Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért mondják sokan hibásan a...

Miért mondják sokan hibásan a Google keresőt "guglinak"?

Figyelt kérdés
[link]
2010. dec. 31. 14:07
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj meg angolul olyan szinten, hogy képes leszel fonetikai szójátékokat alkotni és megérteni, és akkor, láss csodát, meg fogod érteni.
2010. dec. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "magyarítása", aki nem tudja kimondani, az hívja így Guglinak.
2010. dec. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
google - > Meghallgatás
2010. dec. 31. 14:11
 4/29 anonim ***** válasza:
Firefox: tűzróka, Thunderbird: postagalamb, hosszan lehetne sorolni, mi mit is jelent, de ehhez tényleg valamit tudni kellene angolul.
2010. dec. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim válasza:

Mert nem tudják normálisan kiejteni.

Lsd. Lidl --> Lidli

2010. dec. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Utolsó: a guglinak az általad felsoroltakhoz semmi köze, mert azok fordítások, a gugli meg nem.


Egyszerűen vannak olyanok, akik nem angolt tanulnak, hanem pl. németet, franciát, a 30-40 éves korosztály esetleg még oroszt, és nem ismerik az angol kiejtést.

2010. dec. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Könnyebb kiejteni és leírni is. Azért.
2010. dec. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Azert, mert egy magyar mondatba nem igazan akarnak egy kiejtve magyarul is ertelemes angol szot berakni. eZert ferditik. Es ugy is megertik.

(En peldaul siman hogynalom magyar mondatban a "gogle" kifejezest, pedig angolul eszembe sem jutna. Szerintem mindig a befogado kozeg "nyelven" kell komunikalni, akkor kevesebbet kell dekodolnia, es talan megerti a lenyegi mondanivalot is.

2010. dec. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim válasza:

Hát én ismerem az angol kiejtést, de nekem akkor is gugli.

Még egy kicsit hangsúlyosan is.

Nekem tetszik.

2010. dec. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
A Thunderbird inkabb viharmadar, es a FF is inkabb voros panda, de mindegyik inkabb "mitologiai allat". Nektek meg "kitekinto gyorsvonat". :P
2010. dec. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!