Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan kapcsolhatom ki az...

Hogyan kapcsolhatom ki az idővonalat a facebook-on?

Figyelt kérdés
2011. dec. 16. 07:27
1 2 3 4
 11/38 anonim válasza:

Légyszi... Én is szeretném kikapcsolni az idővonalat..

Jópofa, meg minden..tehát nem mondom, hogy szar, de én szeretném visszaállítani magamnak a régi kinézetet..

Ha valaki meg tudná mondani, hogy hogy kell, azt megköszönném, ugyanis már jó ideje ezzel szórakozok.

2012. jan. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
Nem lehet, de már ötmilliószor leírták. Ha esetleg valamilyen úton-módon meg lehetne oldani, akkor is hiábavaló lenne, mert már csak idő kérdése, és mindenkinek átállítják. Hozzá kell szokni, ennyi az egész.
2012. jan. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 VVivien válasza:

2xSÜ én azzal egyetértek, hogy a fejlesztés jó, viszont azzal már nem, hogy meg lehet rajta mindent értelemszerűen találni. És mielőtt mondatokba öntenéd a gyengébbek kedvéért, hogy mi is az a hasábokba rendezve stb stb. nem az elrendezéssel van itt probléma hanem azzal, hogy bizonyos alkalmazásoknál amit kiakarok linkelni nem jelenik meg vagy nagyon nehéz megtalálni mert egy régebbi linkhez teszi be és még csak ki sem lehet emelni a többi bejegyzés közül mert arra nem ad lehetőséget. A videóknál, képeknél viszont ilyen probléma nincs. Abban viszont biztos vagyok, hogy ezen majd a jövőben javítani fognak.

Névtelen hozzászólónak csak annyit mondanék, hogy megértem miért akarja törölni az idővonalat, viszont azzal nem értek egyet hogy ezzel a facebook felhasználókat fog veszíteni. Itt ingyen eléred a barátaidat akik általában fent vannak . Nem hinném, hogy csak mert egy alkalmazás nem tetszik, ezért bárki vissza szokna a levelezésre :D (rendes postai levelezésre gondolok ahol tollat kell fognod a kezedbe és el kell battyognod a postára és fizetned kell érte :D ) mikor ingyen és bérmentve eléred az ismerőseidet. Tehát gondolkozz mielőtt ilyen véleményt írsz :)

2012. jan. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 2xSü ***** válasza:
100%

@VVivien:


„…bizonyos alkalmazásoknál amit kiakarok linkelni nem jelenik meg…”


Már jó ideje működik az alkalmazások felé a megfelelő programozási interfész, benne külön az idővonalhoz tartozó rutinokkal. Az alkalmazások – elméletileg – tudnak az idővonalra írni, azok megjelennek a felhasználó idővonalán. A klasszikus falra írás az idővonalon nem jelenik meg, de a többiek üzenőfalának összesítésén – Facebook főoldal – igen.


Így sokkal tisztább a kép. Ha az alkalmazás olyan bejegyzést generál, ami hosszútávon érdekes, akkor – persze megfelelő jogosultságok kérésével az alkalmazás „telepítésénél” – közzé teheti az idővonaladon. Ha rövidtávon érdekes csak a bejegyzés – pl. egy játékban egy adott művelethez kér segítséget –, akkor meg jó is, hogy nem kerül ki az idővonalra, hiszen semmi jelentősége nincs annak, hogy egy hónappal ezelőtt egy játékban kértem valakitől valami segítséget, de azóta már aktualitását vesztette a dolog.


Hogy az alkalmazások még nem tértek át erre a módszerre, az egy dolog, elméletileg lassan egy éve megvan rá a lehetőségük. Egyrészt ennek az az oka, hogy az alkalmazás készítők lusták, mivel nem volt tömegesen használva az idővonal, így nem foglalkoztak a dologgal. Másrészt az is ok, hogy a Facebook programozási interfésze nem a legjobb dokumentációval rendelkezik, illetve folyamatosan változik és a dokumentáció nem követi mindig a változásokat.


