Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit szólsz ahhoz, hogy mostant...

Mit szólsz ahhoz, hogy mostantól a Csibefasz portál megtekintéséhez SMS-ben való regisztrációra van szükség?

Figyelt kérdés

Szerintem kib@szott nagy csicskaság, hogy ezért emelt díjas SMS-t kell küldeni, ráadásul akkora f@szok, hogy még az SMS árát is b@sznak kiírni. Magyarán arról szól az egész, hogy behúzzák az olvasóikat. Kurv@ jó.


Másrészt pedig nem is nyújtottak olyan minőségi tartalmat, amiért pénzt lehetne kérni. Minden mocskot felraktak az oldalra, még olyat is, aminek semmi helyen nem lenne ott.


Elég szomorú, hogy mindenki ebből akar meggazdagodni, hogy csinál egy ilyen oldalt, felrak pár cigányt, tele rakja kib@szott reklámokkal, de ez se elég neki, még pénzt is kér a megtekintésért...


2010. jan. 18. 19:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Hol van az leírva, hogy fizetni kell érte? Én simán tudom nézni.
2010. jan. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Már levették, gondolom rájöttek, hogy mekkora állatság.
2010. jan. 21. 19:52
 13/16 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van, és köszönöm, hogy ezt megírtad (nem is tudtam róla, bár szoktam figyelni, mi történik ott, de ez most elkerülte a figyelmemet).


A csibefasz szerintem már régóta haldoklik. Először olyasmi volt, mint a napiszar, csak talán valamivel lágyabb (kevesebb volt a postaláda, leszedték kérésre a képeket stb.)


Most viszont valami nagyon tökrement ott (nem mintha az eredeti rendben lett volna jogilag).


1. Mobiltelefonokról lelopkodott, csalás és személyes árulás útján kikerült képeket tesznek ki (,,exbarátnő'').


2. Saját szabályzatukat sem tartják be. Az exbarátnő képeket még személyes kérésre sem szedik le, pedig a saját szabályzatukban ezt ígérik.


3. Újabban átalakultak valami ötvenes évekbeli típusú besúgó oldallá. ,,Lécci tegyétek ki X.Y. adatlapját, nem mintha a képeivel lenne bármi baj, de én utálon őt, mert elcsábította a pasimat''.


4. Múltkor kitették egy autista ember képét, pedig elég sokan szóltak nekik a helyzetről. Most már leszedték, de csak jó egy héttel utána.


Ha más nem, hát legalább a 3. pont eléggé a csibefasz halálát jelenti. (Ha tényleg személyes bosszúra lehet használni, akkor onnantól kezdve már értelme sincs a dolognak, bárki bárkit kitehet, még ürügy sem kell rá.)


A myvip és iwiw dolog is egy hazugság, átolvastam mindkét oldal szabályzatát, egyikben sincs egy szó sem arról, hogy jogos lenne a képeket más portálon újraközölni. Annyi van csak bennük, hogy maga a myvip és az iwiw nem perelhető harmadik személy visszaélése esetén. A myvip még azt is kiköti, hogy a myvip felhasználók a myvip-en belül felhasználhatnak publikus myvip képeket. E pontok közül egyik sem mentesíti a csibefaszt.


Ez az SMS-dolog pedig... Hát szerintem régóta haldoklik az egész. A személyes széthúzás is nagy lehet a szerkesztők között, sokszor lehet olvasni, hogy a főszerkesztő milyen stílusban kommunikál az alszerkesztőkkel. Körülbelül mintha férgekkel beszélne, nem munkatársakkal.


Megnéztem a tárhelyszolgáltató nevét, aztán rákerestem a google-val. Első találat: valami spammer-feketelista.


Megkérdeztem az NHH-nál, mi is a jogi helyzet az egésszel kapcsolatban. Válasz: szerzői jogi per kezdeményezhető közérdekű keresettel az ArtisJus Szerzői Jogi Hivatalon keresztül. Mondjuk ezt sejtettem, csak azt nem tudtam, hogy az ArtisJus-on keresztül érdemes indítani, meg hogy létezik Magyaroszágon olyan is, hogy közérdekű kereset.


Szóval, ha már ilyen SMS-dolgok vannak, az szerintem azt jelzi, hogy régóta haldoklik már az egész. Nemcsak ezért, de ez is egy jel.

2010. jan. 22. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
már 500ft :OO
2010. jan. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
na ez már durva
2010. jan. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Megy a lehúzás srácok... :)
2010. jan. 26. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!