Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem működik a mobilnet?

Miért nem működik a mobilnet?

Figyelt kérdés

Itt van az előzmény: http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__34..

Ahogy P.O.C javasolta vettem egy ilyen router: [link] és két kültéri AP-t. Minden összekötöttem, csatlakozik is egymáshoz a két AP de internet az nincs. Ilyen Vodafone Stickem van: [link] és MobilNet 21 csomagom.A router oldalán az van hogy támogatja ezt a modemet de még se működik. Bedugom az USB portba. Beállítom az APN-t(internet.vodafone.net) de nem akar működni. Ha a gépbe dugom a modemet akkor 98%-os 3G hálózatot jelez és csatlakozik is viszont a router az írja hogy Signal 0%. A modemet felismeri, ki is írja a típusát de jelet nem talál. Mi lehet a baj? Lehet hogy rossz az APN?



2012. szept. 11. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Van PIN kód a Stick SIM kártyáján? Ha van akkor szedd le a SIM zárat róla.
2012. szept. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi :) Így már működik.
2012. szept. 11. 19:14
 3/4 P.O.C. ***** válasza:

Igen, elfelejtettem mondani, hogy csak a drágábbik tesója a TL-MR3420 tudja a PIN kérést, a TL-MR3220 -nál ki kell kapcsolni előtte.


A titkosítás beállítottad az AP -n? Mert jó messzire ellövi a netet akár tanya akár nem. :)

2012. szept. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, állítottam be titkosítást :) 100-150 méterre van a tanya és az amelyik vevőnek funkciónál ott hátul a jelerősség jelző ledből mind a négy világít :D És mivel nincs semmi akadály sem csak a puszta alföld ezért még 500-600 méterrel odébb is lehet fogni 2-3 csíkkal egy külső antennás USB Wi-Fi-vel(Gondolom tovább is menne de azt már nem néztem meg)
2012. szept. 12. 15:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!