázat bedőlhet s a rajta levő pénz elveszhet.

Na ez a hir a bitcoinra is kihatna kérdés hogy mennyire.

Ha tényleg a tether huzta ki az elmult hónapokban a bitcoint a beszakadástól, akkor onnanatól kezdve nem huzzná ki.


Ha bármiben hülyeséget írtam javítsatok ki, én is csak tanulom még az egészet.

Ha az írásomnak bármi köze van a valósághoz, az csak a véletlen műve.

2017. dec. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

*ha bitcoint tetherre váltasz akkor (elvileg) annyi dollárt fektetnek be a teherbe amennyi ÉRTÉKŰ bitcoint adtál nekik.


elnézést ez egy fontos javitás!!!

2017. dec. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

14-jól írta. Most biztos sokan használják a Tethert pl arbitrázsra. A Bitfinexen 15 000 egy BTC és a Bithumbon kb 19 000 dollárba átszámolva. Kár hogy nem vagyok regisztrálva a Bithumbon mert most biztosan tennék egy próbát. De lehet hogy mire elkezdeném addigra eltűnne ez a jelentős különbség is. Vesznek a Bitfinexen pl 1 BTC-t 15 000-ért és átküldik a Bithumb-ra ahol átváltják Tetherre. A Tether mivel mindenhol ugyanannyit ér ezért kockázat nélkül visszautalhatják a Bitfinexre az immár 19 000 Tethert ahol ismét vesznek BTC-t ennyiért és ez így mehetne körbe amíg megvan a különbség.

Ez elméletben jól is működik de a Bitfinex pont bejelentette hogy ő most DoS támadás alatt áll és ezért lassúak a rendszerei (vagy ürügy arra hogy gáncsolják az arbitrázs lovagokat). De mindegy is miért. Mindig van szépséghibája a dolgoknak.

Azóta hogy elkezdtem írni már további több száz dollárral estek az árfolyamok de úgyis az elv volt a lényeg. A Tether egy nagyon jó eszköz az arbitrázsra és ezért vannak akiknek sérti az érdekeit.

2017. dec. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Mennyi amúgy ez a váltási költség?

Arra meg hogy belassul stb. csak annyit mondok munka nélkül nem lesz pénz. Dolgozni kell érte. Igaz ez nem effektív munka egyesek szerint de attól még el kell végezni ha pénzt akarunk.

2017. dec. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

A váltási költségek eltérőek de az átlag 0.5% de ismerek olyan váltót ahol 1%.

2017 van és minden technikai lehetőség adott lenne de még mindig nehézkes minden. Amikor már nagy a gond akkor nem töltődik be az oldal. Vagy ha igen akkor is lassú. Vagy nem hajtódik végre a vételi vagy eladási tranzakció mert visszadob egy hibát és hogy frissítsd az oldalt. Utána üres lapot dob vagy imét hibaüzenetet.

A Bithumbbal is van egy olyan probléma is hogy a regisztrációt úgy alakították ki hogy csak dél-koreaiak tudjanak regisztrálni. Vagy egy nyugati megkér egy helyit hogy segítsen ebben vagy sehogy. Ezért nincs még ott regisztrációm. Próbáltam már intézni mert már régóta a Bithumb húzza fel az árfolyamokat. A dél-koreaiak úgy veszik a Bitcoint és az altcoinokat mintha az életük függene tőle. A dél-koreaiak is néha panaszkodnak a Bithumbra pl mert még nekik is nehézkes a kettes regisztrációs szintet elérni amire szükség van a pénzek lehívásához. A Bithumb szándékosan egy zárt és manipulatív kriptotőzsde. A nyugati kriptotőzsdék sem sokkal normálisabbak mert azokon is megy a manupuláció de azok legalább nyitottak és bármelyik országból könnyen lehet regisztrálni. Eddig nekem a Krakenen sikerült a leggyorsabban és legsimábban de ott is leveleztem az ügyfélszolgálattal mert nehezen értelmezték a közüzemi számla kivonatomat (lehet hogy csak én fogtam ki egy nehézkes ügyintézőt) de a Krakennek az egyik legpocsékabb a rendszere és ők is eljátsszák a DoS támadásos színjátékot amikor nagyon beindulnak az árak. Botot már be sem merek állítani egyik oldalra sem mert sokszor a stop loss se hajtódik végre hát még a vételi parancs ha úgy adódik.

Nem egyszerűek a dolgok. Megdolgozna az ember érte ha jól működne mminden. Ezért is csinálják azt a régi tőzsdézők hogy amikor alig van mozgás akkor beletesznek pénzt valamelyik kriptopénzbe és várják hogy mi lesz. Ha emelkedik akkor örülnek de még meg kell köszködniük azzal hogy időben eladják ha engedi a rendszer. Egy világszintű szabályozás és szabványosítás már ráférne az összes kriptopénz tőzsdére.

2017. dec. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
És milyen tőzsdéket javasolsz olyanokat amiken gond nélkül Magyarországról is be lehet regisztrálni? És mind kér közüzemi számlát?
2017. dec. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy hiába nézem ezeket a tőzsdéket, a Tethert meg se találtam a valuták között...
2017. dec. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!