Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Facebook feltörés esetén ha...

Facebook feltörés esetén ha megvan az illetőnek a tettes IP címe és azzal bemegy a rendőrségre feljelentést tenni akkor ki tudja nyomozni a rendőrség vagy mennyire foglalkoznak ezzel?

Figyelt kérdés
Tudom sok ilyen kérdés volt már, de ez most nagyon fontos lenne! Mennyire foglalkozik jelenleg ezzel a rendőrség?

2013. jan. 14. 22:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Amennyiben feltörik a facebook felhasználód, akkor a facebook üzemeltetői tehetnek feljelentést, mivel nekik van rá bizonyítékok (pl. ip cím). Attól hogy te azt mondod, hogy feltörték és van egy ip címem, nem fogják kinyomozni, mivel te nem juthatsz hozzá az illető ip címéhez, illetve nem tudod bizonyítani, hogy ő volt.
2013. jan. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%
Ja és tegyük hozzá, hogy nem a facebookot törik fel, hanem mondjuk keylogger van a gépeden, nyílt wifit használsz vagy mondjuk kiadod az adataidat olyannak, aki utólag visszaél az információval. Egyik ellen sem fognak tenni semmit sem. Főleg hogy bizonyítani sem tudod, hogy a feltört facebook felhasználó valóban a tiéd.
2013. jan. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

nagyon is. Sajnos túlságosan is.

Ahelyett, hogy igazi bűnözőket kergetnének.


A mai magyar jogszabályok értelmében ez számítástechnikai adatok és rendszer elleni bűncselekmény. Általában nem szab ki a bíróság letöltendő börtönt, sőt még próbára bocsátást sem, csak írásbeli megrovást.

A gond inkább az, hogy a rendőrség mint nyomozó hatóság házkutatást tart a gyanúsított lakásán és lefoglalja a számítéstechnikai eszközöket és adattárolókat.

na már most ebben csak az a gáz, hogy gondolom minden szoftvert a boltban vettél.


Csúnya milliós összegek jöhetnek ki a végén jogsértés címen és sajnos, ha azt nem is, a bánügyi költséget mindenképp bevasalja a bíróság, ami háttértárolónként kb 90000Ft.


tehát 3db vinyó mindjárt 3x90 000Ft.


Sajnos erre eléggé rákaptaka rendőrök mert könnyű pénzkereset. És egyszerű a bizonyítás is.

Nem kell a feljelentpnek tudnia az IP-d, tesz egy feljelentést, kap a rendőrség egy bírói végzést, "bekopognak" a fb-üzemeltető itteni kirendeltségéhez és már meg is kapták az adataidat. Onnanstól a szolgáltató megmondja másodperc pontosan, hogy hol jártál, mit tettél.


Ja és ezen kívül még levéltitok megsértése is fennállhat, mint bűncselekmény, ha a levelezések között is jártál.

2013. jan. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#1 Ezt gondold át kicsit jobban. Én sajnos nem a levegőből szívtam ki amit leírtam, átestem rajta.

Szép estét!

2013. jan. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#3: mert ugye az internetes károkozás az nem bűncselekmény. Attól, mert valami nem követel emberéletet, attól az még bizony okozhat kárt. Nem is maga a profil... hanem mondjuk a megszerzett információk.


Egyébként elvileg bűncselekmény, és 1 évig terjedő szabadságvesztéssel jár. Gyakorlatilag még nem hallottam róla, hogy idehaza bárkit ténylegesen komolyan megbüntettek volna, amiért valamit feltört.

2013. jan. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Szia, itt vagyok, ezek szerint elsőként.


Bűncselekmény persze, csak mondjuk olyan emberek akik milliókat..öhm milliárdokat lopnak(sikkasztanak) vígan szabad lábon élik életüket.

na ki okoz nagyobb kárt?!


Egy feltört közösségi portál fiók semmi. Nem adat.

2013. jan. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Az erőszakos bűnelkövetőkről már nem is beszélve.

