Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » ATI vagy nVidia? (tudom,...

ATI vagy nVidia? (tudom, lerágott csont, de mégis)

Figyelt kérdés

Szóval. 5870 vs gtx480. ATi kevesebbet fogyaszt, nem melegszik annyira, olcsóbb. GTX480 viszont erősebb. Támogat 3D Visiont, PhysX-et stb...

Melyiket válasszam ha 1-2 játékban szeretnék találkozni Physx-szel, és szeretnék maxon (vagy közel maxon) játszani 1-1.5 évig az újabb fajta játékokkal?

(Jah és a Processzor egy AMD Phenom II 965 BE )


2010. júl. 4. 22:46
1 2 3
 21/21 anonim válasza:

OMGOMGOMGOMG!!!! sok h@lye nincs tisztába a fogalommal Ugyan miért lenne jobb az ati magyarázzátok már el!!!! Hogy véleményem szerint miért jobb az nvidia? Elmagyarázom aztán be is bizonyitom!!!!!egy videokártyába nem az a lényeg hogy hány gigás, nem azt kell nézni. Hanem azt hogy a Bandwidth hány gigabyte/secundum - ot szállit. Mindjárt mutatok egy példát.

Ez a bandwidth felel a videokártya gyorsaságáért. Mostanába fel találtak egy video kártya teszter programot amin szinte vért izzad a video kártya. :D Ez valójában egy olyan jo grafikáju játék ami szinte már ugy néz ki mint egy film, amit nem te irányitasz hanem a gép vezeti végig a kamerát és ugy mér minden adatot vele az fps-t is. Ennek a proginak a neve Heaven Benchmark 2.0 Na most ezt az unalmas részt csak azért mondtam el hogy egyrészt értsd a videot, másrészt hogy ezért ne vegyél soha Ati video kártyát. A video elején mind a két video karirol mutatják az adatokat az Nvidianak a bandwidth 177 GB/S az atinak meg csak 154 GB/S és az a két gyártonak a két videokártya a mostani legujjabb kiadása, tehát hangsujozom az eggyik nem régebbi meg ujjabb kiadás hanem az atinak is meg nvidiának is a legujjabb kiadása Hogy miért is számit ez az adat?Vagyis több mint 20GB/S -nyi külömbség? Csak nézd meg a videot a bal oldali az nvidia a jobb az ati. Na ennyit az atirol az egy játszhatatlan sz@r.

http://www.youtube.com/watch?v=3XdsEblVhkc&feature=fvsr

Másrészt több mint 10 éves tapasztalatbol is tudom bizonyitani. Nekem már sok nvidia és sok ati kártyáim voltak

3 ati és 4 Nvidia. Hozzá teszem hogy semeik ati nem birta tovább másfél két évnél és nagyon instabil volt az összes.

minden atibol kiégtek a ramok, valameik 1 oránként lefagyott és ujra indult a gép stb az nvidiával soha de soha semmi gond nem volt.

Magyarul az Nvidia nemcsakhogy gyorsabb de élvezhetöbb is, és biztos lehetsz benne hogy több évek mulva is megálja a helyét.

A 3. az hogy az ati nemcsak hogy rossz lassu és egy idö után biztos hogy lesz valami baja, de szinte 2 x olyan drága is. ha összehasonlitasz egy nvidiát egy ogyan olyan értékü (bandwidth hoz viszonyitva) atival csaknem 2x olyan drága lesz.

2010. nov. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!