Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Újra feltűnő hálózati hiba,...

Újra feltűnő hálózati hiba, viszont már a router és a számítógép is más!?

Figyelt kérdés

Üdv!


A hiba a következő, egyszer csak a hálózat gondol egyet, kapcsolódáskor jelzi, hogy 711 -es hiba, a nem sikerült megadott időn belül elérni a hálózatot... Rá egy 2 nappal már egyáltalán nem lehet csatlakozni, mert azt jelzi, hogy a modem, vagy a hálózati adapter hibás. Egy kis ideig routerröl lehet használni, de állandóan megszakad a kapcsolat egy fél percre, akárhogyan konfigurálom a hálózatot. A végén már sehogyan sem kapcsolódik, újra kell telepíteni a gépet, az megoldja.... Ez már az 5. routerem és a 3 számítógépem, először a laptopommal játszotta ezt el, utána egy másik konfigurációval, most viszont ezzel a géppel is. Ez biztosan nem véletlen :)


Minden gépen win7 / 64bit ment de eltérő verziók (Ultimate, Pro, Home)


Mit tudok kipróbálni?


Már próbáltam a hálózati drivert többször más verzióban felrakni, de nem segített semmit.


Egyedül az segít ebben a helyzetben ha újratelepítem a gépet, de 3 hónapja van még csak fent a rendszer és 1,5Tb -os vinyóra kicsit hosszú idő míg felmegy :( De nem is ez a legfőbb bajom, hanem az hogy megoldjam ezt a problémát, és később is tudjam majd orvosolni.


Nagyon szépen köszönöm!


Üdvözletem!


2013. jún. 3. 20:53
1 2 3
 1/22 P.O.C. ***** válasza:
Ugye előírásszerűen a router webes admin felületén keresztül konfiguráltad az Internetkapcsolatot, nem pedig a Windowsból akarsz PPPoE account -ot csinálni és azzal csatlakozni?
2013. jún. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
A modem is lehet hibás. Ha szólsz a szolgáltatónak elvileg kicserélik. Viszont nem teljesen értelek. Van router, de te a gépen építed fel a DSL kapcsolatot? Célszerűbb lenne a routerrel megcsináltatni a kapcsolatot.
2013. jún. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Természetesen nem :) Mert már próbáltam egy ideig hogy közvetlen az alaplapi lanra csatlakoztatom az internetet de úgy már nem tudok csatlakozni :(
2013. jún. 3. 21:04
 4/22 A kérdező kommentje:

Nem, csak borzasztó rosszul fogalmaztam meg :)

Nem tettem hozzá hogy amikor nincs router, akkor csinálja azt, de ha meg routerral van akkor fél percekre elmegy az internet, nagyjából úgy 2-3 percenként :(

2013. jún. 3. 21:10
 5/22 P.O.C. ***** válasza:
Hogy kicsit tisztábban lássunk..: Milyen típusú hálózati eszközökkel rendelkezel most, hogy kötöd őket össze, és hogyan építed ki a kapcsolatot?
2013. jún. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Cseréltesd ki a modemet. Vagy előbb a kábeleket, főleg a router és a modem köztit.
2013. jún. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Rendben, tisztázom! :)


Először is úgy kezdődik, hogy a router megszakítja a kapcsolatot és nem működik (mindegyiknél így volt)

Ezért át kell dugnom az alaplapra az internetet, de egy két napon belül olyan hibaüzenet jelenik meg, hogy a távelérés nem tudott időben befejeződni (711 hibakód)

később rá 2 napra, már az alaplapon egyáltalán nem kezeli az internetet arra hivatkozva hogy a hálózati adapter, vagy modem hibás! Ezek után már csak a routerröl tudom használni, ami csak annyit tesz hogy visszakötöm a mostani Netgear GS605 -ös routerembe az internetet és az első portra (de már próbáltam a többire is) kötöm a gépet.

Mindent jól kötök be, de egyszerűen ledob az internet.

2013. jún. 3. 21:17
 8/22 A kérdező kommentje:
Benne van a szövegben hogy a router csere nem oldja meg a problémát. A modem meg a Digi kábel tulajdonában van az elosztóközpontban :)
2013. jún. 3. 21:19
 9/22 P.O.C. ***** válasza:
Azt ugye vágod, hogy a Netgear GS605, AZ NEM ROUTER, HANEM SWITCH?
2013. jún. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, Netgear wgr614v nem jót másoltam ki, csak most eléggé feszült állapotban voltam. (csak a vételi papírról olvastam le, és ott vettünk egy Switchet is de azt nem itthonra)
2013. jún. 3. 21:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!