Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mostanában miért van olyan...

Mostanában miért van olyan sok reklám a youtube - on?

Figyelt kérdés
Régen csak nagyon kevés volt a reklám!

szept. 15. 13:52
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
31%
Régen nem voltak 4K-sok a videók.
szept. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 A kérdező kommentje:
Mi köze van ennek a reklámokhoz?
szept. 15. 14:51
 3/57 anonim ***** válasza:
88%

Mert a Youtube - meg a Google alapvetően - reklámokból él.

Minél több a felhasználó, minél több a tartalom, annál több a fenntartási költség így annál több reklámbevételre van szükség.


Ha ez neked nem tetszik ott vannak a reklámblokkolók - uBlock Origin, Adguard - alternatív Youtube-felületek - Invidious, Freetube, Piped.

szept. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
61%
Hogy még fizess is a gúglinak hogy az adataid eladása, lenyúlása mellett, amivel rengeteg pénzt keres rajtad még a pénzed is elnyúlja tőled. Ezzel duplán pénzt keresve rajtad. Egyébként Firefox/Waterfox(esetleg Brave) + uBlock Origin és nem lesz reklám rajta. Még okossz*ron se ha ott is Firefoxba használod.
szept. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 A kérdező kommentje:

Ismerem ezeket a reklám blokkolókat, használom is, de hogyha 10 - 15 éve meg tudták oldani, hogy csak alig legyen reklám akkor most miért nem?

Régen 10 - 15 éve még nem voltak youtuberek?

szept. 15. 17:08
 6/57 anonim ***** válasza:
71%
Akkor még nem blokkolták ennyien a reklámokat?
szept. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
82%

"Régen 10 - 15 éve még nem voltak youtuberek?"

Régen is voltak. A Youtube partnerprogramja 2007-ben indult el.


"de hogyha 10 - 15 éve meg tudták oldani, hogy csak alig legyen reklám akkor most miért nem?"

Mert azóta sokkal több a tartalom, sokkal több a felhasználó, így több a kiadás (és a nézők révén a potenciális hirdetésmegtekintő).

szept. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
40%

Mert a reklámokból akarnak élni. Csak hogy semmi közük hozzá ha te reklám-blokkolót használsz! Mert ahhoz bele kell néznie a böngészőbe és információt továbbítania a gépedről, ami nagyon súlyosan sérti az adatvédelmi törvényt!


Ettől függetlenül megteszik. Szép pénzt fog majd akasztani valaki, aki beperli őket.


Én is sokáig idegbeteg voltam a reklámoktól, de megtaláltam a tökéletes megoldást. Ez pedig az AdBlock.


Bár néha rinyál a youtube, de tenni nem mer semmit, nem is tehet. De már a rinyálásával elárulja, hogy KÉMKEDETT a kis tetű!

szept. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:
Szerintem a 7 - esnek igaza van. 8 - as szerintem az még nem kémkedés, hogy észre veszi, hogy van reklám blokkoló a böngészőben! Még sok másik oldal is ki írja, hogy kapcsoljuk ki a reklám blokkolót.
szept. 15. 20:44
 10/57 A kérdező kommentje:
Ja de amúgy a Google, meg a Facebook kémkedik viszont!
szept. 15. 20:45
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!