Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit jelent számotokra az...

Mit jelent számotokra az internet? Iskolába kell írnom egy oldalt erről. És gyűjtöm az információkat

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 06:28
1 2 3
 11/28 Akinator ***** válasza:

Fehérsrác, ha a kedves kérdezőre gondolsz ő saját állítása szerint "gyűjtöm az információkat". Nem azt írta, hogy mit írjak, hanem, hogy nektek mi a véleményetek. A végén lehet, hogy lecseszi azt amit írunk, lehet, hogy felhasználja, de saját maga kell hogy megírja majd a saját álláspontjai alapján amit a mi hozzászólásaikkal alakít ki. Ebben én nem látok megvetni valót.


Amit mondasz mellesleg igaz és igaz is volt. A régi időkből emlékszem (amikor még nem volt általános a net), hogy egy-két aggódó szülő szívesen "segített" gyerekének a fogalmazás megírásában. Szvsz én inkább máshol keresném a probléma forrását (van elképzelésem, de ez nem ennek a helye).

2012. jan. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 csacsi2 ***** válasza:

Teljesen egyetértek a tudás tapasztalatra épül és azt nem lehet internetről beszerezni! Hiába olvasom el hogy hogyan készül a bableves és ráfogom hogy tudom, mikor még nem készítettem! Sok előnnyel jár a net, de ez csak segédlet! A tudás az meg az amit tapasztal az ember amikor véghezviszi!

Amúgy meg akkor tanúl a az ember amikor saját maga jön rá mit hogyan kell! Mukahelyeken is tapasztalatot kérnek nem pedig hogy utána tud -e járni az ember! Sok segítséget nyújt az biztos, de ha valakit nem érdekel csak ideiglenesen jól jön, akkor nem is fogja gyarapítani tudását, 5 perc múlva elfelejti! Szóval a kényelemre használt netezés, nem jó, viszont az hogy beszerezze az anyagot amit olvasva szándékkal, elhatározással, önerőből megtanul az jó!

2012. jan. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

[El lehet jutni az egyetemig netről tanulva (igen magas pontszámú szakon vagyok) és még itt is át lehet menni a vizsgákon, szintén netre támaszkodva (4es átlaggal ugyan) és nem bölcsészkaron... A router konfigurálása pedig elég életszerű, vagy pc összeszerelése, hálózat kijavítása, CAD, és hasonló csodák... Csinálj egy csavarról(ez egy egyszerű példa, de mondhatnék pl. precíziós szerszámot is) műszaki rajzot kézzel, meg ugyanazt géppel, nyomtatva... És ezt net nélkül nehezen tanulod meg.]


Tehát nekem az internet információforrás, keresetkiegészítési lehetőség (FOREX) kommunikációs segédlet, szórakozási lehetőség, és beszerzési forrás(a kedvenc sörömet mo-n csak a neten lehet beszerezni.

Hátránya: holnap vizsga, és ide irkálok ahelyett,hogy tanulnék...

2012. jan. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Fehérsrác:


Én a router bekonfigolását meg a másik példát tényleg csak példának írtam, elhiszem h szerinted nincs rá szükség, én például naponta piszkálok routereket :)


Igazábl a gondolkodás átalakulóban van, és ezt szerintem az idősebb generáció még nem fogadja el mert radikálisan szembemegy a sajátjával. Mint mondtam így sokkal több olyan információt tudsz észben tartani ami a szakmádhoz fontos mert a "nem fontos" információkról elég csak annyit tudnod, hogy hogyan találod meg és hol. Emiatt egy az internetet aktívan használó ember (igaz az internet segítségével) de nagyobb tudással rendelkezik ÉS a szakmájában is erősebb lehet (feltéve ha tanulható szakmáról van szó, mely tudáson és tanuláson alapul).


Persze én most kiszállok ebből a beszélgetésből mert nem hiszünk egymásnak tehát felesleges vitázni :) Megértem azt is amit mondasz valahol igazad is van benne, de mivel objektív mérőszámaink nincsenek ezért csak a megérzésünkre és véleményünkre tudunk hagyatkozni, az pedig vitát még nem döntött el :)

2012. jan. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Abban persze igazad van h régen például ha valaki kíváncsi volt arra, hogy hogyan kell mondjuk füvet ültetni akkor kivett egy kertészetről szóló könyvet és el kellett olvasnia, aminek köszönhetően rengeteg + információt is magába szívott. Jelenleg csak rákeres, megtalálja a választ és ennyi. Ilyen értelemben természetesen beszélhetünk elbutulásról hiszen esetleges egyéb információk nem kerülnek eltárolásra a fejekben. Azonban a kérdés az, hogy tényleg szükség van-e azokra az információkra?
2012. jan. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 csacsi2 ***** válasza:

Lezárásként aki nem akar az nem tanúl se így sem úgy! A gépfegyver is lehet szobadísz vagy gyilkoló eszköz. Ki miként használja. A lehetőség megvan a net-ben, csak , nem tudom mire használjam a netet jóra avagy rosszra?!

