Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Újra feltűnő hálózati hiba,...

Újra feltűnő hálózati hiba, viszont már a router és a számítógép is más!?

Figyelt kérdés

Üdv!


A hiba a következő, egyszer csak a hálózat gondol egyet, kapcsolódáskor jelzi, hogy 711 -es hiba, a nem sikerült megadott időn belül elérni a hálózatot... Rá egy 2 nappal már egyáltalán nem lehet csatlakozni, mert azt jelzi, hogy a modem, vagy a hálózati adapter hibás. Egy kis ideig routerröl lehet használni, de állandóan megszakad a kapcsolat egy fél percre, akárhogyan konfigurálom a hálózatot. A végén már sehogyan sem kapcsolódik, újra kell telepíteni a gépet, az megoldja.... Ez már az 5. routerem és a 3 számítógépem, először a laptopommal játszotta ezt el, utána egy másik konfigurációval, most viszont ezzel a géppel is. Ez biztosan nem véletlen :)


Minden gépen win7 / 64bit ment de eltérő verziók (Ultimate, Pro, Home)


Mit tudok kipróbálni?


Már próbáltam a hálózati drivert többször más verzióban felrakni, de nem segített semmit.


Egyedül az segít ebben a helyzetben ha újratelepítem a gépet, de 3 hónapja van még csak fent a rendszer és 1,5Tb -os vinyóra kicsit hosszú idő míg felmegy :( De nem is ez a legfőbb bajom, hanem az hogy megoldjam ezt a problémát, és később is tudjam majd orvosolni.


Nagyon szépen köszönöm!


Üdvözletem!


2013. jún. 3. 20:53
1 2 3
 11/22 P.O.C. ***** válasza:

"tesz hogy visszakötöm a mostani routerembe az internetet és az első portra (de már próbáltam a többire is) kötöm a gépet"


De nem dugdoshatod össze vissza az Internetkábelt, ahova csak akarod a routeren, annak csak az Internet (WAN) portban a helye. A router webes admin felületén miket állítottál be?

2013. jún. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Kezd komédiába torkollni. :(


Valóban szétszórt vagyok!!


A hálózatot vagyis az internetet csakis a wan portba dugom, a gépet próbáltam a többi portban.


De a router beállítással nincs gond!! :(((

Eddig az nem is kellett, ha rossz helyre dugdosnám nem is lenne internet. :)


Nem a routerrel van gond, hanem valószínűleg a rendszerrel, a routert a saját ip címén keresztül értem el és úgy konfiguráltam le. Sosem volt ebből gondom, mert ahhoz értek, csak egy értelmes mondatot nem tudok összedobni.


A lényeg hogy valami a Windows rendszerrel lesz.

2013. jún. 3. 21:37
 13/22 P.O.C. ***** válasza:

Hát ha több géppel és több Windows telepítővel is próbáltad már, és hasonlókat produkál kizárt, hogy a Windowsal van a baj.


A Netgear is elég hulladék márka, csak felső kategóriás termékeik használhatók, de azoknak meg gyenge az ár/érték aránya. A WGR614 -t is gyártják vagy 10 éve és ez idő alatt semmilyen korszerűsítésen nem esett át, nem garancia hogy bírja a mai nagy netcsomagok által okozott gyűrődést.


Én azt csinálnám, hogy felhívnám a szolgáltatóm ügyfélszolgálatát, hogy vizsgálják ki ők a hibát. Elvégre is kötelesek a végfelhasználó felé használható szolgáltatást biztosítani, mert ezért fizetsz nekik.

Ha náluk OK a dolog, nem lehet más csak a router a ludas.

2013. jún. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

De sajnos mondom, mát az idők során több routerrel is csinálta ezt! :( Linksys, Tplink, Belkin, Netgear és igen a Neatgear -on kívül a többi márkából pedig felső kategóriásak voltak, csak most nekem ez a netgear tetszett meg :) Viszont a többit a tulajdonságaik alapján választottam (300Mbp/s wifi, erős processzor...)


Mindegyik routerrel ez van. Biztosan nem a router a hibás, mert amikor elkezdődött nem is volt rákapcsolva router. 2 esetben igen, de az utóbbi 3 -ban már nem.


A Digi kábel tagad, soha semmit nem ismer be, hogy rossz -e a telefon vagy nem, pedig nem hiszem hogy 4 vezetékes telefon is egyszerre romlik el és mikor beszólunk, és jelezzük hogy gond van, a tagadások után pár órával meg is oldódik a hiba. De itt az internetnél nem! :(

2013. jún. 3. 22:05
 15/22 anonim ***** válasza:

"A modem meg a Digi kábel tulajdonában van az elosztóközpontban"


Ez így ebben a formában nem lehet igaz. A routerből (WAN port) kijövő madzagot csak belekötöd valamibe... Kétlem, hogy a Digi egy LAN kábelt húzott ki hozzád (plusz akkor nem kéne PPPoE kapcsolat sem). Szóval a routerből kijövő LAN kábelt beledugod egy modembe (mivel a routered nem modem is egyben). Vagy azt a kábelt, ami itt van, vagy a modemet is kellene cseréltetni. A kábelt egyszerűbb, ha még nem tetted volna. A modemet meg a Digi cseréli.

2013. jún. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Utolsó: Olvass vissza kérlek, de nagyon szépen köszönöm a válaszod! :)
2013. jún. 3. 22:13
 17/22 P.O.C. ***** válasza:

#15: A Digi LAN netnél nincs modem, valóban RJ45 -ös LAN kábelt húz oda a szolgáltató, de ettől ő még a PPPoE protokollt használja, mint a modemes ADSL szolgáltatók.


Kérdező: Akkor egyszerű a képlet, szolgáltatót kell váltanod. Mert olyan a világba nincs, hogy 5 router és 3 számítógép is sz*r lenne egymás után. Előtte persze hívj egy szakembert, aki a helyszínen bevizsgálja neked a dolgokat.

2013. jún. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 P.O.C. ***** válasza:

Még utólsó elméletem, hogy valami taknyolt pistike Windows -t raksz a gépeidre, amit a készítő olyannyira elbarmolt, hogy ilyen anomáliákat okoz.

Én megpróbálnám egy Linux -al is, ha nem áll módodban feltelepíteni Live módba is használhatod.

2013. jún. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Eredeti rendszereket használok, a tört rendszerekből előbb utóbb kibukik a hiba ez igaz :)


Nekem nagyon bonyolult a linux, én csak egy egyszerű ember vagyok :)

2013. jún. 3. 22:46
 20/22 A kérdező kommentje:

Üdv!


Megoldódott!! Az eset smart security 6 frissítése okozta ezt a gépen, sőt eddig mindig is ez okozta, vagyis az előző verziói az eset smart securitynek...... Nem ajánlom a használatát, mert nem is nyúltam hozzá, csak a frissítés amit feltelepítgetett automatikusan az okoz ilyen mellékhatást! Egy kedves ismerősöm javasolta a Kasperskyt!


Azt is hozzátette hogy az Esetnél már nem tudnak mihez kezdeni, és teljesen fölösleges újításokat és biztonsági megszorításokat hoznak be, és ez okozhat ilyen dolgokat a számítógéppel.

2013. jún. 6. 07:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!