Tehát az új rendszer tisztább képet ad, ha jól használjuk. A gond nem a rendszerrel, hanem a felhasználókkal, programozókkal van. A rendszer sokkal több lehetőséget nyújt így, mint régebben, tehát összességében előre mutató. (Személy szerint nekem jobban is tetszik az összképet, dizájnt nézve.) Idővel majd mindenki megszokja, alkalmazkodik hozzá, megismeri, megtanulja kihasználni a lehetőségeit. (Bár sokszor a legtriviálisabb dolgokat nem találják a kedves féjszbúkozók, mint ahogy az az itt feltett kérdésekből is kiderül, de erre meg azt mondom, aki hülye, haljon meg, aki hajó, hűljön meg. ;-) :-P )


„Nem hinném, hogy csak mert egy alkalmazás nem tetszik, ezért bárki vissza szokna a levelezésre…”


Csendben megjegyzem azért a pontosság kedvéért, hogy az idővonal a Facebook terminológia szerint nem alkalmazás. Nem opcionális, külön telepíthető, eltávolítható, külön szerverről működő, [link] címmel rendelkező alkalmazás. Ez a Facebook beépített funkciója, de nem alkalmazás. (Persze ha úgy általában használtad az alkalmazás szót, mint a szoftver, szolgáltatás kvázi szinonimájaként, akkor helyes a szóhasználat.)

2012. jan. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
Engem nagyon idegesít ez az idővonal. Mielőtt élesítik a rendszert megkérdezhetnék erről a felhasználókat...
2012. jan. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 2xSü ***** válasza:
91%
Már vagy fél éve beharangozták. Lehetőséget adtak a fejlesztőknek, hogy visszajelezzenek. A felhasználók is előre aktiválhatták. Lehetett visszajelzést küldeni, meg lehet most is, ha van olyan funkció, ami kifogásolható.
2012. jan. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim válasza:
Nem azért,hogy beleszóljak,de én abba a 60%-ba tartozok. És ha ennyire okosak vagytok pl. a tesókat meg stb hol a gec*be lássák mi? :@
2012. jan. 26. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim válasza:
61%
megőszintén nem a kinézetet kéne állandóan változtatgatni hanem a 2 színt mert valaki már ebbe őrül bele!
2012. jan. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 2xSü ***** válasza:
74%

#17: A testvérek ott vannak a névjegyben a Család pont alatt. Jó helyen is van ott. Aki ismer úgyis ismeri a családodat, vagy ha nem, akkor úgysem releváns ez az információ. Maximum arra való, hogy aki rokoni kapcsolat alapján keres téged, vagy ez alapján akar megbizonyosodni egy ismerősnek jelölés előtt, hogy valóban te vagy-e az, annak rendelkezésére álljon ez az információ.


Tehát káromkodás helyett előbb tanuld meg látni is azt, amit nézel.


#18: Ahogy a legtöbb cég, a Facebook sem fog változtatni a fő színvilágán. A Pepsi esetén pl. senki nem „őrül bele”, hogy még mindig piros-kék. Amúgy téged sem a színek állandósága zavar szerintem, pusztán szimplán unatkozol, ezért éhezel mindenre, ami kicsit is új, más. Esetleg túl sokat nézed…


Másik oldalról a kék az egyik legsemlegesebb szín. Ilyen szempontból az egyik legjobb választás. Bármit is változtatnának a színvilágon, az több embernek nem tetszeni, mint a jelenlegi. (Bár ahogy látom, a legtöbb ember irtózik minden változástól, ami egy kicsit is ismeretlen terepre vezet.)

2012. jan. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim válasza:

Én véletlenül kattintottam az idővonal beszerzésére és még felugró ablak se jött hogy biztosan akarod-e?


K@pja be a facebook,legalább kérdezte volna meg,vagy kilehetne törölni!!!

és még be is vezetik fasza...így átláthatatlan lesz minden ember akire csak rákeresek k@pja be Zuckenberg!!!!

2012. jan. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!