Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Büntetni fogják a torrentezést...

Büntetni fogják a torrentezést Magyarországon is?

Figyelt kérdés
Egyik barátommal beszéltem a minap aki a Telekomnál dolgozik, és ő olyat hallott nemrég hogy a Német-Holland-Angol szabályt fogják hozni, ami miatt büntetővé válik a torrentezés, illetve a filmforgalmazók rágják a fülüket hogy vezessék be mivel az Amazon Prime is belépet a Magyar piacra, a kérdés hogy igazat mondott az ismerősöm?

2021. ápr. 22. 14:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
En azt hallottam unokatesom osztalytarsanak az anyjatol, hogy nem fogjak tovabbra sem.
2021. ápr. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

És hogy fogják ellenőrizni hogy te most otthon torrentezel...?


Eleve, a torrent oldalak anonimek. Nem fognak csak úgy bemenni hozzád, lefoglalni a gépedet, átvizsgálni hogy mi van rajta, és ami van honnan van.


Ezzel az erővel, a fél youtube-ot bele lehetne lőni az árokba, annyi jogsértő tartalom van rajta. Mégis fent vannak.


Filmforgalmazók... még ha lenne értelmes film manapság. Hány olyan film volt amit annyira vártam, hogy inkább lehúztam torrenten megnéztem, és hálát adtam hogy nem adtam pénzt érte a moziban...

2021. ápr. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2# Éppen pár hónapja olvastam a csehek cikkeztek róla, Belgiumban talán?, arról folyik a vita, hogy egyes ISP-k adják ki az adatokat azokról a személyekről, akik jogellenesen töltöttek le filmeket, a kiadókat képviselők kérik, mivel eljárást akarnak ellenük, és megy a huza-vona, a bírósághoz fordultak, hogy tisztázva legyen az EU-ban a torrentezés illegális tartalom esetén.

Mo-n még nyugis a helyzet, de már egyre több országban vannak esetek, ahol az átlagfelhasználót is simán elővehetik, és meg is teszik, ha akarják, még a letöltésért is...

2021. ápr. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"És hogy fogják ellenőrizni hogy te most otthon torrentezel...?"

A jogtulajdonos/jogvédő szervezet beáll a bolyba "letöltőként" és összegyűjtik a megosztók IP-címeit.


Ha azok nincsenek VPN, proxy vagy valamilyen titkosítóhálózat mögött, akkor - ha azok belföldiek - a hazai Internet-szolgáltatók bevonásával - akiknek naplózniuk kell, hogy mikor, melyik ügyfelüknek (akiknek személyes adataikat, címüket tárolják) osztották ki a rendelkezésükre álló IP-címtartományból az IP-címet - kideríthető a tartalmak illegális megosztóinak személye és perbe foghatóak a szerzői jog megsértése miatt.

2021. ápr. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#4 Kinek mi köze hozzá, hogy én mit neteztem / netezek? Kissé felháborító...


Lassan ideje lesz elővenni akkor a TOR böngészőt...?

2021. ápr. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem, a torrentezést nem fogják tiltani, és Európában máshol sem tiltják.

Az ilelgális letöltéseket igen, azt van, ahol keményen büntetik. (Németország.) De a torrent nem egyenlő az illegális letöltéssel!

Egyébként pedig ilyen jogszabályt uniós szinten nem tudnak hozni. Ez ugyanis masszívan a belpolitika része. Legfeljebb csak javaslatokat, dolgozhatnak ki, amit a tagországok vagy bevezetnek, vagy nem.

De egyébként meg mindenki csak a németekről beszél. Svédországban konkrétan párt is tevékenykedik, amelyik a kalózkodást akarja teljesen legalizálni. Ezt csak azért mondom, hogy közel sem olyan egypólusú a terep, hogy a németek gondolnak valamit, és akkor az ő véleményük lesz a szent.

2021. ápr. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"#4 Kinek mi köze hozzá, hogy én mit neteztem / netezek?"

Itt nem erről van szó.


A szerzői jogi törvény (kis hazánkban ez az 1999. évi LXXVI. törvény: [link] ) szerint:

"18. § (1) A szerző kizárólagos joga, hogy a művét többszörözze, és hogy erre másnak engedélyt adjon.

...

23. § (1) A szerző kizárólagos joga, hogy a művét terjessze, és hogy erre másnak engedélyt adjon."

amikor te megveszed a szerzői jog által védett művet, csak a megtekintéshez szerzel jogot, többszörözésre és terjesztésre nem (amikor megosztasz egy művet, akkor lényegében a jogtulajdonos engedélye nélkül terjeszted a művet) - így a jogtulajdonos (szerző, kiadó) jogosan vonhatná felelősségre az elkövetőt.


Viszont ezt nem igazán teszik meg, mert:

* nagy tömegekről van szó

* a megosztóknak általában ebből nem származik jövedelme

* kontraproduktív ezzel mezei megosztókat zargatni - éppen ezért az ebből jövedelmet szerzőkre száll rá a hatóság


A letöltés - audiovizuális művek esetében - kis hazánkban magánfelhasználásra szabad:

"35. § (1) Természetes személy magáncélra a műről másolatot készíthet, ha az jövedelemszerzés vagy jövedelemfokozás célját közvetve sem szolgálja."

kivéve a fizetős szoftverek kalózmásolatai:

"E rendelkezés nem vonatkozik az építészeti műre, a műszaki létesítményre, a szoftverre és a számítástechnikai eszközzel működtetett adatbázisra"

2021. ápr. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

ingyen dobalja a keszito kivaltsagosaknak


kukakaba dobja a keszito kenye kedve szerint


minden alkotas a "felhasznaloknak" (nezoknek) keszul ha nincs aki felhasznalja akkor elashassa magat a keszito


"nekunk csak a penz kell" az idiota keszito ilyen

a normalis az viszont boldog ha masokat szorakoztat

vajon tehat valojaban mi van amogott ha annyira agreszivan raalnak arra ha valakik szorakoznak?


annyi hogy ebbol jovedelmuk van amin osztoznak

Ilyen egyszeru ezen nincs mit szepiteni

valoszinu annyira csorok (hatalmi gepezet) hogy kell ez a plusz beveteli forras

biztos keszul a WWIII ra Nemeto... mas oka mi lenne a penzgyujtesre? Ahelyett hogy bitcoint banyaszna

2021. ápr. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2016-ban Angliában mi úgy tanultuk, otthon való torrentezés, letöltögetés nem büntetendő, viszont a terjesztés, feltöltés, feltörés igen. Azóta nem tudom változott-e bármi.


Ha lesz is szabályozás, annak nagyobb esélyét látom, hogy nagy torrentoldalak üzemeltetőit iktatják ki elsőnek akár szabályozásokkal vagy tettekkel, mint annak, hogy minden második háztartást járjanak a rendőrök, mert a Pistike letöltött egy filmet vagy egy játékot..

2021. ápr. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért durva lenne a Warner Bros, Netfilx beregisztrálna nCore és ha én letöltőm a filmjeiket börtönbe kerülnék.


Szerintetek ilyen lesz majd a jövő?

2021. ápr. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!