Mi értelme van az alhálózatra bontásnak?
Figyelt kérdés
2014. febr. 27. 21:22
1/7 Tengor válasza:
Az egyes alhálózatok gépei kezelhetők egy egységként, illetve az egyes hálózatok között a gépek nem láthatnak át szabadon.
2/7 tamasoft válasza:
Az alháló létrehozása nem egy cél, hanem egy eszköz a hálózati rendszerek könnyebb és olcsóbb üzemeltetése érdekében.
3/7 A kérdező kommentje:
De amúgy ha az összeset csak úgy natúrba beömleszted, akkor is megy, nem?
2014. febr. 27. 21:46
4/7 Tengor válasza:
#3, amíg nem több mint 254 gépről van szó.
5/7 tamasoft válasza:
Pontosan mi a kérdés? Mert látom többre vagy kíváncsi, mint amire választ adunk. Ha van egy darab routered, az már alháló.
6/7 anonim válasza:
Kiegészítés: az alhálózat esetében nem korlát a 254 gép, csak akkor, ha C osztályú címtartományban gondolkodsz (255.255.255.0 maszk - /24-es alháló). Az IP címtartományból az alhálót éppen az ALHÁLÓZATI MASZK határozza meg. Alhálózat lehet kisebb is, nagyobb is. A legkisebb 2 gépes (/32, 255.255.255.252-es maszk), a legnagyobb a gyakorlatban csak elvi korlát. De ezek intézményi szintű rendszereknél jelentkeznek.
A lényeg az, hogy alhálózatból CSAK routeren keresztül lehet bármilyen irányba kifelé, bármilyen irányból befelé kommunikálni.
7/7 anonim válasza:
Egyrészt mert történelmileg így alakult... Bár még ma is nehézkes egymástól távol eső gépeket egy alhálózatba kötni, valami eszköz kell ami átviszi pár száz km-re a bitet, ez még ma is valami router szerű ezköz ami magával hozza, hogy kénytelen vagy alhálózatokat létrehozni. A másik jósságossága a dolognak, hogy egy alhálózaz (ethernet jellegű hálózatoknál) egyben broadcast tartomány is, legalább az ARP-hez kell broadcastolni (switcheknek át kell engedni!). Ha nagyon sok gép van egy alhálózaton akkor egy idő után az ARP kérések annyira sokan lesznek, hogy lelassítják az egészet (ld. kb. 10-15 éve a rosszul telepített Win NT és novell alapú hálózatok "broadcast viharait"). Ugye minden ARP kéréssel minden gépnek foglalkoznia legalább olyan szinten, hogy nem rá tartozik... Ezzel az összes hálózatra kapcsolt gép erőforrásait és a sávszélességet nagy hatékonysággal fel lehet zabálni. És utána keresheted hetekig miért áll be az egész időnként.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!