Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért használnak még mindig...

Miért használnak még mindig annyian firefox-ot?

Figyelt kérdés
Szerintem a harmadik legrosszabb böngésző az explorer és safari után , mégis az egyik legnépszerűbb és nem csak Magyarországon. Pedig rohadt lassú és a legtöbb kiegészítője is csak lelassítja. Testreszabni megint nem érdemes mert az is lassítja. Kipróbáltam a firefox 10.02-tőt (mindössze 2 kiegészítővel: adblock és ie tab) az acid3 teszten és 100/89 pontot ért el. A teszt szerint egy magára bármit is adó böngészőnek 100/100 pontot kell elérnie. Mellesleg kiegészítők nélkül is lassú és néha lefagy ezt más böngészőnél még nem tapasztaltam. És az új verziói (úgy a négyestől kezdve ) különösen vacakok és semmi fejlesztés nincs bennük. A firefox2.0 vagy 3.0 között viszont rengeteg különbség van. És látszik , hogy nem csak én gondolom így, mert a firefox részesedése zuhan , mert a google chrome elveszi a felhasználóit. Használtam az égő rókát elég sokáig (3 évig) , de amikor megjelent a 9-es akkor meguntam hogy semmi fejlesztés nincs és váltotam Operára/Chrome-ra.
2012. febr. 20. 20:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Mert az a divat...
2012. febr. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
50%

Mostanra én is kicsit leszokóban vagyok róla, de korábban a legjobb böngésző volt.

Most is még különböző weboldal fejlesztéseknél a speciális kiegészítői révén sok segítséget tud nyújtani!


(Azért az IE-nél most is fényévekkel jobb... :) )

2012. febr. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
változhatna már a divat
2012. febr. 20. 20:45
 4/27 anonim ***** válasza:
én most már chrome-ot használok, az ie már semmit se nyit meg, a firefox pedig minden oldalnál befagy, amikor youtubeon videót nézek, megáll a kép és a böngésző nem válaszol, sőt még kék halállal is ki szokott lépni
2012. febr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim válasza:
53%
az hagyján, de van aki még internet explorert használ... na azt már büntetni kéne :D
2012. febr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
70%

Amikor megjelent a legjobb(ak között) volt és ennek köszönhetően sikerült jól elterjednie, aki pedig megszeret valamit, nem szívesen cseréli le egy ismeretlenre..

Egyébként Firefoxot használok énis, de egyetértek, hogy már nem a legjobb, a frissítésekben a verziószámon kívül valóban nem sok változás fedezhető fel..

2012. febr. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
55%

Pont a Chrome a divat.

Ha az ember ért a gépéhez és a böngészőjéhez a FF is gyors. Nálam semmivel sem lassabb, mint az Opera. Nem tagadom, rengeteg memóriát fel tud zabálni, ha nem figyel oda rá az ember. Szerintem még mindig a piac legjobbja.

2012. febr. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy honnan jön ez a tévhit, hogy a Firefox lassú, mert nálam soha nem az, pedig elég különféle gépeken futtatom, és viszonylag sok (10) kiegészítővel. Van közte 10 éves gép is northwood magos celeronnal és 512 mega memóriával. Érdekes módon még azon se lassú.


Az acid teszt és társai pont annyit számítanak, mint videokártyánál a 3dmark. Lehet vele versenyezni, de a mindennapi használat során mutatott teljesítményből semmit nem mutat.


A Chrome méltó ellenfél lehetne, csak az a bökkenő, hogy még mindig nem tudott senki normális reklámblokkolót készíteni hozzá. A két meglévő elég kezdetleges és lassú, valamint az oldalak elrendezését se tudják rendesen kezelni, rengeteg "üres" hely marad a reklámok helyén, illetve az objektumok egyéni blokkolása is kezdetleges és problémás.


Másik gond a Chrome-mal, hogy még mindig képtelen normálisan együttműködni olyan alapvető programokkal, mint a Free Download Manager. Egy vicc, ahogy megoldották a dolgot.


Egyéb bajom nincs vele. Említhetném még a Firefoxban egyedülálló betűsimítást, ami sokkal olvashatóbbá teszi a szövegeket Direct2D-vel rendelkező rendszereken, de ez nem is olyan fontos, mint az előzőek.


Az Opera elég elvont, és szintén baj van a reklámok blokkolásával. Innentől kezdve számomra nem is igazán létezik. Csak olyan gépekre szoktam ajánlani, ami 256 mega, vagy annál kevesebb memóriával rendelkezik, mert az Opera egy dologban nagyon jó, remekül spórol az erőforrásokkal.


Az IE egy szemét, csak arra jó, hogy a hozzá nem értő felhasználók minél több toolbart telepíthessenek bele. Reklámblokkolásra van IE7Pro, ami kissé instabil, és hol működik, hol nem. Nem igazán versenyképes még a Chrome kezdetleges megoldásaival szemben sem. Pedig ezen az oldalon is elég szembetűnő a különbség.


Ez mind egyéni vélemény volt, szubjektív, azaz egyet nem értés esetén nem feltétlen kell lepontozni.

2012. febr. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
hát nekem meg 1 éves windows7-es gépen is egy lajhár , régi gépen meg pláne
2012. febr. 20. 21:04
 10/27 anonim ***** válasza:
És ez nálad konkrétan mit jelent?
2012. febr. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!