Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Digi TopNettel miért csak ~40...

Digi TopNettel miért csak ~40 Mbit-et mér a Speedtest ~80 helyett? Ez az érték a BaseNetnek felel meg. Másnak is ilyen, vagy át lettünk vágva, és feleslegesen fizetünk egy ezressel többet?

Figyelt kérdés

2012. szept. 4. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztosan nem lettetek átvágva! Nekünk is otthon topnet csomagunk van és még többet is mértünk kb 84/27. Egyébként is topnet csomagban a garantált sávszélesség 8/4 Mbit/s, de ettől függetlenül meg kéne lennie. Függ a gép teljesítményétől, böngészőtől, telepített flash alkalmazás korától, antivírus fajtájától. Pl az avast brutálisan lefogja... még az elején a BaseNET-ünkből 8/3-at csinált, ESET-el meg semmit nem lassult. Esetleg lehet még valami fizikai hiba is a kábellel. Pl gagyi kínai és a csavart érpárok nem oltják ki egymást (nem árnyékolnak rendesen) és külsős zavarok akadályozzák.
2012. szept. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

3 gépről is meg lett nézve (Linux, XP, Win7 rendszerekkel), egyiknél se ment fentebb 40-nél. Ezek szerint nem szoftveres hiba. Router nélküli közvetlen kapcsolattal se megy feljebb. =S Gép teljesítmények is teljesen mások voltak mindhárom esetben (selejtezett szervergéptől a fél éves notebookig).

Érdemes lenne szólni a Diginek, vagy elküldenének minket a fenébe, hogy 8/4 Mbit/s a garantált...?

Az a baj, hogy egy ezressel kevesebbért valószínűleg ugyanezt kapnánk, és ezért bosszantó =S

2012. szept. 4. 13:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp hívd fel őket. Komoly technikát használnak a hálózataikon, szóval még jó pár évig el kéne érni azt a 80Mbitet.
2012. szept. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor megpróbálom.
2012. szept. 4. 13:31
 5/7 Nadetényleg ***** válasza:

A Digi Topnet garantált letöltési sebessége: 8Mb, lásd: [link]

tehát jogilag védettek.

Amúgy nagyon lassú a 40Mb? Tehát ha egyszerre 6 filmet nézel akkor az egyik kicsit szaggat? :)

2012. szept. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem lassú, egy szóval sem említettem ezt. Annyi, hogy többe kerül, mint a 40Mbit, holott azt rendelve ugyanezt kapnánk. Tudod, van, akinek azért számít az a pénz...

Többen használjuk, így a filmes példád se helytálló, mert akár igaz is lehetne... Mellesleg nem mindenki filmnézésre használja a magasabb sávszélességet, nem szeretem, ha pistikének néznek, csak mert feltettem egy kérdést, és esetleg segítő jellegű választ vártam rá.

2012. szept. 5. 23:32
 7/7 Nadetényleg ***** válasza:
Persze bocs, csak vicceltem, de a válaszom első része releváns volt. Az ADSL-nél a garantált altalában csak kb. ötöde a maximumnak, a mobilnetnél újabban a garantált sávszéleség: 0!
2012. szept. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!