Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az miért van, hogy a ChatGPT...

Az miért van, hogy a ChatGPT sokszor akkor is válaszol egy kérdésre, ha amúgy nem tud normális, érdemi választ adni, hanem valami hülyeség?

Figyelt kérdés

Például különböző neveknél figyelhető meg ez, kevésbé ismert youtuberek, énekesek, stb..


Megkérdezem csak kíváncsiságból, hogy hogyan reagál rá. Erre példának egy internetes tartalomgyártó nevét tudnám hozni, megkérdeztem tőle, hogy xy kicsoda, erre leírja, hogy magyar politikus. Mikor mindenki ismeri szinte a fiatalok közül az adott személyt, és nincs is névazonos politikus.


Ha valaki tudna erre valami magyarázatot adni, hogy ez miért lehet, azt nagyon megköszönöm.



aug. 8. 12:36
1 2
 1/14 Szirty ***** válasza:
64%
A bullshit generátor alapvető tulajdonsága ez.
aug. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
#1 "bullshit generátor" hogy érted ezt? Vagy mire gondolsz?
aug. 8. 12:43
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A működéséből adódik.

Nem gondolkodik, nem a helyes választ adja, csak valószínűsegi alapon egymás után pakolja a szavakat.


Ha kevés szöveget dolgozott fel az adott dologgal kapcsolatban, akkor hülyeségeket fog generálni.

aug. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a ChatGPT lényegében egy kereső. Egy hatalmas "adatbázisban" keres egy adott kifejezéshez legközelebb álló kifejezést.

És ezt az adatbázist - mivel a ChatGPT zárt - nem tudni, hogy pontosan mi alapján töltötték fel, de valószínűsíthető - mivel a ChatGPT amerikai - hogy kevés magyar tartalommal (pláne nem influenszerekről - akik egyfajta szubkultúrát képviselnek (hiába ismerik a fiatalok) - szóló adatokkal, inkább közéleti szereplőkkel - mint a politikusok) töltik fel.

És ha a mesterséges intelligencia nem tud valamit, gyakran hallucinál:

[link]

aug. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Szirty ***** válasza:
78%

"Vagy mire gondolsz?"


Nem tudod mi a bullshit?


Olyan szabályosan megfogalmazott, általában hosszú körmondat aminek semmi mondanivalója vagy értelme nincs.

aug. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
Mert így van programozva. Dióhéjban, gyakorlatilag egy kereső algoritmus és egy szöveggenerátor kombinációja a program, és ha a kereső valamiről valamiért téves infót talál, akkor a szöveggenerátor erre a téves infóra alapozva fogja összeollózni a sablonmondatait.
aug. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

A chatGPT pontosan ezért nem egy reliable forrás, illetve egyik AI se.

A Google is amikor behozta az AI alapú keresést nem tudott különbséget tenni a viccek és a valós információk között. Így kaptak olyan válaszokat az emberek, hogy csótányok élhetnek a péniszedben, 38 celsius fokon kell sütni a csirkét és ha depressziós vagy, ugorj le a Golden gate hídról. Csak hogy egy párat említsek.

aug. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ennél az OPERA AI-ja sokkal rosszabb, nemhogy nem ad a kérdésedre választ, de ráadásul még félre is vezet,teljesen logikátlan válaszokat ad,teljesen megbízhatatlan, a ChatGpt legalább valamennyire igen.
aug. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
Kérdezd meg erről a ChatGPT-t.
aug. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de nem csak az.



A Google Gemini úgy mutatkozott be nekem, hogy tud többek között zenei darabokat generálni. Megkérdeztem, hogy hogyan. Erre ő:

"A zenei darabok generálásához többféle megközelítést is alkalmazhatok:" stílus, melódia vagy akkordmenet, szöveg alapján, véletlenszerű generálás. "Az általam generált zene formátuma:" MIDI, WAV vagy MP3.


Mondom neki, legyen valami rock. Feltett kérdéseket a részletekről, mire én: Energikus, 91 bpm, gitár, kb. 3 perc.

Adott róla leírást és hogy 15-20 percig tart a zene elkészítése, "Amint elkészült, értesíteni foglak, és elküldöm a MIDI fájlt". "Ne feledd: A zene MIDI fájlként lesz elérhető.


Fél óra múlva megkérdeztem, mikor lesz kész, azt mondja, várhatóan 15-20 percet fog igénybe venni.

Egy óra múlva megkérdeztem, kész van-e már. Nem, mert hiba történt, újra kell indítania a folyamatot, köszöni a türelmemet.


Megkérdeztem, hogyan küldi el nekem. Azt válaszolta, lehet emailben, a Drive-on, csevegésben vagy a gépemre.

Emailt választottam, erre "Sajnos, Jelenleg nem tudok e-maileket küldeni, mert nem vagyok integrálva egy e-mail klienssel. Azonban tudok segíteni egy e-mail elkészítésében, amit te elküldhetsz."

Hát akkor Drive. De arra nem tud fájlokat feltölteni, hibázott a korábbi válaszában.


Három válasz múlva elárulta, hogy nem is tud komponálni, még fejlesztés alatt áll, csak segíthet ötletelni a dalszerzéshez.

aug. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!