Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért mondják sokan hibásan a...

Miért mondják sokan hibásan a Google keresőt "guglinak"?

Figyelt kérdés
[link]
2010. dec. 31. 14:07
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

15:13

Mie' ne lehetne a "google it" egy uj szo (kifejezes, de most mindegy)

Csak aze' mert szerinted az angol nyelv egy vicc, attol meg az egy csomo ember nyelve.

Nehogyma' csak a magyaroknak legyen joguk nyelvujitani, meg nyelvfejlodni.

2010. dec. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim válasza:

Egy-két magyar honfitársam pedig jól kioktat, hogy milyen vacak az angol nyelv és az angol használója, és arra utasít, hogy az idegen szavak és kifeLYezések szótárát forgassam. Hát csak azért sem.

És csak azért is kiguglizom, hogy a kifejezés az pontos, vagy l-y-os.

2010. dec. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
A Thunderbird logója boritékot szárnyaival átölelő postagalamb. Lévén, hogy levelezőkliensről van szó, ez logikus is. Az más kérdés, hogy szinre-formára inkább viharmadárra hasonlít. A Firefox tűzrókája pedig a Földet öleli át. Lévén webböngésző, ez is logikus.
2010. dec. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Csak úgy infó:


goggle = kidülledt szem / merev nézés

goggles = szemüveg

google = bogyó(ka)

2010. dec. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:
Ok az angol G OO=u GL E=i
2011. jan. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Kár hogy normális esetben a szóvégén másik magánhangzó nélkül egyedül álló E nem ejtendő semminek...
2011. jan. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Pont az írta hogy szótagolják.
2011. jan. 2. 07:43
 28/29 A kérdező kommentje:

Amúgy utána néztem és tényleg az angol fonémák ez esetben csak a mássalhangzók felcserélése az ok, azok másik írás alapján olvasandóra cseréléssel jött ki ez. Viszont az nem tudni honnan ered, tehát rossz angolság volt-e az ok, vagy poén, vagy mindkettő párhuzamosan.


G OO=u GL E=i

2011. jan. 2. 07:54
 29/29 anonim ***** válasza:

Hú, de sok nagyokos.


Először is: kifeJezés. MegJegyeztük?


Másodszor: "Tanulj meg angolul olyan szinten, hogy képes leszel fonetikai szójátékokat alkotni és megérteni, és akkor, láss csodát, meg fogod érteni."


Nohát, én 8 éves korom óta tanulok angolul, felsőfokúm van, de semmiféle szójátékot nem látok mögötte. Egyszerűen nem guglinak ejtik. Amit később írtál, a smiley-s dolog, az szép és jó, csak hát a google-t nem googley-nak vagy esetleg googly-nak írják. Így ez nem működik. Sajnos. Úgyhogy én sem értem, miért guglinak ejtik és miért kardoskodtál te is emellett, de biztosan én vagyok a hülye.


Három: A komment megírásának időpontja: 2010-12-31 14:11

"Firefox: tűzróka, Thunderbird: postagalamb, hosszan lehetne sorolni, mi mit is jelent, de ehhez tényleg valamit tudni kellene angolul."


Tényleg kellene valamit tudni angolul ahhoz, hogy tudd, hogy olyan állat nem létezik, hogy "tűzróka". A firefox az az állat, amit magyarul vöröspandának neveznek. Persze lehet, hogy nem erre gondolt a Firefox készítője, de ettől még nem kellene ilyen lekezelően írnod.


Nem, nem tanár vagyok, csak egy 18 éves srác. És nem nézem le az angolul nem tudókat (legfeljebb a magyarul nem tudókat), csak nem értem, mire jó ez a fölényeskedés.

2011. febr. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!