Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » FELHÁBORÍTÓ! Napiszar.com-...

FELHÁBORÍTÓ! Napiszar.com- nem gondoljátok hogy túllő minden határon? 20/F

Figyelt kérdés

Tehát: Adott az egyik barátom, "Androgyn", egy tehetséges, nyitott, jóképű fiú aki az emberek szórakoztatása céljából feltöltött ismét egy videót. Talán nem olyan jó mint az eredeti szám, de szegény mindig a napiszar.com oldalon virít. Mit lehet tenni az érdekében, hogy eltűnjön onnan? A videóban Lédy Gágá-t énekel a just dacnet. És a napiszar jóvoltából nagyon sok rossz, nem odaillő kommentet kapott.

Mellesleg ez a videó:

http://www.youtube.com/watch?v=OgYYwnMKHvI&feature=player_em..


Mit gondoltok van esély hogy letöröljék a barátomat? Vagy esetleg törölje le a videót youtubról és töltse újra?Ha újratöltené megmarad a 400 látogató?


2010. máj. 11. 13:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
77%
Ellenőriztem. Valószínűleg linkelt videó, ha törli youtube-ról, akkor nem nyílik meg többé napiszaron sem.
2010. máj. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ez tényleg gyatra produkció.

tanulság: Ne tölts fel minden sz@rt a netre, mert rád találhatnak a hasonló oldalak, és nevetség tárgya leszel.

Törölje le youtuberól a videót, és ne tegye fel újra, ez a megoldás!

2010. máj. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
67%

1. sztem rohadtul nem! ha nem csinálsz vmi írtózatos hülyeséget akkor nem kerülsz ki ergo ha fent vagy vagy a haverod került ki el kell gondoldolkodni h normális e az értékrended. ugy tűnik a haverodnak nincs önkritikája mivel BORZALMAS az énekhangja! Minek rakja fel? a napiszar csukán egy linket nyújt egy másik oldalra ezzel és felhívja az emberek figyelmét h baze még egy hülye...

érdekes, se én se a családom se senkim nem volt fent akivel közelebbi kapcsolatban állnék. szal elgondolkodhat a haverod....

2010. máj. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Roppant szutyok lett. Napixaron a helye. :P
2010. máj. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
54%

A kérdés tágabb kontextusára válaszolva: a napiszar valóban jogellenes. Indoklás itt olvasható:


* Tegnap 11:44-es választól lefelé:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__84..



* Tegnapelőtt 18:38-as választól lefelé:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__76359..


A napiszar jogellenessségét lényegében elsőfokú bírósági ítélet mondja ki (más ügyben, de értelemszerűen ide is vonakozik):


[link]


,,A bíróság ... álláspontja szerint az iWiW egy zárt rendszer, a képek pedig részben a tagok azonosítását segíti, letölteni azokat nem lehet''


Pnaszokat a szolgáltató abuse címére kell küldeni, napiszar esetén ez a Sharktech cég. Érdemes a szerzői jogi jogsértésre hivatkozni, mert e téren az amerikai szabályozás nagyjából megegyezik a magyarral: a netre feltöltött képek, videók automatikusan jogvédettnek minősülnek, kivéve ha a feltöltő expressis verbis kimondja, hogy szabad licenc alá helyezi a képet. Jelenleg az iwiw és a myvip szabályzata nem tartalmaz ilyen kikötést, tehát a napsizar jogilag közönséges warez oldalnak minősül.


Nagyobb baj, hogy a sharktech-nek semmiféle helyismerete nincs hazánkról, még csak nyelvismerete sincs, tehát nem könnyű hitelesen bebizonyítani neki, hogy ügyfele (a napiszar) valóban megsérti az amerikai törvényeket (a magyarral lényegében azonos amerikai szerzői jogi törvényt). Azért mégsem lehetetlem a dolog: hiteles szakértő kellene, aki megírja a bejelentést. Elvileg a magyar ifjúságvédelmi intézmények valmemyikének még akár érdekében is állhat, hogy megfizessen egy-két szakértőt, és elindítsa a dolgot.


A csibefasz szolgálatatói magyar területen vannak, itt valamivel gyorsabb a dolog. A csibefaszt ma reggel valóban le is kapcsolták (hétfő hajnalban jelentettem be warez tevékenység és adathalászat miatt).


Visszatérve a napiszarra: a napiszarnak tárhelyet biztosíto Sharktech cég sem rosszindulatú, tehát valószínűleg hajlandó lenne együttműködni a sértettekkel, és szerződést bontani. Nagyobb baj, hogy a sharktech-en kívül számos szolgáltató van még, amelyek már nem ilyen kényesek a törvényesség betartására.

2010. máj. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
És gondoljátok hogy árt az imigenek a napiszarra való felkerülés? Mert a nagyobb sztárok mint pl. : SP (Éder Krisz) is fent vannak ahogy láttam.
2010. máj. 11. 14:24
 7/26 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a youtube rendszerét, de szerintem, ha azonos címkerendszerrel és címmel tölti újra, akkor ugyannyyian találnak rá továbbra is, mint azelőtt. A flash embed cím viszont valószínűleg megváltozik (ebben nem vagyok biztos), tehát a napiszaros link halott lesz.
2010. máj. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Ha esetleg mégsem, akkor ki lehet próbálni azt, hogy egy icipicit módosít a címen. Ekkor már valószínűlegt ényleg megváltozik a flash embed cím, ezáltal a napiszaros hivatkozást üressé válik.
2010. máj. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 bp1985 ***** válasza:
Te ezt komolyan gondoltad, hogy az SP az sztár? Na ne. És akkor mondjuk egy Balázs Fecó, Kovács Kati, vagy még sorolhatnám reggelig, mik? Most tökmind1 milyen műfajra gondolsz.
2010. máj. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Szerintem minél hamarabb töröld le, mielőtt lementené valaki, mert akkor már tényleg nehéz bármit is tenni. 5-6 nap múlva, amikor elfeledkeznek róla, esetleg visszateheted ugyanoda.
2010. máj. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!