Mi a fontosabb szomszéd magamutogató kislány személyes adatai, vagy több tucat ember élete, vagy egészsége.


lsd: szándékos vízmérgezők, gyújtogatók, drog kereskedők, emberkereskedők, szervkereskedők, gyilkosok, mániákusok.


Szerintem rendőrségnek lenne épp elég dolga, nem kéne azzal foglalkozni, hogy ki kinek a fészbúkjába túrkál bele.

Arról nem is bezsélve, ha az ilyen embereket elvadítják ettől a szakmától(mert ez az), belegondolni is rossz hová jut 25év múlva az informatikai biztonságtechnika.

Mert nem a ma aktív, akkor nyugdíjas biztonságtechnikai szakemberek fognak új ötletekkel előállni az tuti!

2013. jan. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

Nem adat. De ha mondjuk valaki a nevedben ír trágár becsmérlő üzenetet mondjuk a barátnődnek/barátodnak, főnöködnek, munkatársaidnak, családtagjaidnak, nem biztos, hogy mindenki elhiszi, hogy ez csak egy feltörés volt, te nem olyan vagy.

Vagy mondjuk ha véletlenül olyan információkhoz jut, ami számodra kompromitáló lehet.

Kellően gonosz kezekben könnyű ám belerondítani az ember életébe. És ha mondjuk ennek következtében mondjuk elhagyna a barátnőd, elveszítenéd a munkádat, vagy megtudnának rólad pár titkot, mert te se mondd, hogy csak sablonos beszélgetésekre használod a facebookot, vagy akármilyen rendszert, emailt... vagy egyszerűen csak elérik, hogy bohócot csináljanak belőled... ezek tényleg nem milliós sikkasztási károk, de az adott embernek mondjuk nagyobb kárt tud okozni, mint egy ismeretlen meggazdagodása.


Persze, tudom, a te világképed szerint ameddig vannak gyilkosságok, meg milliárdos sikkasztások, addig szabadon engedni kéne a bolti lopásokat (elvégre hol van az a milliárdoktól?), nyugodtan lehessen becsmérelmi, lejáratni, méltóságától megfosztani mást, mert az ugye nem milliárdos összegekről szól... és még sorolhatnám.

2013. jan. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy fontosabb egy élet, mint pár forint, meg a jó hírnév. Csak mondjuk kíváncsi lennék, ha pl. lenyúlnák a plazmatévédet, betörnék a kocsidat, elintéznék, hogy ne legyen állásod, olyanoakt terjesztenek rólad, aminek következtében a lehetőségeid beszűkülnek, vajon akkor is azt mondod, hogy ugyan kérem, ne foglalkozzanak ezzel, van fontosabb dolog is.
2013. jan. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát szerintem egy-két dolog itt erősen sántít. Mindenesetre az első két hozzászólást úgy írtam, mint informatikus, nem úgy mint jogász.


Nekem a logikus a következő lenne:

Ha feltörik a facebook felhasználóm.

A verzió (Azt feltételezem, hogy a facebook-ot törték fel. Ennek esélye közel 0%, főleg egy felhasználó miatt): Facebook üzemeltetőivel közlöm, hogy mi a helyzet, ők utána néznek és ha történt behatolás a rendszerbe, akkor a Facebook fog feljelentést tenni az illetéktelen behatoló ellen.

B verzió (Az én gépemet törték fel): Függetlenül attól, hogy tudom-e vagy sem, hogy ki az elkövető, ahhoz hogy nyomozást indítványozzanak az ügyben, először át kell vizsgálniuk a gépemet, hogy található-e rajta olyan szoftver aminek segítségével eltulajdoníthatták a jelszavam, megvizsgálják az operációs rendszer log fájljait, hogy milyen hálózatokra volt felcsatlakozva a személy stb. Ha ez beigazolódik, akkor kezdődik meg az ismeretlen vagy éppen ismert személy elleni nyomozás, mivel akkor bizonyosodott be, hogy bűntény áldozata lettem.

2013. jan. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!