Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Átvertek az aliexpressen, mit...

Átvertek az aliexpressen, mit tehetek? Mi van ilyenkor?

Figyelt kérdés

Az én hibám, hogy nem voltam elég körültekintő. kb 6500Ft-nak megfelelő dollárról van szó egy egyszerű műszaki cikk esetén. A doboz csak ki volt tömve, de nem volt benne semmi. Az eladó nem válaszol, azóta el is tűnt.

Tanultam az esetből, már tudom mire kell jobban figyelnem.


Viszont a kérdéseim:

1. Ha nem válaszol az eladó, akkor mit tudok tenni?

2. Hogyan kérhetem vissza a pénzem?

3. Ebben az esetben kell postáznom a "bizonyítékot"

4. Ha vissza utalják a pénzt abból mennyi marad az "utaztatás" után?

5. Ha az aliexpress elfogadja a reklamációm, akkor visszautalás helyett kérhetek levásárlást más megbízható vevőnél?


2015. jan. 7. 23:02
 1/3 A kérdező kommentje:
5. pont helyesen: ...más megbízható eladónál?
2015. jan. 7. 23:03
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


ott a mail cím ahova azonnal jelenteni kell.

2015. jan. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 megadeth18 válasza:
Lehet kérni full refundot, ha az eladó nem válaszol, írj az aliexpressnek. Ha nem konkrét cég rakta fel a hirdetést, hanem magánszemély, azt nehezebb előkeríteni. Legközelebb ali-ról csak új terméket rendelj, amit konkrét cég rak fel elérhetőséggel. Amúgy be lehet próbálkozni olyasmivel, hogy írsz a csávónak, hogy a rendőrség körözést adott ki rá, és utalja vissza a pénzt, és akkor visszavonod az eljárást, egyszer egyik ismerősöm ezt csinálta, és csodák csodájára visszautalták neki (de ezt ne vedd garanciának, lehet, hogy csak szerencséje volt). Tehát csak konkrét cégek hirdetéseit rendelj ali-ról magánszemélyekét soha!
2015. jan. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!