Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért merül a laptop akkumulát...

Csabeszkusz99 kérdése:

Miért merül a laptop akkumulátora, ha a géphez csatlakoztatva a töltő?

Figyelt kérdés
A napokban vásároltam egy egy ASUS TUF Gaming FX505GE gamer laptopot. Használat közben mindig csatlakoztatom a töltőt, ha kikapcsolom, a töltőt is kihúzom. Nincs a működéssel semmi probléma, míg csak netezek vagy letöltök dolgokat, videózom stb.. Azonban ha megnyitok egy nagy teljesítményt igénylő programot, pl. egy napjaink beli játékot, akkor az aksi merülni kezd, és a töltő kezdi is a munkáját és tölti az akkumulátort, de az aksi csak tovább merül.. Onnan tudom, hogy a töltő jó, hogy ezeket a dolgokat leellenőríztem egy kis akkumulátor monitorozó programmal... Elvileg megvan minden driver és illesztőprogram... Tehát mit gondoltok, mi lehet a probléma?

2019. jún. 15. 21:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
A legtöbb esetben a hálózatról közvetlen nem tudsz semmilyen mobil eszközt használni, előbb tölti az aksit aztán aksiból veszi fel ami kell neki. Ha többet fogyaszt mint amennyit fel tud venni akkor merül. Telefonom is ugyanezt csinálja ha nagy felbontású videót nézek wifin, vagy ha nagyobb erőforrásigényű játékkal játszok, teljesen normális.
2019. jún. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam, persze telefon esetében én is találkoztam már ilyennel, de egy gamer laptop esetében olyan irreálisnak tűnik ez, pláne hogy se ismerős körökben nem hallottam még ilyenről, se interneten nincs ilyesmiről egy szó sem
2019. jún. 15. 22:28
 3/12 A kérdező kommentje:
Egyébként meg miért ne lehetne hálózatról használni?
2019. jún. 15. 22:44
 4/12 anonim ***** válasza:

Ilyen töltő van a laptophoz?

[link]

2019. jún. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Elméleti akadálya nincs, de felesleges plusz költségekhez vezetne, a legtöbb mobil eszközön fizikailag nincs is összeköttetés a hálózati csatlakozó és a hardverek között ha nincs a helyén az aksi.

Az akumlátorok nem fejlődtek annyit amennyit fejlődhettek volna mert nem volt rá kimondottan igény, most hogy nyomják az elektromos járműveket valószínűleg hatalmas ugrásokra lehet számítani a következő 5-10-20 évben, de attól hogy "gamer laptop" még nem kap jobb aksit mert akárhogy nézzük mindegyik szar, nincs olyan energiatárolási módszer ma ami kifejezetten hatékony lenne, ha meg egy 6 magos procit magas(abb) órajelen egy 120 wattos kártyával használsz akkor lesznek gondok az aksival. Egyébként rendszerint a telefonokba kerülnek elsőre a legfrissebb technológiák, pláne ha üzemidőről(vagy kijelzőről, vagy bármiről ami nem teljesítményközpontú(~nem fogyaszt rengeteget)) van szó, mindig olcsóbb egy sokkal kisebb kütyübe rakni.

2019. jún. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
4es, igen azt hiszem ilyen töltőjevan, az eredeti gyárit használom amit adtak hozzá a csomagban!
2019. jún. 16. 06:56
 7/12 A kérdező kommentje:
5ös, értem én, teljesen logikusan hangzik amit mondasz, az zavar, hogy 8 éve használok laptopokat, sok ismerősöm van aki szintén laptopot használ játékra.. De még ilyennel ez előtt nem találkoztam.. Ezért nem tartom én ezt normálisnak..
2019. jún. 16. 07:13
 8/12 Szirty ***** válasza:

"A legtöbb esetben a hálózatról közvetlen nem tudsz semmilyen mobil eszközt használni, előbb tölti az aksit aztán aksiból veszi fel ami kell neki."


Laptopoknál ilyen megoldást még nem láttam.

Akár akkumulátor nélkül is működnek hálózati adapterről.

2019. jún. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Vedd ki az akumulátort és úgy indísd el a gépet,majd egy nagyteljesítményű játékot ha nem indúl el ,vagy indulás után hamar kilép akkor a gyári töltőd nem elég erős és ezért ha bent van az aku abból pótolja a szuflát ezért merül, nem ritka hogy a gyártók által adott töltők csak alap dolgokra és töltésre elegendő, ha kell az erö vegyél a speciál töltőböl jó áron. :)
2019. jún. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Hali. Nekem is ilyen típusú gépem van, és ugyanezzel a gonddal küzdöttem. Nálam a hibát egy rossz driver okozta, mégpedig a Microsoft ACPI szabványának megfelelő vezérlőmódú telep nevezetű kis gonosz. Én letöröltem, majd a hardverváltozások keresése után a gép autómatikusan visszatelepítette. Azóta nincs vele gondom, még a Watch Dogs 2 alatt is simán tölt.
2019. okt. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!