Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Seedelés Németországban, most...

Seedelés Németországban, most akkor jön a bünti?

Figyelt kérdés
Múlt héten otthon, tehát Magyarországon leszedtem egy sorozatot, ami nem vadi új, de azt láttam, hogy szokták adni a tv-ben. Visszajöttem Németbe, és az előbb kaptam észbe, hogy meg volt nyitva a torrent kliens, és pár kb-tal ment is a feltöltés, természetesen német IP volt a peer-eknél. Most akkor lehet büntire számítani, vagy nem?

2016. nov. 18. 01:06
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy magyar oldalról szedtem le a sorozatot magyar nyelven, ha ez számít bármit is.
2016. nov. 18. 01:08
 2/13 anonim ***** válasza:

Ugyan mar...en 12gb-nyi filmet szedtem le nemetorszagban,abbol 4gb ment fel.kutyat se erdekli.

Egyebkent meg ha meg is probalnak birsagolni,azt nem tudjak bizonyitani hogy illegalis,jogvedett tartalmat toltottel le.maga a torrent protokoll pedig nem tiltott,nagy fajloknal igenhasznos(pl linux disztribuciok)

2016. nov. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem buntetes van, hanem a jogtulajdonosok ugyvedei probalnak rajtad penzt behajtani.


Szerencse kerdese hogy feltunsz-e nekik vagy nem. Majd kiderul.

2016. nov. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Publikus trackernél könnyű bizonyítani, hiszen a kliens listázza hogy kik kapcsolódnak rád (IP cím szerint), és még a kis zászlót is kiteszi hogy melyik országból van a peer. A poén annyi benne, hogy neked is le kell töltened és kapcsolódnod hogy lásd őket, így elvileg úgy tudsz jogsértőkre vadászni, ha te is egy vagy közülük.
2016. nov. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"elvileg úgy tudsz jogsértőkre vadászni, ha te is egy vagy közülük."


Ezt a hatterben jogilag leszabalyoztak, a jogtulajdonos erre engedelyt ad.

2016. nov. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azért nem értem a dolgot, mert zárt magyar oldalról töltöttem le, miért pont egy ilyen sorozatra vadásznának, ami ráadásul magyarul van? Nem lehet, hogy valaki más próbálta letölteni, aki nem ügyvéd vagy ilyesmi, csak simán földi halandó, aki szintén itt él? :D
2016. nov. 18. 11:07
 7/13 anonim ***** válasza:

ma 07:11


Ez azert nem teljesen igy van.... Az egyik ugyanilyen nagyszaju fiatal kollegam is ezt mondta, a nemet fonok intezte el neki a reszletfizetest...

2016. nov. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ugyan mar...en 12gb-nyi filmet szedtem le nemetorszagban,abbol 4gb ment fel.kutyat se erdekli."

Ezt mondd a cimborámnak, aki most nem tudja, befizesse-e a 850 Eurót, ezzel elismerve - és várva, hátha a többiért is megkapja a csekket, vag próbálja kihúzni, míg elévül, remélve, hogy nem viszik bíróságra.


"Egyebkent meg ha meg is probalnak birsagolni,azt nem tudjak bizonyitani hogy illegalis,jogvedett tartalmat toltottel le."

Nem is a protokoll miatt kapod a fizetési felszólítást, hiszen nem a szolgáltatód ellenőrzi az adatforgalmat, hanem a jogtulajdonos által megbízott cég keresi a német IP-ről megosztókat.


"A kérdező kommentje:

Azért nem értem a dolgot, mert zárt magyar oldalról töltöttem le"

Ha nCore vagy hasonló, zárt közösség tagja vagy, akkor elvileg a seedelni is csak feléjük fogsz. Ha így van, akkor nincs gáz. Ha viszont a seed megy a nagyvilágba - és valami aktuális, népszerű sorozatról, filmről van szó - akkor lehet, hogy a lóufasz rosszabbik oldalára kerülsz. Tenni már nem sokat tudsz, várj, hogy jön-e levél.

2016. nov. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

" aki most nem tudja, befizesse-e a 850 Eurót, ezzel elismerve - és várva, hátha a többiért is megkapja a csekket, vag próbálja kihúzni, míg elévül, remélve, hogy nem viszik bíróságra. "


Egyik sem jo megoldas. Keresnie kell egy erre specializalodott ugyvedet, de gyorsan.

2016. nov. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Keresnie kell egy erre specializalodott ugyvedet, de gyorsan"


Aki kb ugyanennyiert elintezi...ha meg nem akkor tobb a bukta...

2016. nov. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!