Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy megy a Digi internet...

Hogy megy a Digi internet bekötése?

Figyelt kérdés

Most fogják majd bekötni a Digi Startnet-et és szeretnék tisztában lenni néhány dologgal.

1. Behúznak egy UTP kábelt.

2. Van egy felhasználónév és jelszó, amivel csatlakozni lehet.

3. A routert egyszerű beállítani?

Köszönöm előre is a válaszokat. :)



2012. aug. 23. 23:32
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
A lényeget fent leírtad. A router beállítása típusfüggő, és a használati útmutatóban le van írva. Általánosságban annyi, hogy a beállítási felületén a kapcsolatot PPPoE módra kell állítani, és ott beírni a felhasználónevedet és jelszódat.
2012. aug. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyébként megbízható net?
2012. aug. 23. 23:39
 3/9 anonim ***** válasza:

Behúzzák a kábelt és kész.

Routert ők nem adnak, ez a kábel megy közvetlen a gépbe.


Ha el akarod osztani, akkor neked kell beszerezni egy routert.

Ebben a más ismertetett módon a PPPoE-nél beírod a felhasználó nevet és jelszót és készen is vagy.


Esetleg még annyi érdemes tudni (bár Diginél nem tudom így van-e), hogy ha a kábelt előbb a PC-be dugtad már és utána a routerbe, akkor ha a helyes beállítás után nincs neted, akkor a gép MAC címét is be kell klónozni a routerbe vagy hívni kell az ügyfélszolgálatot. (Mivel sok szolgáltatónál az első becsatlakozott MAC címet elmentik és csak arra adnak netet a továbbiakban.)

2012. aug. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Egyébként megbízható net?"


Én fél évig használtam a 40/20-as csomagjukat, és elégedett voltam. Általában 44/22 környékén lehetett kimérni. Néha előfordult egy kis lassulás (csúcsidő, karbantartás stb.), de akkor is legalább 30 körül volt.

2012. aug. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Általában nem rossz, de ott ahol nagy a népsűrűség (10 emeletes panel rengeteg) akadhatnak gondok.

Mivel az optika és a hálózati eszközök kapacitása sem végtelen, ha sokan használják lassulhat, vagy akadhat.


Pl. nagyszüleimnél főleg este felé 5-10 percenként ledob és újra fel kell lépkedni. Ez elég extrém eset, de előfordulhat.

2012. aug. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem mondható túl megbízhatónak. Nekem még régebben 40/20-as netem volt náluk és már örültem ha a 10 Megabitet elérte a letöltés. A Feltöltés az ment rendesen de a letöltés nagyon lassú volt ás állandóan elment a net(nem csak nekem a panelba). Most T-Home optikai netem van de az megy rendesen 50 Megabittel és szinte sohase megy el.
2012. aug. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát ez egy négyemeltes házban lesz, plusz elég sok az öreg. :)

Aztán ha kérem, akkor megteszik, hogy egyből routerbe dugják a netet?

2012. aug. 24. 10:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Ott akkor nem lesz gond!


Persze, igazából ők csak annyit csinálnak a bekötéskor (elvileg), hogy megtoldják a kábelt és beviszik odáig ahova te kéred és kész.


(Bár megjegyzem elég undorító módon tették fel a csatlakozót akik a nagyszüleimnél kint voltak... Ennél annó az első próbálkozásom is szebb volt. Nem jó dolog, amikor több, mint 1 cm kábel lóg még a csatlakozó végén, hivatalosan úgy "kellene", hogy a kábel szigetelése is beér a csatiba...)

2012. aug. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Én 10 emeletesbe lakok Pesten. Az itt lakók 90%-as fiatal. Gondolom nálam ezért volt sz*r de nálad szerintem jó lesz.
2012. aug. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!