Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi értelme van a Deezernek?

Mi értelme van a Deezernek?

Figyelt kérdés
Minden zene letölthető ingyen az internetről, mi értelme van ezért külön fizetni?

2014. márc. 24. 08:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Mert ami zenék a yt videók alatt vannak, sokkal rosszabb hangminőségük, mint ami deezeren van. A windowst is le lehet tölteni ingyen, de meg is lehet venni boltban.
2014. márc. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Tengor ***** válasza:
74%

Mert az értelmes emberek felfogják, hogy az együttesnek azért lehet albuma és azért lehet következő albuma, mert nem napi 8 órában ül a melóhelyén, hanem zenétszerez, gyakorol, stúdióba jár.

A pite tolvajok agyáig ez nem jut el, csak annyi, hogy "megtehetem, akkor megteszem, mert nekem ez jár".

Ennek a mentalitásnak már most is látszik az eredménye. Kik készítenek albumot? Akiket nyomnak hátulról, akiknek apuci-anyuci pénzéből telik rá. Mivel a pénz és a tehetség nem jár együtt, ez meg is látszik a mai zenék minőségén. Sajnos a mai generáció pedig már csak ezt látja és nem is érzékeli, hogy amit hallgat az nem zene, hanem valami híg [ön moderáció].

2014. márc. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A deezeren is hallgatható online ingyen a zene. L?etölteni róla ingyen nem lehet de fizetősen igen.

Az értelme viszont annyi, hogy olyan előadók is megtalálhatók rajta akikről a média nem is tud de ha tudna akkor se tűznék műsorra.

Egyébként a médiákban előforduló hanghalmaz nem meríti ki a zene fogalmát. Ezért nem csak, hogy pénzt nem érdemes adni érte de még a rádiót se érdemes bekapcsolni.

2014. márc. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Számomra pont a kérdésben volt a válasz, "minden zene letölthető". Igen csak ehhez meg kell keresni, várni kell rá, csomagolni, pakolgatni és még a helyet is foglalja. Minek ennyit vesződni vele, ha Deezeren csak név beír, katt és már hallgathatom is. Jó a minőség, helyet sem foglal, gyorsabb és annyi pénzt amennyibe kerül megérdemelnek a zeneszerzők.
2014. ápr. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem egy zeneszám 10 mp alatt lejön és nem kell csomagolgatni mert alapból nem ZIP-be tölti le xD
2014. máj. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mert az értelmes emberek felfogják, hogy az együttesnek azért lehet albuma és azért lehet következő albuma, mert nem napi 8 órában ül a melóhelyén, hanem zenét szerez, gyakorol, stúdióba jár.

A pite tolvajok agyáig ez nem jut el, csak annyi, hogy "megtehetem, akkor megteszem, mert nekem ez jár".

Ennek a mentalitásnak már most is látszik az eredménye. Kik készítenek albumot? Akiket nyomnak hátulról, akiknek apuci-anyuci pénzéből telik rá. Mivel a pénz és a tehetség nem jár együtt, ez meg is látszik a mai zenék minőségén. Sajnos a mai generáció pedig már csak ezt látja és nem is érzékeli, hogy amit hallgat az nem zene, hanem valami híg [ön moderáció].


Röhög a vakbelem. Szerinted a Deezer, iTunes és hozzájuk hasonló zeneszolgáltatások tudnak akkora bevételt termelni az előadóknak mintha megvennék a cd-jüket vagy drágán letöltenék a számaikat (merthogy 300 Ft egy számért a magyaroknak igen is sok!)? Na ugye hogy nem, akkor sem ha mindegyiken elérhetőek. Havi 2000 Ft-tól mit vársz? A legsikeresebb énekeseknek különben sincs szükségük arra, hogy fizessünk a zenéjükért, hisz tobzódnak a jólétben. És nekik is vannak nagyon jó dalaik. A rádió-és zenecsatornák bőven fizetnek a lejátszás jogáért, régen is fel lehetett venni rádióból meg tv-ből is a zenéket, az miért nem volt akkor lopás? Magyarországon különben is törvény adta jogunk ingyenes másolatot készíteni magáncélra, azaz letölteni zenéket. Egy ilyen anyagi helyzetű országban mint ez, nem gondolod hogy a net havidíján felül még ezreket perkálnak sokan zenehallgatásért? Nevetséges. És nemcsak youtube-ról lehet letölteni, rengeteg ingyenes zeneletöltős oldal van. Ez a fizetős letöltés vagy hallgatás csupán mellébeszélés, kétségbeesett kísérlet a zeneipar életben tartására.

2014. okt. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Tengor ***** válasza:

Erre reagálok, mert ez tetszik:

Szóval jogilag a tv-ből való felvétel is lopás volt, más kérdés, hogy nem tudták büntetni. De ha már ennyire a múltban akarsz élni, én szívesen kihívom egy párbajra! Nevezze meg a helyet és az időt, uram! :D

2014. okt. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem ezt az okfejtést. A zenészek fő jövedelemforrása a koncertekből származik. A cd már csak reklámanyag. Az online halllgatható zenékért is kapnak némi pénzt, de az is inkább reklámnak jó. A több ezer forintos lemezek hasznából a legkevesebbet kapják az alkotók.A kiadók, kereskedők zsebelik be azoknak az összegeknek a java részét. És még a jogdíj kezelőket nem is említettem.Ahhoz, hogy a kiadókat a helyükre tegyék kellett egy Steve Jobs és az itunes és ipod. Ott sem került volna egy szám 99 centbe ha Jobs ezt ki nem köti feltételként. A kiadókat megzabolázta és az előadóknak juttatott nagyobb százalékot. Magyarországon nincs értelme fizetős letöltésről beszélni mert itt a 300+ forint töredéke kerül csak az alkotókhoz. És ez így is lesz még nem születik egy magyar Jobs. :-)

A deezer, spotify egy egy mobil szolgáltató zeneoldala így azok fizetnek a használatért.

2014. okt. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Tényleg a koncert adja a legtöbb pénzt. Gondolj bele, átlag 15000Ft jegy, rengeteg néző és hatalmas bevétel.
2014. okt. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Tengor, aki a múltban akar élni az te vagy. Akkor még jó minőségű zenéhez valóban csak pénzért lehetett jutni internet hiányában. Te vagy az, aki nem hajlandó haladni a korral. Párbaj helyett menj inkább reklamálni a törvényalkotóhoz, aki lehetővé tette az általad lopásnak gondolt zeneletölést! Gondolom anyagi gondjaid se nagyon lehetnek, ha ennyire tömni akarod a zeneipar zsebét. Az internetért is fizetünk eleget, tehát zenéhez is csak így jutunk. Felesleges a dupla sarc. A te dolgod, de ne akard másra erőltetni a saját nézőpontod!
2014. okt. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!