Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Büntetni fogják a torrentezést...

Büntetni fogják a torrentezést Magyarországon is?

Figyelt kérdés
Egyik barátommal beszéltem a minap aki a Telekomnál dolgozik, és ő olyat hallott nemrég hogy a Német-Holland-Angol szabályt fogják hozni, ami miatt büntetővé válik a torrentezés, illetve a filmforgalmazók rágják a fülüket hogy vezessék be mivel az Amazon Prime is belépet a Magyar piacra, a kérdés hogy igazat mondott az ismerősöm?

2021. ápr. 22. 14:29
1 2
 11/11 anonim válasza:

7-es

Jó kis összefoglaló. A torrent minden esetben feltöltés is. Ez került nekem tavaly 1200 eurómba németországban 2 film miatt. Kicsit le lett alkudva egy ügyvédi iroda által. Ahogy 4-es írta pofon egyszerűen megszerzik az otthoni routered IP címét. A VPN annyit tesz hogy az az IP cím a VPN szolgáltatóé lesz. Azt pedig vagy rá tudják kényszeríteni hogy hivatalos formában kiadja vagy nem. Egyenlőre azt mondják nem naplóznak, ami azt jelenti nem tudják kiadni. Érdemes arra odafigyelni, ha előfizetsz VPN-re, nem elég letölteni installálni. Nekem 2 éjszakám ráment a beállítgatásra, teszelésre. Vannak teszt programok amik kiírják internetezéskor az IP címed. Torrentezésre is lehet találni ami kiírja milyen IP címet lát a feltöltő a peer to peer kapcsolatban. Az nem lehet a te routered IP címe.

Emellé kell a kill-switch funkció ami megszakítja az internetkapcsolatot a számítógéped és a routered között, abban az esetben amikor megszakad a kapacsolat a VPN szolgáltatóddal. Különben kiszivároghat az IP címed mivel pl. a torrent programod intelligensen tovább fog működni és ezentúl közvetlenül a feltoltővel fog kommunikálni. A lopás egyébként nem szép dolog. .... A VPN szerintem a titkosítás miatt is megéri. Miért lássák mihez milyen fórumon mit szólsz hozzá. Egy kritikus megjegyzés ami nem egyezik a minstreemmel, akár letöltendő is lehet.

2021. máj. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!