A kérdező meg ha bemásolja amit itt leírunk, akkor az fel fog tűnni, ha meg saját szavaival írja le akkor meg már elgondolkodott és tanúlt belőle!

2012. jan. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
A kérdés amúgy nagyon jó és elgondolkodtató :)
2012. jan. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy öreg vagyok de az az élet amit látok. Ha adott egy angol mondat, akkor a gyerek internet nélkül nem tudja lefordítani. Ahogy írtam az internetet nem viheted be egy érettségire. Ott a szótár és a függvénytábla, de NEM TUDJA HASZNÁLNI. Én nem azokról beszélek akik a netről frissítik és képzik magukat a szakmájukban. Mert a router beállítása is ilyen. Nem életszerű egy nem azzal a szakmával foglalkozónál. Persze az ezzel foglalkozó keressen rá, a műszaki ember keressen rá és oldja meg úgy. De az általános tudás, úgy mint helyesírás, szókincs elsajátítására az internet alkalmatlan (mien, am, tucc, jácc és társai). A sin39 fokot érettségin, hogy keresi ki a "netvitéz" és hogy fordít mondatokat google nélkül?

Én erről beszélek és nem arról amiről ti. Felnőtt ember használja felelősséggel, de én azokról beszélek, akik kicsi koruk óta - lásd a lányom és a kérdező is - használják és ebből élnek. A kérdés az, hogy számára mit jelent az internet, felteszi a kérdést és leírja, hogy SZÁMUNKRA mit jelent az internet. Csak nem ez volt a kérdés... Remélem érthető...

2012. jan. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Akinator ***** válasza:

Fehérsrác

Értem azt amit mondani szándékszol a nyelvtanulás fontosságával különösen. Te meg látom, hogy érted, hogy az internet tökéletes önképzésre és feladatmegoldásra.


Az amiben innentől kezdve vitatkozhatnánk lényegében az, hogy rossz-e az, hogy a gyerek nem tud függvénytáblát és szótárat használni. Kétségtelenül igazad van az érettségin ezeket kell majd használnia, de ha elvonatkoztatsz a követelményektől és a való életre helyezed a hangsúlyt akkor melyik a jobb?

Hogy egy angol szöveg lefordításon lényegesebben hosszabb idő alatt szótárból szenvedve vagy szimplán csak a szotar.sztaki.hu-ra beírná a meg nem értett szavakat?

A szögfüggvények mindegyikét bemagolja (mert felsőfokon pl. már függvénytáblát sem lehet használni), vagy tudja, hogy van ilyen és rákeresve megtalálja (ebből a tekintetből már a függvénytábla is olyan mintha az interneten keresett volna rá)?


Tudjon térképen eligazodni és vezetés közben nyomon követni, vagy a mai technológiákra hagyatkozva gps-t tudjon használni?


Tudjon levelet írni és vezetékesen telefonálni, vagy sms-ezni, facebookozni, skypolni telefonálni tudjon az okos telefonokon ami lassan felváltja elődjeit?


Én teljesen megértem amit mondasz, de szerintem te is belátod, hogy az életben a "modern" technológiákat inkább preferáljuk és a jövőben méginkább az lesz a kívánatos alkalmazott aki ezeket használni tudja. (pl gépírók helyett titkárnők szövegszerkesztővel) ;)


Az internet ezekben az esetekben amit felsoroltál uaz eredményezi (feladat megoldását), mint az alternatívák. A különbség az, hogy amiket felsoroltál követelmények, amiket én soroltam fel az "életben" mégis hasznosabb. :)


Persze mindegyik példámba bele lehet kötni, sőt ha emp-t dobnak le ránk, akkor végük az ilyen modern embereknek ez igaz, de azért remélem te se szeretnéd, hogy ilyen jövő várjon ránk ahol visszafelé kellene fejlődnünk technológiailag. :)

Abban is van igazad, hogy vannak olyan tudások amelyek nem sajátíthatók el netről. Én ezen tudások átadására ösztökölném a jövő iskoláit.

2012. jan. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Szerintem megbeszéltük és kimerítettük a témát.. Egy élmény volt :)))

Sőt a kérdezőnek is sok "bemásolnivalót" adtunk....

Köszönöm az eszmecserét...

2012. jan. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!