Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » FTP "könyvtárlista lekérési...

FTP "könyvtárlista lekérési probléma" megoldása?

Figyelt kérdés

Helyi hálózaton szeretnék FTP-t beállítani (az hogy nem titkos nem zavar, mert itthoni, de a sebességnövekedésre jótékonyan hatna).

Hiába állítom be a passzív módot akár ProFtpd akár VSFTPd meg még nem tudom mivel próbálkoztam szerverek esetén, nem működik.

Kliens Windows 10, a szervert egy Raspberry Pi gépen futtatom, amelyre Debian van telepítve.

Belépés lehetséges, de se feltöltés se fájl-lista lekérés nem.

Config fájlokban hiába állítom be azonnal hogy passzív mód.

Windows tűzfal esetén minden engedélyezve van.



ma 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Most jön az, hogy a szerveren a naplófájlokban el kellene kezdeni kutakodni, mert 99,9%, hogy van valami olyan bejegyzés benne, amin el lehet indulni.
ma 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Amikor próbáltam, loggoltattam is, de semmire se jöttem rá. Utolsó bejegyzés a könyvtárlista lekérése volt.

Lehet valahogyan részletesen debuggoltatni is lehetne de ahhoz nem értek, gondolom olyan módon csinálná hogy x csomagot küldött, y csomag érkezett stb...

ma 20:25
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha ugyanazon router lan portjaihoz csatlakozik a server és a kliens is, akkor mindegy hogy aktív vagy passzív. Server oldalon nézd át hogy az os tűzfal átengedi-e a bejövő kapcsolatokat. Mind.


FTP-t használj, ne SFTP-t.

ma 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szerveren nincs is tűzfal, mivel router mögött van és igen, ugyanazon router LAN portjához csatlakozik.

SSH, SFTP, http, ezek mind szépen mennek a gépek közt, ezt csak azért írom, mert csak és kizárólag a sima FTP amivel a probléma jelentkezik.

ma 21:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha az SFTP szépen megy akkor minek szivatod magad FTP-vel???
ma 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gondolom, mert az ostoba Windows gyárilag nem ismeri az SFTP-t...


Kérdező, szerintem jogosultság problémád lesz.

ma 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 b1812567 ***** válasza:
Mivel minden más megy és a belépéssel sincs gond, én is a jogosultságok felé kezdenék keresgélni.
ma 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 b1812567 ***** válasza:
Ja és próbáld meg egyszerűen konzolból ftp paranccsal belépve mi a helyzet.
ma 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!